55
22.9.2020
Aylık 5K Harçlık Alan Kızın Mikrodalga Almadığı İçin Annesine Çemkirmesi
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   madashell
   5000 lira harçlık alıp kirası osu busu şusu çıkınca cebine 2 bin lira kalan kızın dramıdır. Annesiyle tartışmışlar, kadında peygamber sabrı varmış ki güzelce anlatmış. Ama bu zamana kadar kızlarını böyle yetiştirmiş olmaları çok yanlış bana kalırsa.
   0 1
    benita
    5000tl harçlık verip elindekiyle yetinmesini beklemek?
     eski_bi_tanidik
     Bana 5000 tl harçlık verilse gıkım çıkmaz walla 😂
      gregory_
      2000tl kalıyorsa kız haklı, alamaz 500tl ye fırın.
       mevsimlerdensnbahar61
       Şahsen bizimkilere anlatacam bu olayı az daha gurur duysunlar benimle
        thewoman
        böyle aileye kurban olunur. iş filan görmemiş kız ne anlar paranın kıymetini
         azginteke
         Ne dertler var be
          who_am_i
          Yani bizimki de dert mi mq
           mrlawyerkk
           Bu nasıl bir şımarıklık? Ne kadar ayıp. Evet ailenin yaklaşımı gayet makul ama bu arkadaşın tavrında ailenin de payı var. Çocuklara hayır demek yanlış bir şey değil. Vakti zamanında bunu yapmaları, kızlarına zor günleri olabileceğini öğretmeleri, bahsedilen rakamların dörtte biri ile geçinen ailelerin olduğunu bilmesini sağlamaları lazımdı.
            fkrysrr11
            Aylık 2000 bine bile aileme her gece dua ederdim. Bakın çok şımartmanın zararları
             djsinemovic
             2000 lira harçlığı olan birisi tak diye mikrodalgaya 500 lira veremez bu doğru. 2000 lirayla bu ülkede lüks değil ancak ortalama bir şekilde yaşayabilir. Kız her gün 30 liraya sadece yemeğini yese 900 lirası gitti zaten. Bu ülkenin insanı öğrencilere arada bir bi kahve içmeye bi gece dışarı çıkmayı neden çok görüyor anlayabilmiş değilim sabahtan beri her yerde bunu görüyorum. Anca tavuk döner ve makarnayı reva görmeniz garip gerçekten. Kıza gelirsek kız şımarığın önde gideni o çok ayrı. Sen kimsin ki seni okutmak için canını tırnağına takan insanı böyle reklam edebiliyorsun. Git çalış kazan o zaman tam ergen artistliği. Ailenin durumu yoksa bi şekilde uyum sağlayacaksın ya da kendin çözüm bulacaksın. Kıza tepki verilmesine değil de 2000 lira mevzusuna bu kadar takılınmasına şaşırıyorum ben. 2000 lira alan insanı ali ağaoğlu ilan etmişler resmen twitterda siz 2010da mı kaldınız naptınız?
              okadin
              5 K ne demek ya? K yerine bin yazamadın mı? Her neyse. Bir anne olarak çok iyi anlıyorum bu durumu ama hanımefendi şunu yakalamamış. Biz tasarrufun, para biriktirmenin ne kadar değerli bir şey olduğunu bilerek büyüdük. Babalarımız, annelerimiz bize ilk hediye olarak kumbara alırdı ve harçlıklarımızı biriktirmemiz gerektiği öğretilirdi. Şimdiki zamanlarda ise tasarruf etmek değersiz önemsiz, hayat bugün o yüzden harcamalısın fikri aşılanıyor sistem tarafından çocuklarımıza. Anne, babanın en başından tavrı çocuğuna her istediğinin olmayacağını öğretmek olmalıydı.
               badideasensei
               Aklıma pazarda markette sokakda gördüğümüz sonra diyen anneler ve ay başına oğlum-kızım diyen babalar ve küçücük bedeninde sakladığı kocaman yüreğiyle mutlu olabilen el kadar çocuklar geldi yalnızca utançsın şu annesine sinirlenen şahıs her kimsen
                pazartesi
                Ben anası olsam bir daha para yollamam. Sonuçta 23 yaşında kız. İşe girsin kazansın. Yaşıtları çalışıyor 🤷‍♂️. 5b tl yi de beş farklı öğrenciye burs diye dağıtırım, hayır dualarını alırım.
                 dr.rock
                 Onun 5 tl si senin 5000 tl en Ona göre yaşıyor hatun
                  beddualippa
                  5K ne arkadaşlar? Paradan mı bahsediyorlar, neden para demiyorlar? Bu insanlar nerede yaşıyor? Ben neden fakirim?
                   raselika
                   Bu artık ciddi manada kıskançlığa giriyor ama kızın nasıl bir hayatının olduğu da fazlasıyla önem arz ediyor.
                    _umut_
                    Bana tam aylık 2000 geliyordu. Fazla bile geliyordu. Alkolüm sigaram yoktu ve millete param ile hava atmaya çalışmıyordum yada dışarıya karizma taslamaya da çalışmıyordum. Küçük veya büyük şehir hiç farketmez. Tek kişi 2000 tl ile geçinebilir tecrübeyle sabit.. Bunun içinde bir de ne kira, ne fatura hiç birşey yok. Rahat rahat geçinir. Tamamen aklını kullanamayan insan modeli bu kız. Üşengeçliği ve lüksü bırakacak iradesi yok çok belli. 1 ay yemeğini evde yapar yer o fırını alır. Yada bir ay alkol içmez alır. Bir ay gittiği cafede mocha içmez çay içer yine alır. ( tam matematik hesabı yapmadım da anladınız siz ) .
                     pillowtalk
                     Ya çocuğun hayatı buysa yargılayamazsınız kardeşim. Mesela her şey çok pahalı diyoruz. Ama bunu fakir olduğumuz için diyoruz. Zengin olsan onun pahalı olduğunun farkına varmazsın. Bu da onun gibi bir şey. Kız bu hayatın içine doğmuş. 2 bin TL bizler için büyük bir para olabilir ama bu kız için değil demek ki.
                      damladamlo
                      2000TL kalıyorsa zor gerçekten.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.