Atatürk, Rabindranath Tagore, Jose Carlos Mariategui ve Küba
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eo110
   Belki bilen arkadaşlar vardır Havana'da bulunan Atatürk büstünü. Ve o büstün yanında farklı 2 büst daha olduğunu. Bu 3 büstün oraya gelişigüzel yapılmadığı ve çok güzel bir hikayenin olduğunu hatta diğer 2 büstün sahiplerinin kim olduğunu Küba belgeseli sayesinde öğrendim. Çünkü hiçbir derste bizlere bu fırsatlar verilmedi. Kendi okuduğum kitaplarda da denk gelmedim. Hassas bir anıma geldi ondan mı etkilendim bilmiyorum ama ben çok keyif alıp gururlandım. Vakit ayırıp izlerseniz eğer yorumlarsanız sevinirim.
   https://youtu.be/0fSuAaGFXw0
   https://youtu.be/0fSuAaGFXw0
    kania_
    Ne kadar etkileyici ve gurur verici çok beğendim teşekkürler böyle bilgilendirici bi video attığın için
     tsukyomi
     Hah bak işte böyle başlıklara hasret kaldık 🙏🏻Ama tabi ki fazla dikkat çekmez. Hep cinsellik hep dinsizlik, hep devlete laf söyleme diye yakınan arkadaşları bu güzel başlığa alalım, tabi sövdükleri başlıklardan çıkabilirlerse. Küba küçük ütopyalar ülkesidir, dünya döndükçe daim olsunlar.
      sairsel
      Dünya lideri nedir? Nasıl olunur? Bunu anlamak için: Mustafa Kemal Atatürk'e bakmak lazım 😉
       galatasaraylibircivciv
       Gerçekten harika ve çok etkileyici iyi ki bizlere bunu görme fırsatı verdin çok teşekkür ederim🙏 Bu vesileyle rahmet ve özlemle analım 💕MUSTAFA KEMAL ATATÜRK🙏💕
        hogwartsmektubugelmeyen
        Bugün de kültürlendim
         badideasensei
         Haberdar olabilmemizi sağladınız için teşekkürler. Değerini bilmek lazım geçmişin ve örnek alınacak insanları. Işıklar içinde uyu Atam ❤️🇹🇷
          yagmurals
          tagore ve atatürk arasındaki anının güzelliği karşısında tüylerim diken diken oldu. ne büyük bir gurur böyle bir kişinin kurduğu ülkede nefes almak.
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.