Baban Nereliyse Sen de Oralısın Dayatması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   suphelihoroz
   Saçmalığın daniskasi olan bir dayatma. hic bilmedigim bir yeri neden sirf babamdan dolayi benimseyeyim ki? insan nereyi seviyorsa, nerede dostlari varsa, nerede karni doyuyorsa, kisacasi kendini nereye ait hissediyorsa oralidir. daniskası olan bir dayatma. Hiç bilmediğim bir yeri neden surf babamdan dolayı benimseyeyim ki? İnsan nereyi seviyorsa, nerede dostları varsa, nerede karnı doyuyorsa, kısacası kendini nereye ait hissediyorsa oralıdır. Benim annem de babam da bi yerli değil, bi yerlilerse bile inanılmaz asimile olmuş, tüm geleneklerini kültürlerini kaybetmiş durumdalar. İstanbulluyum demeyeceğim de ne diyeceğim?
    gregory_
    Dokuz ay seni tasiyip kaniyla caniyla besleyen annen nereli ise orali olursun, ille bi yerli olmak gerekiyorsa.
     buse01
     Babam da annem de Adanalı sorun yok
      karsel
      Baban nereliyse oralısındır illa tanıyıp görmen gerekmiyor ayrıca ne bu kütüğü reddetme hevesi? ne olacak yani köklerine sahip çıksan. Z kuşağında da var bu yok ben İstanbulluyumlar yok ben madımköylüyümler geçin bunları özüne sahip çıkamayanı kim ne yapsın. Sanırım bi Sivaslıyım bi Antepliyim falan demek kroca ve çağdışı geliyor bazı arkadaşlara
       eski_bi_tanidik
       Neden annen degil de baban?
        tiroyitbezi
        Bunun daha da beteri eşin nereliyse senin de kütüğün oraya kayıtlanması,güzel memleketim yerine dadaşlar diyarında görünmektir.
         isinasli
         Çünkü anamız uzaylı onu dünyadan saymıyoruz, biz de cam fanusta büyüdük bir şey görmedik öğrenmedik babamın memleketinden başka..
          helena22
          Babamın boşnak olması ama bosnayl herhangi bir bağımız olmaması sonucu benim de kendime İstanbullu dediğim olaydır. Ne bir akraba ne bir kültürü var bizde. Ne diyecektik?
           marer
           Saçmalıktır.
            kisacadeniz
            Kütüğün nereye bağlıysa ona göre devlet işleri yapılıyor sonuçta. Doğma büyümeli buralıyım babam şuralı dediğinde de insanlar garip karşılamıyor bence
             ahpte-pateh
             Erkeksen paşa paşa babanın memleketi senin memleketin olur. Ama bu annenin memleketi önemsiz demek değildir tabii. Kökünü tam bilmek için ikisinin de memleketine sahip çıkarsın ama erkeksen babanınki, kadınsan da anneninki önce gelir. Ve ayrıca bundan 20 yıl kadar sonra bu sorun ülkenin çeyreği açısından sorun da olamayacak çünkü ana-babaları İstanbullu olacak. Demem o ki çok büyük bir sorun da değil.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.