Aşk Evliliğinin mi Yoksa Mantık Evliliğinin mi Ömrü Daha Uzun?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gossipdio
   Günümüz ilişkilerinde en çok arada kalınan konulardan biri bence. Çok fazla mantık evliliği görüyorum ama bir o kadar da aşk evliliği görüyorum. Sizce aşk evliliğinin mi , mantık evliliğinin mi ömrü uzun ? Ben gözlemlerime dayanarak mantık diyorum. İki insan ne kadar aşık olsa da bir süre sonra problemler yaşadıkça sadece aşkla olmayacağını fark ediyor ve yollarını ayırıyor. Mantık evliliğinde ise böyle değil. Kendileri mantıklarını kullanarak evlendiler bu yüzden en ufak sorunda çekip gitmiyorlar. Mantık ile yola çıktıkları için problemlerini de duygusallıklarını kenarda bırakarak yaşıyorlar. Tabii mantık evliliği yapıp başka birinde aşk yaşayanlar da var. Çok karışık konu.
    melina26
    Bu kişiye göre değişen bı durum bence aşkla da olsa mantıkla da olsa her insan evlilik insanı olmayabiliyor evliliğe ayak uyduramiyor o yüzden şöyle olan evlilik daha uzundur diyemeyeceğim mantık evliliği konusunda sana katılmıyorum mantık evliliği yapsan da bı sure sonra seviyorsun o zaman mantık devreden çıkıyor hem duygu hem mantık ikisi bir arada gitmez
     a.l.p.o.l.l.o.n
     Aşk için deliyi sev;mantık için zekiyi sev.
      leb
      mantıklı evlilik yok arkadaşlar
       biribizidurdursuncanim
       İkisinin de değişkenlik göstereceğini düşünüyorum. Ama mantık evliliği bana her zaman sıkıntılı bir evlilik gibi gelmiştir. Birbirini sevmeden geçirdiğin günler falan çok yorucu bir şey olmalı. Aşk evliliğinde de taraflar bir süre sonra bıkıyor ama diğerinde zaten yenik. başlıyorsun.
        diziizlio
        aşk güzel şey sorun olsa bile aşk insanı kopartmıyor gibi geliyor mantıkda istediğine ulaştın mı bırakadabilirsin
         asit
         evlenmeyenin ömrü uzun..
          tsukyomi
          Aşk bir süre sonra sevgiye ya da nefrete evrilir, sevgiye evrildiyse zaten uzun yıllar devam eder. Mantığın böyle değişmesi söz konusu değildir. Ama ömrün uzunluğu yaşam açısından pek de bir şey ifade etmez. Şöyle düşün; kısa ama dolu dolu yaşanmış bir ömür mü, yoksa uzun ama bomboş bir ömür mü? Aşk ve mantık evliliğinin farkı budur. Her zaman mantıktan yanayım ama konu ilişkilerse aşkı tercih ediyorum. Divan şairleri gibi aşık olmadıysanız eksik yaşamışsınızdır.
           bright-wizard
           Aşk sevmem
            mrsnl33
            Kararsız kaldım, en iyisi ikisinden de biraz alayım.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.