Ayasofya Baş İmamı'nın Laiklik Kaldırılsın Açıklaması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eflayilmaz
   Ayasofya Baş İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın bugün Twitter'da paylaşmış olduğu tweet baya gündem oldu. Tweeti aynen aktarıyorum. “1921 ve 24 anayasalarında devletin dini İslam’dı ve laiklik yoktu. Cumhuriyet fabrika ayarlarına dönsün” şeklinde bir açıklamaya "#AnayasadaİslamOlsun" etiketiyle bitirmiş. Şuraya da bırakayım tweeti.
   https://twitter.com/M_Boynukalin/status/1359385602806931456
   https://twitter.com/M_Boynukalin/status/1359385602806931456
   Yani bir şey demeyeyim diyorum da bu nasıl bir açıklama. Herkesin fikir özgürlüğüne saygı duymamız gerekiyor da bu önerilere de insan katlanamıyor. Yeni anayasa olabilir sesiyle birlikte twitter'da buna benzer çok fazla paylaşım da gördüm. İçinde yaşadığımız ülkede özgürce Müslümanca yaşanmasına izin verildiğini düşünüyorum. Laiklik ilkesinin bir amacı var ki ilkokuldan beri sürekli olarak bu ilkelerin ne için olduğu vurgulanıyor. İnanılmaz bir açıklama ya.
    moon_night
    Ay yıldım bu ülkeden
     ertugrul1453
     Bizansın Torunlarına ağır gelir hocam bu sözler..itlik yapmaya devam edeceklerdir..tarihten beri...çok şükür ki Türkler ayakta Türkler vatanına sahip çıkıyor..kumaşı farklı itler ancak sosyal medyadan havlayacakalar...
      rahatapp
      Laiklik toplumun en büyük özgürlük formudur aksini düşünmek fikir birliği oluşturur ki bu da toplumu kısıtlar
       gulfemkaya
       Artık böyle açıklamalara kulak tıkıyorum. Gerçekten tahammülün kalmadı ya
        eo110
        Kaldırırlar
         cokbilmisdegilcokbilen
         Şaşırdık mı? hayır
          takmazuguramatakar1
          Tipinde meymenet yok ki amk
           faruktekin
           bu arkadaşlar boğaziçi'ne atanan rektör için kanuna uygun diyorlar yani protestoları kanuna karşı görmek olarak görüyorlar. o zaman hatırlatayım. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 2. maddesinde der ki: "Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devletidir." neymiş? demokratik, LAİK ve sosyal bir HUKUK devletidir. peki 4. madde ne der? "Anayasanın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2 nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez." değiştirilmesi teklif dahi edilemez. yani neymiş? bunu söyleyen birisi kanunlara karşı geliyormuş. öyle hoşuna gidince kanun, hoşuna gitmeyince değil olmuyor. Açık açık suç işliyorsun bu sözlerle. fakat bana kalsa düşünce özgürlüğü her daim olmalı. herkes fikrini özgürce söyleyebilmeli. bunun için ülkemiz ne kadar hazır zaten görüyoruz. daha da kötüye gidiyor her şey.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.