Bacak Bacak Üstüne Atmak Tam Olarak Nasıl Bir Saygısızlık?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   hogwartsmektubugelmeyen
   Bugün bir arkadaş grubuyla oturuyordum. Arkadaşım müdürüyle karşılaştı. Anında bacaklarını indirdi. O gidince niçin böyle yaptığını sordum, sayıgısızlık olur dedi. Bunun sebebini gerçekten anlayamıyorum. Doğulu bir aileden geliyorum ve bizde de böyledir. Dedenin yanında filan bacak bacak üstüne atılmaz. Dalgınlığa gelir de atarsan babaanne hemen karşından kaş göz yapar. Ama tam olarak sebebi ne?
    gizemino
    Çözemediğimiz bie meseledir. Hayir bir de bacaklarımı cidden dumduz tutamıyorum agriyorlar rahat edemiyorum bacak bacak üzerine atmak bie konfor olsun artık
     eski_bi_tanidik
     Neden ayıp olduğunu anlayamadım. Yani ne var ki bunda. Bir hareket mu yapıyorsun. Saygısızlık mi yapıyorsun. Galiba yanlarında çok rahat olmak saygısızlık
      tsukyomi
      Gerontokrasi, yani yaşlı egemen bir toplum olmasından ötürüdür. Eski zihniyet bunu ciddiyetsizlik olarak algılardı. Aslında bu öğretide sadece bacak bacak üstüne atmak değil, yana kaykılmış ya da bacakları açmış şekilde oturmak da saygısızlıktır, zira büyüklerin yanında bacaklar bitişik ve dimdik oturulmalıdır. Ama yaşlılar her zaman bilge olmuyor işte, onların yanlışları sonraki nesillerin boynuna dolanıyor.
       yabadabadu
       müdürü görünce indirmesin de işten kovulsun
        sairsel
        Bacak bacak üzerine atmak beden dilinde iletişime kapalı olmaktır. Bizden yaşça büyüklere ve işyeri hiyerarşisinde üstte olanlara karşı yapılması hoş karşılanmaz!
         plazacalisani
         öff bizde de böyle bir şey var. işin kötüsü alışkanlık olmuş ben de yapıyorum fark etmeden :(
          abdes_terligi
          bacak bacak üstüne atmak kadar rahat bir oturuş şekli yok. Saygısızlık olarak görenlerin de amına koyayım kendi işlerine baksınlar, çok istiyorlarsa kendileri dimdik bacaklar bitişik kazık yutmuş gibi otursunlar. Yaşlı fosillerin powertrip yapmasından ötürü bir şey değil.
           gulfemkaya
           Ya insanları darlamadigimiz bir konu yok valla ben yaşlandığımda vs biri atarsa o kadar da umursamam ki görmem bile boyu uzun olanlar için dumduz durmak ne büyük çile bilmez misiniz sizzz
            marmarian
            Rahatlığı temsil eden ataerkil toplumlarda saygısızlık olarak algılanır. Senden rütbe, konum, statü olarak yüksekte olan biri senin rahatlığından rahatsız olur. Herkes beni görünce rahatsız görünmeli bilinçaltı. Rahat ve mutlu bireylerden nefret ederiz biz!!
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.