10
2.1.2021
AVM'lere Silahla Giremezken, Onlarca Şiddet Olayına Rağmen, Hastanelere Silahla Girilebilmesi
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   dr.rock
   Önlem yok, caydırıcı ceza yok, siyasi rant çok... Mesai saati dışında, sekreterim gitmişken rapor yazdırmak için gelen, raporu alamayınca yaralayan babanın davasında hakim cezayı erteledi. Öyle bir erteledi, öyle bir geçiştirdi ki kararı okurken ne dediğini anlamadım, umursamazca, salladı geçti... Siyasete meze edilen Türk tıbbı son 20 yılda hem teoride hem pratikte, tahminimce 300 yıl kapanmayacak şekilde çok ciddi yaralar aldı. Bir çok doktor uzmanlıkta riskli bölümleri seçmiyor artık. Eskiden derece yapanın girdiği "kadın doğum ve hastalıkları, çocuk sağlığı ve hastalıkları" gibi bölümler tercih edilmiyor bile, açılan kadrolar boş kalıyor. Hocalar asistanlara "risk almayın" diye eğitim verirken, hasta-hastalık odaklı değil kendini koruma odaklı DEFANSİF TIP-HUKUKİ TIP kavramları oturuyor. Bilimsel araştırma mı? Komik... Olan kime oluyor? Halka, Halk kimi destekliyor? Bunu yaratanları... Tavuk mu yumurtadan çıkıyor, yumurtamı tavuğa giriyor bilinmiyor...
   https://www.youtube.com/watch?v=g4bp0xUENqQ
   https://www.youtube.com/watch?v=g4bp0xUENqQ
    caresizcare
    Ya Allah aşkına doktor snki otel odalarında silahla vurulmayı hiç duymuyoruz Sanki kural tanıyorlarmı
     asit
     Burdaki asıl sorun bireysel silahlanma bence dr. Silaha ulaşmak çok kolay artık, hatta bazıları korkmadan teşvik ediyordu bi ara. Beline takan ortalıkta dolanıyor. Hastaneye de girer, okula da girer. Devletin sorunun kaynağına el atması lazım
      palmiye
      Önüne gelen adama silah alma yetkisi verildiği için çok şaşırmamalı. Insanlar aşırı kolay ulaşabiliyor. Şahsım silahımı hâlâ elime almaya çekinirken dışarıda çoluk çocuk demeden silah taşıyanları görmek çok üzücü.
       me_out_bye
       Türkiye'de yaşadığın için etraf gelişmemiş insanlar cahil magandalarla dolu olduğu için medeni insan yerine.. Her an her yerde şiddete uğrayabilirsin. Kendi önlemini kendin almalısın. Biber gazı şok cihazı falan yakınında bulunsun. 🤔 Hiç polistende medet umma. Onlar gelene kadar hamile bırakırlar seni. Survayvıl arenada yaşıyoz gibi kendini sen düşüncen. Hiç bir yetkilide bekleme ah aman bu işler sorunla ilgilensin hemen çözüm bulsunlar.
        ezgizm
        Meşru müdafaa kapsamında kullanmak için biber gazı taşımam yasakken bazıları elinde silah sallayarak dolanıyor ve kimse de ne yapıyorsun demiyor. Kağıt üzerinde kuvvetli hukukumuz varken iş uygulamaya gelince h'yi dahi göremiyoruz.
         cinayetvaraga
         Bireysel silahlanma başlı başına büyük sıkıntı. ama bu noktada en büyuk pay yine devletin ama işte devletligini yaparsa. Silah almak zor değil arkadaşlar, sokaklarda iyo kulak kabartıp niyet belli edin, elbet birisi size silah satacaktır. muhim olan silah almak değil, RUHSAT almak. peki devlet ruhsatı kime veriyor? nasıl veriyor? hangi amaçla veriyor? şartların denetimi sıkı mı? benim bir gundelikçi çalışanım vardı. bana bir gün dedi ki "abi ben müteahit olcam. müteahitlere direk silah ruhsatı veriliyormuş" dedi. kafaya bak. yanımızda çalışan adamların hepsinin belinde silah var bizim burda ama hiçbirinde ruhsat yok. adamlar zaten sorunlu, neden denetlenmiyor? bu iş çok karmaşık, kimine göre haklı yanı da var silahlanmanın ama bu iş karşılıklı olarak kızışmış durumda ve kontrolden çıkmış. memlekette herkes gun gelir de "ic çatışma" olur mu ihtimaliyle bile silahlanıyor. bunları konuşacağımıza devlet babanın denetim mekanizmasının zayiflığını konuşalım.
          kaaninteyzesi
          Belki de hastayla en az iletişim halinde olan radyoloji doktoruna silah çekmisti seneler önce bir partinin milletvekili , gözlerimizin önünde... Hastane yönetimi bile bunu ortpas etti. Cezalar olmadıkça giriyorlar... Sikko avmlere bile cihazlar koyulurken hastanede olmaması çok ilginç , defalarca da yazdım zamanında bunu ilgili yerlere ama sonuç yok.
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.