189
25.11.2020
Atatürk'e Hakaret Eden 6. Sınıf Öğrencisi Çocuk
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   baldman
   Gün içinde izlediğim bir videoda 6. sınıf öğrencisi bir çocuk Atatürk'e hakaretler yağdırıp ismini bu topraklardan sileceğini söyledi. Aranızda izleyenleriniz vardır. Yaşından dolayı belki çocuğa çok yorum yapamam ama ebeveynleri için söyleyecek çok şey bulabilirim. Bu toprakların en büyük ve ölümsüz değeri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü herkes sevmek zorunda değil, ancak saygı duymak zorunda. Çocuklarınızı yetiştirirken de bunun bilincinde olarak yetiştirin. Bu sadece şahit olduğumuz bir durum. Bunun gibi bilmediğimiz, görmediğimiz sayısı çok fazla olan bilinçsizce yetişmiş bireyler var ülkemizde. Eğitim sisteminden tutun, sosyal medyanın bilinçsizce kullanılmasına kadar bir çok şey bu durumda etken.
   https://onedio.com/haber/ataturk-e-hakaret-ve-kufur-eden-6-sinif-ogrencisi-cocuk-943991
   Atatürk'e Hakaret Eden 6. Sınıf Öğrencisi Çocuk
    ozymandiase
    Çocuk yerine ana babasını cezalandırsınlar. Çocuğa da bir tarih öğretmeni tutsunlar. Atatürk'ün bu zamana kadar yaptığı bütün şeyleri beynine soka soka öğretsinler. Sevmek zorunda olamayabilir ama saygı duymak zorunda.
     pillowtalk
     Bu çocuk 6. sınıfa gelene kadar ne öğrenmiş olabilir? Sana hiç kazandığı savaşları yaptığı şeyleri öğretmediler mi bu zamana kadar da beynini böyle yıkadılar. Annen baban zaten tamamıyla bir suç unsuru onu anladık da seni yetiştiren ilkokul hocan sana hiçbir şey veremedi mi yani? İnternet çağının en kötü yanlarından biri de alenilik kesinlikle. Çocuk alenen hakaret etmede hiçbir sakınca görmeyecek kadar cahil ve "çocuk".
      raselika
      Çok yazık. Seni yetiştiren anne baba nasıl bir hayat yaşıyorlar acaba. Nasıl bu kadar eğitimsiz nasıl bu kadar duyarsız kalabiliyorlar hayata karşı ki seni böyle yetiştirmişler. Ülkenin kurucusu olan Atatürk'e ne kadar çok şey borçlu olduğunu kimse öğretememiş. 6. sınıf kadar aldığı eğitim nasıl bir eğitimdi de sen bu hallere geldin acaba? Seni yetiştiren anne babaya da yazıklar olsun, eğitim veren öğretmenlere de...
       gilad-pellaeon
       suç onu yetiştirenlerde
        bisosyolog
        Buradaki mesele yalnızca Atatürk meselesi değil.ALTINCI SINIF bir çocuğun böyle şeyler söyleyebilmesi. Nasıl bir ailede yetiştiğini siz düşünün.
         irmak676
         İşte bazı yetiştirilme tarzı sorunları...
          ment
          Evet, Nasıl bize küçük yaştan Atatürkün yaptıkları ve zaferleri anlatılıp içimize beynimize doğru sevgi ve saygı tohumcukları ekilmişse, Bu çocuğa da Atatürkten nefret etmesi için Yalan ve kötülük tohumları serpiştirilmiştir. Çocuk bu nefret ve söylemleri Annesinin karnında öğrenmemiştir. Annesinin Karnında çıktıktan sonra ona bu nefret tohumlarını başta Ailesi sonrada Okula gittiği sözde öğretmeni aşılamıştır. Çocuğun konuşma uslubundan zaten hiçbir düzgün ve iyi terbiye alamadığı apaçık ortadadır. Çocuk çocuktur bilmiyor. Anneye babaya ve gittiği okula bakmak lazım. Ben Doğma büyüme KIBRISLIYIM (KKTC). Ve Kıbrısta Atatürkü sevmeyen bir tek kişi bulamazsınız. Ne bizden önce. nede bizden sonra olmayacak. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.
           eski_bi_tanidik
           Bu 6. Sınıfsa ben 3e gidiyorum
            yagmur_ults
            Ailesinden yada cevresinden ne ögreniyorsa onlari diyor. Bir kez olsun arastirmamis belli ki.
             busrawashere
             vay okulun ağır ağabeysi ve hepsini toplasak 80 iq çıkacak ailesinin çocuğunun yanında konuştukları boş muhabbet
              pazartesi
              Bırakınız. 11 yaşında. 11 yaşındayken Atatürkten nefret ediyordum. Çünkü ailem öyle istiyordu. Büyüdüm, kendim düşünebilecek yaşa geldim; Atamın izindeyim. Bol bol kitap okutmak lazım sadece. Benim tek şansım buydu: kitap okumayı seviyordum.
               detokssuyu
               Klasik ağzım var ve konuşurum durumu. Sevmeyebilirsin ama bunun altını doldurman gerek, değerlerine küfür etmiş olabilirler ama bu durumu Atatürk düşmanlığı ile geri püskürtemezsin. Okuman, anlaman, değerlendirmen ve beyin süzgecinden geçirdikten yeterli hazmı sağladıktan sonra saygı sınırları dahilinde yorumlarda bulunabilirsin ancak.
                dr.rock
                Çocuk haklı Değerlerime küfrettiler kanıma dokundu karşılık verdim diyor Ne Atatürk’le, ne milliyetçilikle nede dinle kimse kimseyi hedef haline getirmemeli. Öğretmeni, anne babası bu çocuğumuzu kazanmak istiyorsa objektif olmalı, anlamaya çalışmalı. Yoksa mis gibi geri kafalı bir vatandaşımız olur. Bizde ağlaşmaya devam ederiz.
                 shimmergirl
                 Çocuk sonradan özür diledi. Cahillik dedi. Anası babası nerede acaba? Çocuğa yazık tüm Türkiye'ye rezil oldu...
                  sedefartuny
                  Bu yaşına kadar bir Allahın kulu bu çocuğa gerçeklerden bahsetmedi mi? Zihnine bir tohum dahi ekilemedi mi? Resmen zehirlenmiş.
                   nehirf
                   cocuk degil at hirsizi.
                    peripedia
                    Okullarda sadece savaş tarihi anlatılan öğrencilerden biridir. Taraftarlaştırılmıştır, sadece kendi düşüncelerinin doğruluğuna inanır. Benmerkezcidir. Doğruyu yanlışı ayırt edebilecek bir bilinç düzeyinde değildir. Ciddiye almamak gerekir.
                     asan-su-aritma
                     Peki,bu çocuk !çocukda olsa bu sözlerinden dolayı ne gibi ceza alacak,bu kelimeleri sayın cumhurbaşkanı na demiş olsa idi, ne yapılırdı. Çocuk yaa mı denirdi 😡😡😡
                      madax
                      şunu izlemek bile külfet bırakın kendi hallerine
                       herseyinaktivisti
                       Bugün de başkaları adına utandık çok şükür...
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.