Aşk mı Takıntı mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   iamozgerten
   aşkla takintiyi birbirinden nasıl ayırt ederiz
    ideal
    , geçici hevese(takıntı,huy.alışkanlik) yanlış olarak sevgi veya aşk deniyor. Kavram karışıklığına sebebiyet veriliyor. Heves çiçek koklar, doyar başka arar; sevgi çiçeği sular, büyütür, adam yapar. Heves geçer yalan olur, sokar yılan olur; sevgi gerçek olur, arar bulur, tehlikeden korur. Heves kısa sürer, sevgi ömür boyu gider. Heves aldatır, bunaltır; sevgi rahatlatır. Heves nefret saçar, sevgi kucak açar. Heves doymaz bir açtır, sevgi derde ilaçtır. Heves riyakârdır, pastır; sevgi ihlâstır. Heves ezer geçer, yeni av seçer; sevgi onu muhafaza eder, onunla gider. Heves kısa vade der, sevginin hedefi sonsuza gider. Heves geçicidir, seçicidir; sevgi kalıcıdır, gönül alıcıdır. Heves kudurur, vurur; sevgi akıllı durur.
     fairytale-
     Takinti ; butun kafandaki planlari ona göre yapmak, hep onu yaninda istemek tutmak. Ask; o olmadan da onu sevmektir bence.
      yabadabadu
      aşk başlı başına bir takıntıdır zaten
       buse01
       Aralarında ince bir çizgi var bence bunların
        sedefartuny
        Aşkla takıntıyı birbirine karıştırmazsınız ama ya. Belli eder kendini takıntılı insan kendinin ve elde etme çabasının peşindedi aşkta ise odak nokta birlikteliktir, ilişkidir.
         patronicee
         Aşk;olduğu gibi kabullenip, her haliyle sevme biçimidir. Takıntı; karşısındaki insanı kafasında kurduğu insana uyarlamaya çalışmak, başaramayınca zorlamak.saygı duymaksızın beynin en hastalıklı biçimiyle adına aşk demektir.
          sairsel
          Nalışkanlık!
           cinayetvaraga
           Tüm imkansızlıklara rağmen onu istiyor vazgeçemiyor, aşkı sadece "sahip olma" duygusuna indirgiyorsa kişi, lakin ilişkinin olabilitesi artık neredeyse bittiyse bu takıntı olabilir. Çünkü Gerçek aşık zamanı geldiğinde aşkı zarar görmesin diye her şeyi bırakıp içinde bir tek aşkı ile çekip gidebilir. Aşk yakar kül eder gönlü ama takıntı tüm sevgiyi yok eder zarar verir.
            me_out_bye
            Bilemedim. Yakın bişe heralde ikisi 🤔
             peripedia
             Takıntı rahatsızlık yaratmaz mı? Hissedersin o takıntılı hallerini bunalırsın, sıkılırsın ama aşk rahat hissettirir bir konfor alanıdır bana göre.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.