Aşkı Nasıl Tanımlarsın?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dedikoduvar
   Henry de Motherland: Aşk dediğimiz şey, arzulanan bir varlıkta bulacağımız tada susamaktan başka bir şey değildir. Dorothy Parker: Aşk, birçok kişi tarafından yaşanan, ama çok az kişi tarafından keyifle sürdürülebilen bir duygudur. Eugune Delacroix: Aşk, zaman kaybından başka bir şey değildir. Nicolas Camhort: Aşkı anlatabilmek için yeryüzünde var olan dillerden çok farklı bir dil gerekir. Ahmet Hamdi Tanpınar: Aşk; iki insanın bilinçlerini birleştirme çabasıdır. Boşuna bir çaba, çünkü insan kendi bilincine mahkumdur. Sizinle ünlülerin bazılarında aşkı nasıl anlattıklarını paylaşmak istedim. Bence en doğru ve bana uyan tanım Ahmet Hamdi'nin. Benim tanımım: Aşk, insanın karşı tarafla ömür boyu sürdürebileceğini sandığı fakat kendi bilincine ve isteklerine yenik düşerek sonunda mahvettiği geçici bir duygudur. Sen nasıl tanımlarsın aşkı?
    me_out_bye
    Dorothy güzel demiş. Birde gregory'nin paylaşımı iyi.
     steteskop.gel
      cinayetvaraga
      Benim için ise bir kapıyı kapayıp ötekini açmak. Akıl yollarını mühürleyip, gönlünü açıp tutsaklığa bile razı olmak. aşk işte, bulunca acımıyor.
       busrawashere
       üç harfli
        luciferin_kizkardesi
        Aşk: Bilmektir, görmek istemektir,merak etmektir, özlemektir,dokunmaktır. Aşk: Ona onu sevdiğini her türlü göstermektir, Güzel hitap etmektir, üzmek istememektir. Onu gülerken görmek, ağlarken yanında olmak,sinirliyken nazını çekmek, üzgünken güldürmektir. Bunlar aşkın genel tanımıdır.Bence aşk her insanın kalbinde yeniden tanımlanır ve şekillenir. Örn: Benim kalbimde 💛 diye tanımlanıyor. Not: sarı kalpi sadece ona attım 🥀
         nobodyy1
         Çok güçlü bir bağımlılıktır. Bağımlılık hiç iyi değil, her zaman özgürlükten yanayım. Sevdiğimiz kadar tutsak, umursamadığımız kadar özgürüz.
          mevsimlerdensnbahar61
          Bence böyle bi şey
           redblack
           Gönlün akla hukmetmesidir. Mantik yoktur.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.