41
4.11.2020
Aynı Anda Aynı Şarkıyı Dinlediğimiz İnsanlarla Eşleşmek
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   sedefartuny
   Macromusic adı verilen bir uygulama varmış arkadaşlar ben yeni öğrendim. İnsanlar dinledikleri müzikleri aynı anda dinlemekte olan insanlarla eşleşiyor muhabbet edebiliyorlarmış. Anlamlı bir uygulama aslında insanların o an dinlenilen müziğe ilişkin birbirleri ile muhabbet etmesinin nesi kötü olabilir ki? Bu uygulamayı kullanan insanların yorumlarından yaptığım çıkarım ise biraz anlamsız bir duruma işaret ediyor. Ülkemizdeki kullanıcıların birçoğu müzikle eşleştikleri kişileri 'ruh eşi' olarak tanımlıyor ve büyük anlamlar yüklüyor. Bizim burada da müzik bırakın, hangi şarkıları dinliyorsunuz türevi başlıklarda sanıyorum bu nedenle. Aynı müzik zevkine sahip olduğumuz insanlarla çok iyi anlaşacağımız düşüncesi bana pek doğru gelmiyor. Siz ne dersiniz?
    cinayetvaraga
    düşünsene açmış "hayatı tesbih yapmışım" dinliyorsun... ulan kim bilir o eşleşmeden ne muhabbet döner.
     dr.rock
     Bu tür uygulamalarda 100 erkeğe 1 kadın düşer genelde. O kadında öncesinde aldatılmış yada yalnız şişman bir öğretmendir ve onu aşk dolu becermek isteyen erkeklerin iltifatlarına atar-gider yaparak kendini tatmin eder. Sistem budur... PR laaar PR laaarrr... Gidin göz göze arkadaşlık edin, kafanızı kaldırın şu telefondan artık.
      detokssuyu
      Ben de şöyle bir muhabbet gördüm. Bir gün deneyeceğim, eğlenceli bir olay olduğunu düşünüyorum.
       eski_bi_tanidik
       Ben inanıyorum aynı tür şarkıları dinleyen insanlarla iyi anlaştığımıza. Ama gerçek hayatta. 😅 Ruh eşi fln abartmışlar yani benim dinledigim şarkıları milyonlarca kişi dinliyo onlar ruh eşim mi🙄 bu uygulamayı kullancamı sanmıom sbsjj
        mrlawyerkk
        Deneyimlemedim ama kulağa kötü gelmiyor. Büyük beklentiler içerisine girmek yanlış tabii maksat sosyalleşmek müzik buna bir kanal oluyorsa ne ala.
         asit
         ben bi baktım bu uygulamaya geçenlerde.. Yaş ortalaması 16-17 civarı çoluk çocuk hep
          peripedia
          O zaman bize paravanı açmak düşer ne diyeyim. Msn'de ne dinliyorsun özelliği vardı. Ona dönmüş biraz, insanlar mesaj vermek için kullanıyor sanıyorum.
           okadin
           Ne oluyor aynı anda aynı parçayı dinlediğimizde? Farkında olmadan birileri ile zaten aynı anda aynı şarkıları dinliyoruz. Bunun hayatımıza ne gibi bir katkısı var anlayamıyorum. Dizi/Film değil gerçek dünya bu gibi zorlama romantizm bana çok itici geliyor.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.