AVM'ler Kapatılmalı Mı, Açık mı Kalmalı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   marty-mcflyyyy
   avm çalışanlarının endişeleri ortada, koronavirüs yüzünden kalabalıklar da gelmiyor, vur kilidi gitsin... ama ya alışveriş? ihtiyacı kadar alışveriş yapamamış insanlar da var onlar napacak. buyrun sobbete.
    odenlihazal
    Çalışanların endişelerini anlıyorum, bizim canımızın kıymeti yok mu diye düşünüyorlar ama ben AVM çalışanlarının tam tersi toplum için en önemli kişiler olduklarını düşünüyorum. Hayatın devam etmesi onların çalışmasına bakıyor çünkü. Hem kalabalıklar azaldı, hem de gerekli önlemler alındıkça bulaşma riskini minimuma indiriebiliyoruz, 1-2 haftalık süreci böyle dikkatli bir şekilde sürdürebliriz gibi geliyor bana. Mesela mağazalar yaşlılarla birlikte yaşayan çalışanlarına izin verebilir, kalabalık azaldığına göre tüm çalışanların hizmet vermesine de gerek kalmıyor.
     existenceispain
     marketleri açık bırak, gerisini kapat.. ya da saat başı sınırlı sayıda insan almalı içeri. hoş avm'de olmayan market de var ya..
      selin-saka
      AVM de mevcut olan ürün grupları çoğunlukla giyim eşyası üzerine ülkemin ekonomik koşulları da belli kaldı ki avmlerde türk çok fazla mevcutta değil. Arap sirkülasyonu her taraf. Orada çalışan insanların pek çoğu toplu taşıma kullanmakta. AVM ler bence kapatılmalı hayati bir risk değil. Ama çalışan mağduriyeti sağlanmadan kaldı k bu yönde karar alan firmalar var.(bkz. Boyner grup, mavi, kiğilı vb.) Süpermarket tarzı yerler açık kalmalı o da belli saat aralığında ve çalışanlara gerekli tedbirleri alarak. (Koruma yöntemi, vardiyalı çalışma vb.) Burda en önemli husus çalışanın mağdur edilmemesi. Büyük firmaların bu tür kriz durumları için ayrılmış bir bütçesi mevcuttur. En azından 15 ila 20 arası gün bu tedbirlerin uygulanması azami özen gösterilmelidir diye düşünüyorum
       old-but-ozge
       Dernekleri şöyle bi karar almış:
       https://twitter.com/Medyanin50Tonu/status/1240550852164825088
       https://twitter.com/Medyanin50Tonu/status/1240550852164825088
       Bu karardan sonra bazı avm'ler kapanmış mesela Akasya AVM, Hilltown, Piazza’lar, Optimum’lar, Kozzy, Maltepe Park Devamı da gelir
        absurdman
        Ya mesela daha ben doğru düzgün alışveriş yapamadım, şimdiye kadar niye yapmadın derseniz raflar bomboştu ondan jdfgjdfhgj Sanal market kullanıyorsun günler sonrasına veriyor falan. Bilemiyorum alışveriş hep bir ihtiyaç, kapanırlarsa sıkıntı büyür ama kapanmasın da diyemiyorum.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.