Ayasofya'nın Kedisi Gli Hastalandı: 'Kalabalıktan Uzak Bir Odada Yaşaması Gerekiyor'
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Ayasofya'nın sembollerinden olan Gli adındaki kedinin sağlık durumunun kötü olduğu ve bundan böyle kalabalıktan uzak bir odada yaşayacağı belirtildi. Gli'nin hastalandığı sosyal medyada yapılan bir paylaşımla ortaya çıktı. Şehit Anaları Derneği Basın Sözcüsü Beyza Tufan yaptığı paylaşımda, "Korktuğumuz oldu. 2 gün önce Ayasofya’ya gittiğimde görevlilere Gli’yi sordum, veterinerde olduğunu söylediler, bi sıkıntı olduğunu anladım" dedi. Gli'nin hasta olduğu ve bundan böyle kalabalıktan uzak bir odada yaşaması gerektiğini belirten Tufan, şunları kaydetti: "Maalesef Gli çok hastaymış ve artık kalabalıktan uzak bir odada yaşaması gerekiyormuş. Geçmiş olsun Gli, senin için çok üzgünüm. Bilmeyenler için Gli Ayasofya’nın sembolü olmuş meşhur kedisi. Orda doğup büyüdü, 16 senedir Ayasofya’da yaşıyor. Ayasofya onun evi... Turistlerin ve ziyaretçilerin ilgi odağı, gözbebeği. Ama artık sağlığı el vermediği için ayrı bir odada bakılacakmış."
   https://onedio.com/haber/ayasofya-nin-kedisi-gli-hastalandi-kalabaliktan-uzak-bir-odada-yasamasi-gerekiyor-922900
   Detaylar:
    benita
    Kim bilir yesin diye neler verdiler yavrucağa, insanımız sevmeyi bilmiyor
     okadin
     Kamuya açık alanlarda yaşayan hayvanların sağlık problemleri yaşamalarının en büyük nedeni gelenin geçenin onları beslemek istemesi. Elindeki her yiyeceği bu hayvanlara vermesi.
      velevkiozge
      Bak şu da olabilir. İsmi ağır gelmiştir belki?? Dini manalı isimlerin kişilere ağır geldiği söylenir, böyle bir algı vardır. Saçmalık bir yana, çok üzücü. umarım kısa zamand sağlığına kavuşur minik güzel
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.