Bahçeli: "Öğrenciden Başka Her Türlü Haşarat ve Anarşist Gruplar Yuvalanmıştır"
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamaları şu şekilde:
   https://twitter.com/dbdevletbahceli/status/1356230283213873155
   https://twitter.com/dbdevletbahceli/status/1356230283213873155
   "Milletimizin hassasiyetleriyle oynamayı özgürlük, mukaddesatını hedef almayı demokrasi, toplumsal huzur ve sükûnetini baltalamayı eğitim hakkı gibi lanse ve servis eden iç ve dış mihraklar, devşirdikleri piyonlarla yasa dışı protestoları yaygınlaştırmanın amacındadır. 28 gündür ülkemizin gündeminde yer alan Boğaziçi Üniversitesi, demokratik bir hak arayışına veya masum bir öğrenci itirazına sahne olmamıştır. Bu üniversitenin kapısına öğrencinden başka her türlü haşarat ve anarşist gruplar sırayla yuvalanmıştır. Nitekim her şey ortadadır. Boğaziçi Üniversitesi’nin giriş kapısı kilitlenmişse, bunun nedeni terör örgütlerinin eylem ve manevra alanını daraltmak içindir. Mesele öğrenci ya da Rektör meselesi değildir. Asıl mesele üniversiteleri kapsayacak olası bir dalgalanmayı toplumsallaştırıp siyasallaştırmaktır. CHP, HDP, İP ve bunların diğer yandaş partileri Boğaziçi Üniversitesi’nde oynanan oyuna doğrudan iştirak etmişlerdir. Üniversiteye sırtlarını dönen sözde akademisyenler ise bu sakat tutumlarıyla başka bir açıdan Türkiye muhaliflerine kucak açmışlardır. ilime sırt dönenler; karanlığa yüz verirler, karışıklığa omuz verirler, krize onay verirler, kargaşaya destek verirler. Üstelik bazı çapulcuların kutsallarımıza hakaret etmelerine de ses çıkarmazlar. Çıkarsalar kör ideolojik muhitlerince aforoz edileceklerini gayet iyi bilirler."
    sedefartuny
    Sizsiniz haşarat efendi siz. İnsanlara hakaret etme hakkını kendinizde görmekten vazgeçin artık. Bu nedir ya? Kimse sizin anlamsız söylemlerinizi iftiralarınız görmek durumunda değil.
     csa
     Çok büyük bir hastalığı var bizim memleketin. Nedense her muhalif, her farklı görüşe, her isyana, her karşı çıkışa aynı damgayı vuruyoruz. Bu yüzyıllardır böyle bu topraklarda. Hemen bir takım terörist gruplar, yok efendim, feto yapıyor, yok işte amerika kışkırttı yok şşunun bunun başının altından çıktı... Bu ülke pek çok şeyi yanlış yapıyor veya yetersiz kalıyor. Ekonomi kötü, yıllardır sanayi, üretim,tarım vs. hiçbir konuda ileri gidilemiyor yada başka bir takım ülkeler kadar ilerlenemiyor. Hiçbir önemli konuda en iyi değiliz, sürekli yanlış veya eksik kararlar verildiğinin kanıtı bunlardır, ülkenin yıllardır 2 ileri bir geri gidebilmesidir, bazı ülkeler 10ar 20şer ileri gidip neredeyse hiç ardına bakmazken. E insanların zaman zaman bu ülkede memnuniyetsizce bazı kararlara karşı çıkması, protestosu, muhalefeti neden hep tamamen teröre, bir takım kötü niyetli gruplara bağlanıyor ? Hadi siyasetçi sadece kendi cebini düşünüyor, e millet neden hala bunlara inanıyor ? Bu nasıl bir körlük, nasıl bir kronik hastalık ?! Gezi Parkı'ndan beri hep aynı muhabbet. Orada da çok ciddi ve haklı sebeplerden sokağa dökülen bir küçük grup, başka sebeplerinde birikimiyle desteğe çıkarak devasa bir grup haline getiren bireylerle desteklendi, nitekim her yerde ve hep olduğu gibi araya bir takım tamamen başka kafalarda başka amaçlara sahip, kötü niyetli denebilecek gruplar karıştı. Toplasan bunlar %2 ya eder ya etmezdi ama bütün ihale bunların terörü olarak adlandırılıp geçildi. Ders alındı mı ? Asla. Aynı tip sonuçlarla sürekli karşılaşıyoruz bu ülkede. Bu kafada bu ülke hiçbir yere gidemez. Demokrasi ve özgürlük olmadığı sürece kapitalizm, neo liberalizm falan çalışmaz. Eğer bu otoriter rejimle devam edeceksek, en azından hakkını verin ve Çin gibi komünist - sosyalist yakını bir anlayıışa geçelim. Üretimse üretim, ihracatsa ihracat. Yine fakir oluruz ama en azından uzun vadede ülke ileri gider. Bu saça bu tarak olmaz. Açık konuşayım, çok da sikimde değil. Uzuun zamandır bir halt beklemiyorum bu ülkeden. Umursamıyorum, kendimi harap edecek halim yok. Çok kısa süre önceye kadar herhalde başka bir ülkede hayat kurmaya da mesafeli yaklaşırdım ama şu son zamanlarda fırsat olsa kesinlikle değerlendirecek hale geldim.
      hidroklorikasit
      Orada protestoda yer alan herkesin amacının bu olduğunu iddia etmem yanlış olur ancak yere serilen kabe fotoğrafı ile saygı sınırı aşıldı. Bir fikri savunuyorsan hiçbir olguya hatta karşıt fikre saygısızlık etmeyeceksin. Bu savunduğun davanın haklılığını kaybetmesine ve eyleminde demokrasi ve özgürlük arayışından ziyade farklı amaçlar olduğunun düşünülmesine yol açar.
       hogwartsmektubugelmeyen
       Püskeviiit Milliyetçi hareket partisinin 40. yılı ediyor! Bu adam benim için bunlardan ibaret
        belizzimaaa
        Kendisini yaşlı bakım evine yatırma zamanı gelmiştir...
         excelans01
         elini kolunu sallaya sallaya aramızda dolaşan tecavüzcüleri, twitter'da gündem yaratarak gözaltına aldırıyoruz. siyasetçilerin nefret üreten tivitlerine twitter müdahale ediyor. adaletsizlikten, ötekileştirmeden, kinden, nefretten kurtulmak için twitter'dan medet ummamız ne acı!
          pazartesi
          Mehmet akifteki "kürt döven gençler" hakkında düşüncelerinizi de beyan etseydiniz pek 'sayın' mafya sevici.
           karsel
           Bahçeli yargı dağıtıyor
            berat-albayrak-official
            saraya da her türlü bunak, yobaz ve yandaşlar doldu bahçeli bey, bir gözün toprakta diğeri parada.
             suha-cakir
             Bahçeli gibi birinden hala aklı selim şeyler duymayı bekleyen var mı? Ne emrederlerse onu söyleyecek bitti gitti. Çok da ciddiye almamak lazım.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.