Azerbaycan Denince Aklınıza İlk Gelen Şey Ne?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   bu-ne-simdi
   Hadi bakalım bu haftaki ülkemiz Azerbaycan. Azerbaycan denince aklınıza ilk gelen şeyi yazabilirsiniz. Buyursunlar efenim... Benim aklıma ilk gelen şey tabi ki de arkadaşlarım. *Bu son ülkemiz bu arada. Bilginize.
    pillowtalk
    Fok balığına su iti demeleri :d
     pardondaburdanoluyo
     Eurovision’da 12 puan verilir ve alınır adettendir
      steteskop.gel
      https://youtu.be/PUcNcS9JUso
      https://youtu.be/PUcNcS9JUso
      Azerin, sanatçı gibi sanatçı 💪
       imailahorsilahh
       Hocalı katliamı:(
        ozlemiko_0
        "Türk" ülkelerinden biri olduğu aklıma geliyor ve ortak dil grubunda olduğumuz için birbirini anlayan en yakın iki Türk ülkesi olduğumuz geliyor aklıma. (Güneybatı/ Oğuz Grubu)
         daisyyy
         Bizim tek dostumuz. Onlar da olmasa koca dünyada yapayalnızız.
          remruzgar
          Çeçenden canını, azeriden paranı, türkten karını saklayacaksın demişler. Hoş bulmuyorum bu cümleyi ama.... Çok fazla Azerbaycan vatandaşı ile tanıştım. ve en iyi insan budur dediğim arkadaş benim ev arkadaşımdı.. Bir tek canımı bırakmadım o evden çıkarken gerçekten... üzgünüm
           ulanayca
           kediye pişik demeleri akjdajdasja
           https://twitter.com/bbcazeri/status/1272188284077256711
           https://twitter.com/bbcazeri/status/1272188284077256711
            ahmetsakar
            "bele vaziyetin içine soxum" üzgünüm ama ilk gelen bu.
             mercury-organising
             Bilinen yanlışlar 1)Pezevenk iş adamı değil, sadece iri, hayvan herif anlamında kullanırız, zira eski türkçede de 'iri kapı kulpu' demek 2) azeri demeyi sevmezler, bu son yıllarda başını almış giden yanlış bir anekdot, tabi genç nesil, evet azeri değiliz der, türklerle asimile oşmak için ama bizim bir halkımız var, bu anekdot İlber ortaylınun anlatımından sonra ortaya çıktı, yok işte İranda küçük tayfaymış falan, yok öyle birşey. Tarih hocasıyım... 3) uçak düşüyor, asla kullanılmadı teyyare enir kullanıldı hep, düşmek bizdede düşmek, elimden dğştğ deriz, hani türkçe denir ya, arabadayken ilerde at beni, bırak beni, bizdede öyle düşürem diye bilirsin kabaca arabadan 3) 2 de 1 gerekli gereksiz ay balam demeyiz, hey yavrum diyormu bir Türk,yerli yersiz, her iki lafında bir, azeri birini tajlit etmek için hep bunu yaparlar, böyle saf hafif salaktır oyuncu, burunda konuşur, mahallenin delisi imajında heee ay balam men salam getirmişem der, hikaye tamammı ay balam?
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.