41
28.9.2020
Aşk Evliliği mi? Mantık Evliliği mi?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   dedikoduvar
   Kritik bir soru bence. Böyle düşünmeme rağmen aranızdan bazıları nesi kritik cevap belli: Tabi ki aşk evliliği diyecektir. Öyle değil işte. Bundan yıllar önce ben de aşk evliliği diyordum ama insan yaş aldıkça aşktan daha önemli şeylerin olduğunu düşünüyor. Çevreme baktığımda, insanlar genellikle aşık olduğu için değil de birbirine eğitim durumu, finansal durum gibi konularda yakın oldukları insanlarla evlenmeyi tercih ediyor ve burada finansal durumun çok önemli olduğuna dikkat çekmek istiyorum. Umarım hepimiz hem aşkı hem mantığı aynı kişide bulabiliriz ama bu kaç kişinin başına gelebilecek bir güzellik bilemiyorum. Sizce aşk mı? Mantık mı?
    cinayetvaraga
    mantık evliliği yapmak yerine beraber yaşasalar? eminim ki mantık ile yola girecek insanlar yine mantıkları ile bazı baskılardan sıyrılabilirler. şimdi çıkar bir kaç tane mutasıp aile çocuğu ve der ki; " ama tr de bu olmaz, mümkün değil" ama öyle değil işte. gayet mümkün. çocuk olacaksa o ayrı tabi.
     mevsimlerdensnbahar61
      birdisi
      Ben mantık evliliğinden yanayım.
       luciferin_kizkardesi
       Aşk evliliği. Aşık olduktan sonra para zaten bir şekilde gelir😉
        hogwartsmektubugelmeyen
        İkisinde de biraz biraz
         muzlu-pasta
         Mantıklı aşk evliliği
          meyvesebze
          Ask die bisey yok Oldum bittim die evlenirsin,2 gun sonra isyan edersin.Bumuymus benim gozumde buyuttugum olur Mantikta nasi bi mantik...Adamin huyu suyu tipi iyi die evlenirsen tamam.Zengin die evlenirsen yanlis.İflas etse yollarmi ayrilacak Vala kafa yorar bunlar.Gonlunuzun isindigiyla evlenin
           gfb_efe621
           C şıkkı hiçbiri en güzeli.
            paarantez
            Aşk be, aşk aşk aşk. Olur mu bilmem ama aşk evliliği olsun isterim
             _umut_
             Aşk evliliği diyenlere soruyorum. Aşık bir erkek/kızla ömür geçirmek istediğinize emin misiniz ? Aşk dediğin güzel yanları ile birlikte kötü yanlarıda dahil bir paket çünkü. Bunu kaldıramayacak, ayak uyduramayacak ya da tek taraflı bırakacak insan mantık evliliği demeli. Kimse kimseye karışmaz. İki tarafta birbirinden faydalanır işleri görülür bu kadar kolay. Aşk evliliği zaten her aşık oldum diyen ergen ruhlu insanın harcı değil. Aşk için büyük sabır, empati, irade, özeleştiri lazım. Mantık evliliğinde ise taraflar birbirinden faydalandığı için duygusal değer yoktur yada çok azdır bu yüzden çok rahattır. Empati, duygu v.s. gerektirmez. Şimdii. Bunlardan hangisi diyecek olursam ben tabi ki uslanmaz duygusal bir balık olduğum için aşk evliliği derim. Akıllanmam ben ya. Ömrüm aşk sevgi uğruna çürüyecek zaten belli. Birkaç yıla stresten kanser bile olurum ben bu kafayla. Ayarım yok ayarım. Neyse pardon. Aşk evliliği işte..
              adil-kopuz
              Swinger evliliği 👍
              /
              0

              Tarihe Göre

              İçerik bulunamadı.