Ayasofya'nın Tekrar Cami Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   madashell
   Danıştay, Ayasofya’yı müze yapan 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etti. Şimdi tekrar ibadete açılacak. Bu gelişme sizce olumlu mu olacak?
    patiklipengui
    diğer bütün camiler tıklım tıklımdı insanlar sığmıyordu, mübarek insanlar ne iyi düşünmüşler.
     noobzac
     Ya ne olacağıdı? Ülkede çoğunluk en başından bugüne dek Müslümanlar. Aynı şekilde, hakim olan görüş muhafazakârlık. Devlet dini İslâm. Şaşılacak bir şey var mı? Anlaşılan ironi anlaşılmamıs. Bakın polyannacılığa gerek yok. Ülkede çoğunluk geçmişten günümüze hep Müslümanlardan, muhafazakârlardan müteşekkil değil miydi? Bu çoğunluk hangi ara laikliği benimsedi? Laiklik Anayasa'da var biliyoruz. Peki Türkiye Cumhuriyeti'nin yakın geçmişinde ve günümüzde laiklikten eser var mı? Muhalifiz diye gerçeklere göz mü yumalım? Hatta bekleyelim seve seve bize oy vermek zorunda kalacaklar diye... Bir avuç ergenin marjinal görünerek hava atmak için doldurduğu anketlerin sonuçları ile avunup seçim günü çoluğa çocuğa madara olacak değilim. Yıllardır biliyoruz bu değişim masalını ama ne hikmetse bir değişemedik gitti... Realist olun romantik değil.
      tsukyomi
      Bilirsiniz, iki dünya savaşı da böyle cükko sebeplerle başlamıştır. Neyse velkam tu dı cangıl.
       tc-atilla-bayimli
       hayırlısı olsun
        gelalservistekiindirim
        Ağlak uyutan bir gelişme. Sürekli mağdur müslüman aleminin gazını bir süre alır. Geçmiş İslam Devleti, Işid, ve diğer bütün terörist devlet oluşumları gibi "açlık" vurduğunda kendi tanrısını dahi satacak adamların bir sonraki seçimde uyanacağını düşünmüyorum. 2023 veya daha öncesi seçimlerde de AKP kazanmalı, bir çok Atatürk İnkılabını da yerle bir etmeliler, böylece o gerizekalı güruh da Atatürk'ün kendisine verdiği imkanların ne demek olduğunu anlayacaktır. İşin komik tarafı Siyasal İslam sürekliliği olmayan bir ideolojidir, beslenmesi gerekir, pahalıdır. Reklamını yapacak insan gücüne ihtiyaç vardır. İnsan gücü para kazandıkça yozlaşır, lüksüne önem verir, lüksüne önem verdikçe fakir ideolojisi haline gelir.
         rarero
         Sadece tek bir din için kutsal kabul edilseydi okey ama neden bu ısrar ?
          witchy
          Bir mimar olarak tek umursadığım şey o eşsiz mozaikler. Umarım doğru dürüst bir çözüm bulunur.
           djsinemovic
           Avrupa kıskançlığından ağlıyormuş, papanın tansiyonu bi haftadır 14ten aşağı düşmemiş diye duydum..
            erkud
            +Oylar gidiyor ne yapalım? -Ayasofya’yı cami yapalım (Hristiyanların yıllar yıllar önce yaptığı UNESCO kültür mirası sonradan minare dikilen eski kilise eski cami eski müze)
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.