Aysun Kayacı'nın Yıllar Öncesinden En Doğru Tespiti Yapmış Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   pillowtalk
   Bu kadının yıllar öncesinde skandal yaratan bir sözü vardı. "Dağdaki çobanla benim oyum bir olamaz" demişti. Bu sözün sosyolojik açıdan ele alınması gerekiyordu aslında. Bu sözün altında gerçekten derin şeyler yatıyor. Ama tabi bizim halkımız garibi savunduğunu zannedip hemen linçlemişti. Bazı şeyler gerçekten asla değişmiyor. Gelelim bu kadın aslında neye değinmek istemiş olabilir? Demek istediği şeyi biraz açmak lazım. Şimdi; -"Dolarla mı alışveriş yapıyoruz" diyen zihniyetle, -"Laiklik elden gidiyeah" diyen zihniyetle, -Batan ekonomiye rağmen "ehonomi çoh iyi" diyen zihniyetle, -Trump'a tepki için iPhone yakan zihniyetle ve daha niceleriyle gerçekten benim oyum nasıl bir olabilir? Ekonomi nedir, siyaset nasıl yapılır az biraz olsa dahi fikir üretemeyen ve üretmek için de asla ve asla bir çaba göstermeyen bir zihniyetle benim oyum nasıl bir olabilir? Bu kadın çok güzel bir noktaya basmış da çobanı garip insan zanneden insanımız linç manyağı yapmıştı boşu boşuna.
    fuckerfukara
    Abi O zaman kerimcan durmaz ın oyu çobanınkinden daha mı değerli? Kendini geliştiren sürekli okuyan çobanlarda var. Çoban olan çomar, çomar olan çoban değildir. Tiktok çu özürlülerin oy hakkını da elinden ol zaman. Bir çobana bütün tiktok camiasını değişmem Madem çobanın yobaz olduğunu düşünüyorsun o zaman o çobana eğitimi götür. Klasik Türk insanı sadece konuşur icraat 0 Bana fikrimi sorarsanız ben demokrasiden nefret ederim elimde olsa tekrar monarşiyi getiririm. Halka oy hakkı vermem
     mrlawyerkk
     Temel felsefe yanlış değildi ama kendini çok yanlış ifade etti. Önemli olan herkesin belli başlı durumlarda, toplum zararına olabilecek konularda aynı tavrı sergileyebilecek eğitim düzeyine sahip olması. Temel değerler, seçme hakkı, demokrasinin önem gibi, hak, eşitlik, adalet gibi konularda halkın eğitilmesi önemli olan. İfade edilmesi gereken de bu idi. Çobanı falan karıştırmayacaktı.
      belizzimaaa
      Aslında doğru ama terazinin diğer tarafına konulacak birey kendisi değil. Onun farkında değil muhtemelen
       raselika
       Bu kadını genelde salak olarak değerlendirirler. Ancak kendisi öngörülü bir laf etmişti zamanında. İsteyen istediği gibi anlar ama temel felsefesinde demek istediği ayan beyan ortadaydı aslında. Kadın olunca böyle garip damgalar yüzünden aslında söylediğin şeyin değerini anlamayıp seni salaklıkla suçluyorlar.
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.