Ayder Yaylası'na 1750 Araçlık Otopark ve Otel Müjdesi Veren Bakan: 'Çok Daha Yeşil Bir Yayla Olacak'
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Dünyaca ünlü Ayder Yaylası'nda incelemelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yaylada gerçekleştirilen proje hakkında açıklamalarda bulundu. Proje kapsamında yaylaya seyir terası, 1750 araçlık otopark ve 55 apart ünite yapacaklarını söyleyen Bakan, "Projeler bitince Ayder bugünden güzel çok daha güzel, çok daha yeşil ve yaşanabilir bir yayla olacak" dedi. Proje hakkında gazetecilere açıklama yapan Bakan Kurum, Ayder'de hayata geçirilen yaklaşık 50 milyon liralık projenin ilk etabının haziran ayı sonunda tamamlanacağını söyledi. Proje kapsamında sokakların, yağmur suyu kanallarının, kaldırım ve bütün aydınlatmaların yenileneceğini belirten Bakan, proje sonunda yaylaya yakışır bir altyapı kazandıracaklarını söyledi. Proje kapsamında yaylaya seyir terasının da yapılacağını belirten Bakan Kurum, bögedeki eski termal otelin yenilenerek gelecek yıl hizmete açılacağını da söyledi. "Ayder girişine 1750 araçlık kapalı otopark inşa ediyoruz" "Ayder girişine 1750 araçlık kapalı otopark inşa ediyoruz. Tamamen yerin altında, yerin üstünde yapı görünmeyecek. Vatandaşlarımız oradan ringlerle tesislerden yararlanacak. Projenin inşaatını inşallah önümüzdeki yıl tamamlayıp vatandaşımızın hizmetine açacağız. Ayrıca 55 tane yerel mimariye uygun apart üniteleri yapacağız. Vatandaşlarla görüşerek gönüllü bir dönüşüm süreci başlatacağız. Onların rızası ve isteği ile yerinde gönüllü yapacağız. Hızlı bir şekilde önümüzdeki yıl ikinci etabını tamamlıyor olacağız. Projeler bitince Ayder bugünden çok daha güzel, çok daha yeşil ve yaşanabilir bir yayla olacak." dedi.
    nunukafasi
    çok daha yeşil öyle mi? Şu anda gayet yaşanabilir ve gayet yeşil bir alan orası. Ve asıl güzelliği de sakinliği insanların az olması. Havasının temiz olması 1750 aracın aynı anda orada bulunması demek hava kirliliği demek ve Ayder'in Ayder olmaktan çıkması demek. Çok acı.
     sozdedegilgozde
     Bu haber beni hem üzdü hem sinirlendirdi. Hep bir rant peşindeyiz bırakalım doğal güzellikleri doğal güzellikleriyle kalsın olmaz mı? her şey para mı demek?
      sisibisoshi
      Kervan "yolda" düzülür, der bir Brezilya atasözü.
       velevkiozge
       Herhalde tüm otopark yeşile boyanıp sadece yeşil renk arabalar kabul edilecek. Her yerin daha yeşil olmasının daha MANTIKLI bir açıklaması yok çünkü.. Bu açıklama da ne kadar mantıklı geliyorsa size 🤷
        leprechaun
        S*çın biraz daha s*çın ülkenin içine. Otopark g**ünüze girsin. O otelde yansın bıyıklarınız!
         dipsiz
         Çok güzel bi anlatım bozukluğu, tezatlık örneği. Doğayı betonlaştırıp, çok daha yeşil bir yaylanın ortaya çıkacağına ancak malum kesim inanır. Seçmenlerinin zeka seviyesine göre bi cümle kurunca ortaya bu sonuç çıkıyo işte.
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.