Ateistler Daha Bilgili Oldukları İçin mi Ateistler Yoksa Ateist Oldukları İçin mi Bilgililer?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   marmarian
   Ateistler, dindar insanlara göre (Mesela tutucu bir hıristiyana göre) daha bilgili daha insancıl daha sevgi dolular. Doğayı, insanı, hayvanı daha çok seviyorlar. Ateistler, daha insancıl, daha bilgili, daha sevgi dolu oldukları için mi ateist oluyorlar yoksa ateist oldukları için mi böyle oluyorlar? Edit: Kaynak ya da istatistik isteyen diocular oldu. Onlara verdiğim cevaplardan karşılaştırmalı istatistik buketlerime ulaşabilirsiniz.
    lutfen-ama
    Siz genellemeciler sürekli her şeyi yanlış anladığınız için mi genelliyorsunuz yoksa genellediğiniz için mi yanlış anlıyorsunuz?
     ideal
     kafana göre....kim ne diyebilir:)
      madlisa
      lisedeyken benim gibi etki altinda kalipta ateistim diye gezende olmustur diye düşünüyorum. ben arastirinca daha inançlı bir insan oldum bence herkes kendisi araştırsın dinle ilgili kitaplar ulasilmasi zor kitaplar değil.
       seherckr
       gereksiz bır genelleme olmuş bır ınsanın bılgısını ınancına mı baglamak gerekır ?
        _sofia_
        İnsan öğrendikçe, deneyimledikçe, araştırıp sorguladıkça değişir ve gelişir. Bir çocuk diş perisine, süper kahramanlara, masal kitaplarındaki hikâyelerin akıl ve mantık dışı olduğuna inanmayı bıraktığında büyümüştür artık. Bir doktor deney, gözlem yapıp işin eğitimini aldığı için doktordur. Öğrenmediğin taktirde yürümek bile imkânsızdır. Bilgisiz ateistler de sadece ateistim der fakat bunu idrak edecek kadar bilgi edinmediği için hâlâ korkuları ve batıl inançları vardır.
         yagmur_ults
         Ateist oldukları için daha bilgililer çünkü inandıkları şeyi daha derinlemesine araştırıp bilgileniyorlar bence. Tanıdığım insanlar Allahın işine karışılmaz sorgulamak bize düşmez diyor ama ateistler sorgulama cesaretinde bulunuyorlar. Sonuna kadar da katılıyorum ateist olmayan biri olarak.
          nickiharuto
          Daha insancıl, daha bilgili daha sevgidolu olmak için seçim yapmana gerek yok. Bunlar yürekten gönülden gelir.
           absurdizm
           ateistler inanmak istemedikleri ve kafaları karışık oldukları için ateistler
            quantum_5
            Daha bilgili derken kime göre neye göre daha bilgili mesela..!.? Kuran ayetinde ifade edilmiş Her bilenin üstünde bir bilen vardır. Hâl böyle olunca ne bilgisinden bahsediyorsun admin Sadece fazla meraklı olanlar var içinde. Bundan dolayı sınır tanımaksızın her konuda soru sorarlar bazen tatmin edici cevap bulurlar belki bazen de bulamazlar o ayrı.
             moon_night
             ay bak yine genelleme krizim tuttu...
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.