Aşk mı Takıntı mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   iamozgerten
   aşkla takintiyi birbirinden nasıl ayırt ederiz
    yabadabadu
    aşk başlı başına bir takıntıdır zaten
     ideal
     , geçici hevese(takıntı,huy.alışkanlik) yanlış olarak sevgi veya aşk deniyor. Kavram karışıklığına sebebiyet veriliyor. Heves çiçek koklar, doyar başka arar; sevgi çiçeği sular, büyütür, adam yapar. Heves geçer yalan olur, sokar yılan olur; sevgi gerçek olur, arar bulur, tehlikeden korur. Heves kısa sürer, sevgi ömür boyu gider. Heves aldatır, bunaltır; sevgi rahatlatır. Heves nefret saçar, sevgi kucak açar. Heves doymaz bir açtır, sevgi derde ilaçtır. Heves riyakârdır, pastır; sevgi ihlâstır. Heves ezer geçer, yeni av seçer; sevgi onu muhafaza eder, onunla gider. Heves kısa vade der, sevginin hedefi sonsuza gider. Heves geçicidir, seçicidir; sevgi kalıcıdır, gönül alıcıdır. Heves kudurur, vurur; sevgi akıllı durur.
      sedefartuny
      Aşkla takıntıyı birbirine karıştırmazsınız ama ya. Belli eder kendini takıntılı insan kendinin ve elde etme çabasının peşindedi aşkta ise odak nokta birlikteliktir, ilişkidir.
       black_390
       takıntılar aşkı bitirebilir bence ama aşık olduğun biri için takıntılarındanda vazgeçebilirsin bu ne biçim iş clsblkcbs
        peripedia
        Takıntı rahatsızlık yaratmaz mı? Hissedersin o takıntılı hallerini bunalırsın, sıkılırsın ama aşk rahat hissettirir bir konfor alanıdır bana göre.
         me_out_bye
         Bilemedim. Yakın bişe heralde ikisi 🤔
          fairytale-
          Takinti ; butun kafandaki planlari ona göre yapmak, hep onu yaninda istemek tutmak. Ask; o olmadan da onu sevmektir bence.
           cinayetvaraga
           Tüm imkansızlıklara rağmen onu istiyor vazgeçemiyor, aşkı sadece "sahip olma" duygusuna indirgiyorsa kişi, lakin ilişkinin olabilitesi artık neredeyse bittiyse bu takıntı olabilir. Çünkü Gerçek aşık zamanı geldiğinde aşkı zarar görmesin diye her şeyi bırakıp içinde bir tek aşkı ile çekip gidebilir. Aşk yakar kül eder gönlü ama takıntı tüm sevgiyi yok eder zarar verir.
            buse01
            Aralarında ince bir çizgi var bence bunların
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.