Avusturya’da Binlerce Vatandaş Korona Önlemlerini Protesto İçin Sokağa Çıktı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Avusturya'nın farklı bölgelerinden başkent Viyana'ya gelen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri karşıtı binlerce kişi, tedbirlerin kaldırılması için gösteri düzenledi. AA'nın aktardığına göre, göstericiler, farklı toplanma bölgelerinden gelerek şehrin Kahramanlar Meydanı'nda birleşti. Avusturya bayraklarının yanı sıra "(Başbakan Sebastian) Kurz gitmeli", "Karantina sonsuza kadar sürecek mi?" yazılı pankartlar açan göstericiler, Ring Caddesi'ni trafiğe kapatarak yürüyüş düzenledi. Ülkede halihazırda süren karantina uygulamasının uzatılması önerilerine tepki gösteren göstericiler, bir an evvel kısıtlamaların kaldırılması talebinde bulundu. Maske, mesafe gibi temel Kovid-19 kurallarına uyulmayan gösteri, aşırı sağcıların gövde gösterisinde dönüştü. Eski aşırı sağcı lider Heinz Christian Strache ve Kimlikçiler Hareketi Sözcüsü Martin Seller gibi isimlerin de katıldığı gösteride hükümet karşıtı slogan atıldı.
   https://onedio.com/haber/avusturya-da-binlerce-vatandas-korona-onlemlerini-protesto-icin-sokaga-cikti-952036
   Detaylar:
    gizemino
    Karantina sürecinin hemen hemen 1 seneye yaklaşması insanlarda da artık bıkkınlığa sebep oldu. Sürekli olarak kısıtlı ya da tam karantina uygulamasına maruz kalıyoruz ve kalıyorlar. İnsan bir süre sonra gerçekten dayanamıyor
     damat-berat-official
     Her ne kadar sıkılmış olsalar da, hükümetleri onların iyiliğini istemekte. Halkın da hükümetin emeklerine karşılığını vermesi gerek.
     /
     0

     Tarihe Göre

     İçerik bulunamadı.