52
10.2.2021
Ayasofya Baş İmamı'nın Laiklik Kaldırılsın Açıklaması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   eflayilmaz
   Ayasofya Baş İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın bugün Twitter'da paylaşmış olduğu tweet baya gündem oldu. Tweeti aynen aktarıyorum. “1921 ve 24 anayasalarında devletin dini İslam’dı ve laiklik yoktu. Cumhuriyet fabrika ayarlarına dönsün” şeklinde bir açıklamaya "#AnayasadaİslamOlsun" etiketiyle bitirmiş. Şuraya da bırakayım tweeti.
   https://twitter.com/M_Boynukalin/status/1359385602806931456
   https://twitter.com/M_Boynukalin/status/1359385602806931456
   Yani bir şey demeyeyim diyorum da bu nasıl bir açıklama. Herkesin fikir özgürlüğüne saygı duymamız gerekiyor da bu önerilere de insan katlanamıyor. Yeni anayasa olabilir sesiyle birlikte twitter'da buna benzer çok fazla paylaşım da gördüm. İçinde yaşadığımız ülkede özgürce Müslümanca yaşanmasına izin verildiğini düşünüyorum. Laiklik ilkesinin bir amacı var ki ilkokuldan beri sürekli olarak bu ilkelerin ne için olduğu vurgulanıyor. İnanılmaz bir açıklama ya.
    moon_night
    Ay yıldım bu ülkeden
     ertugrul1453
     Bizansın Torunlarına ağır gelir hocam bu sözler..itlik yapmaya devam edeceklerdir..tarihten beri...çok şükür ki Türkler ayakta Türkler vatanına sahip çıkıyor..kumaşı farklı itler ancak sosyal medyadan havlayacakalar...
      rahatapp
      Laiklik toplumun en büyük özgürlük formudur aksini düşünmek fikir birliği oluşturur ki bu da toplumu kısıtlar
       gulfemkaya
       Artık böyle açıklamalara kulak tıkıyorum. Gerçekten tahammülün kalmadı ya
        eo110
        Kaldırırlar
         cokbilmisdegilcokbilen
         Şaşırdık mı? hayır
          takmazuguramatakar1
          Tipinde meymenet yok ki amk
           faruktekin
           bu arkadaşlar boğaziçi'ne atanan rektör için kanuna uygun diyorlar yani protestoları kanuna karşı görmek olarak görüyorlar. o zaman hatırlatayım. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 2. maddesinde der ki: "Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devletidir." neymiş? demokratik, LAİK ve sosyal bir HUKUK devletidir. peki 4. madde ne der? "Anayasanın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2 nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez." değiştirilmesi teklif dahi edilemez. yani neymiş? bunu söyleyen birisi kanunlara karşı geliyormuş. öyle hoşuna gidince kanun, hoşuna gitmeyince değil olmuyor. Açık açık suç işliyorsun bu sözlerle. fakat bana kalsa düşünce özgürlüğü her daim olmalı. herkes fikrini özgürce söyleyebilmeli. bunun için ülkemiz ne kadar hazır zaten görüyoruz. daha da kötüye gidiyor her şey.
            tiroyitbezi
            Dayıda devesiken bir tip var bu yüzden söylediklerine şaşmıyorum.
             ertugrul1453
             Bu ülke fethedilirken İslam üzere Türk komutan ve askerleri tarafından fethedildi ...fetih sonrası hristiyan yahudi her ne dindense yaşama hakkı verildi...kalkıp ülkeyi karıştırın diye değil..görüyorum ki bazı artıklar kostantinopolis olarak görme derdinde vatanın parcasini..belli ki koca Fatih hata etmiş ..o artıkları birakmayacakti...katranı kaynatsan olur mu şeker cinsini s..ktigim cinsine çeker..nasıl bir nesil ki ecdadindan utanır olmuş nasıl bir nesil ki ülkesini istilaya kalkan dusmanina hayran..kendi benliğinden uzaklaştırılmış zavallılar ve uzaklaştıran kumaşı farklı itler.islam sözü sizi rahatsız ediyorsa biliyoruz ki dini meshebi olmayana İslamin hak sözü ağır gelir...şükür ki Gerçek bir millet var adı Türk dini İslam olan..vatanı bir kaç capulcuya bırakmayacak ..tarihen ders alamiyor bu deden düşman hain itler..biride kalkmış savaş diyor ulan sanki bı bok yiyebilecek..komik essoluessek.hadi Çanakkale'ye yaşın yetmez.15temmuz da mi ders olmadı..
              5dilbiliyomben
              bu önerisine kendisini kaldırarak cevap vermek en güzel yanıt olacaktır
               gilad-pellaeon
               Prof bide bunlar
                bzage38
                Arkadaşlar baş imam ne oluyor imamların şahı falan gibi bi şey mi ? Yoksa bu olmadığında kafası hariç diye mi bahsediliyor imamlardan üfff kafamda yine saçma sapan sorular
                 roar
                 Şu zamana kadar yapılan hiçbir şeye hayır diyemedikleri için yaptırım uygulamadıkları için daha neler göreceğiz bakalım. Her geçen gün bir yenisi ekleniyor.
                  rarero
                  Cumhuriyet fabrika ayarlarına geri dönerse yatacak yeriniz olmaz.
                   kurusyoner
                   Hazır kaldırılmışı var? Oraya git the imam?
                   /
                   0

                   Tarihe Göre

                   İçerik bulunamadı.