Babaları ile Sağlıklı İletişimi Olmayan Kadınların İlişkilerinde 'Baba Figürü' Araması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Ayşe Özyılmazel ile hayatımıza girmişti bu tartışma. Kendisinden yaşça büyük ve hali hazırda bir eşi olan -üstelik bu eşin kanser hastası olmasına rağmen- Ali Taran ile nikah masasına oturmasıydı konuşulan. Kendiside dahil olmak üzere insanlar babası tarafından, sevilmediği için babası yaşında bir adamla birlikte oldu, o baba şefkatini aradı dediler ama nitekim bu evlilik bir ihtiyacı gideremeyecek kadar kısa sürdü. Toplumda böyle bir algı var ve yine kadınlar üzerinden şekilleniyor. Kadının hayatında bir şeyler özellikle ilişkisi ters gittiğinde oklar babaya ya da aileye dönüyor. Kendisini yanlış bir ilişki içerisinde bulan her kadın şefkat sorunu mu yaşıyor ya da babasını mı arıyor? Doğru bir önerme olduğunu düşünmüyorum bu da ciddi bir psikolojik şiddet örneği mesela. Yakın zamanda bir arkadaşım yaşadı. Anne ve babası arkadaşım anne karnındayken ayrılma kararı alıyorlar ve arkadaşım babasını çok kısıtlı zaman diliminde görüyor ve tanıyor. Evliliğinin ilk aylarında ise eşi ile problemler yaşadığını bir diğer arkadaşına anlattığında "Sen aile olmayı bilmiyorsun, aile ortamında hiç bulunmamışsın, o yüzden zorlanıyorsun, eşinde babanı bulmak istiyorsun" gibi bir tepki ile karşılaşıyor.
    _gizem_
    oha çok saçma iyi ki baba sevgisiyle büyümüşüm...
     me_out_bye
     Ben sizin babanızım ben ne dersem o olur. Kardeşim gelinlik gösterip durma.
      tsukyomi
      Bazıları olgun seviyor işte, olayın tek açıklaması bu aslında. Ama pardon, herkes aynı şeyi sevmek zorundaydı. Evet, kesin baba sevgisi arıyorlar eşlerinde doğrudur.
       mrlawyerkk
       Olabilir, şahit oluyorum eşine ya da sevgilisine babası gibi davranan küçük kız çocuğu rolüne bürünen kadınlar var. Bu eksiklikten kaynaklanıyor olabilir ama babasız ya da baba sevgisiz yaşamdan çok güçlü bir şekilde çıkan kadınlar da var.
        caresizcare
        Başlıktaki anlatıma uygun bir kadınım tam aksi durum var bende
         peripedia
         Bazı kadınlar bu eksikliği hayatlarındaki insanda tamamlama ihtiyacı içerisine girmiş olabilirler ama bazıları için bu durum geçerli değildir. Ki bu durum da yargılanacak bir durum değil. İnsan psikolojisi. Nerede bir açık varsa orayı doldurmaya çalışır. Şefkat, baba sevgisi de bunlardan biridir.
          buse01
          Haklı..
           mevsimlerdensnbahar61
           Bayılıyorlar her bi şeyden trajedi yaratmaya ne alaka yahu saçma sapan çıkarımlar
            cansevim
            Mümemmel tespit tebrik ediyorum. Hatta teoriyi biraz daha ileri taşıyorum. bu tip kadın erkekler eksikliklerini veya hayal kırıklıklarını çocuklarında gidermeye çalışırlar. Bazen hırsa dönüşür ve iyi ya da kötü çocuğun gelecekteki hür iradesi bile sınırlı kalır
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.