Aşk Evliliği mi Görücü Usulü Evlilik mi Daha Uzun Sürer?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gossipdio
   Eskilerden yola çıkarak bu soru aklıma geldi. Etrafıma baktığımda görücü usulü evlenen yakınlarım, çok daha uzun süredir devam ediyor. Genelleme yapmamakla birlikte yeni nesil de aşkla evlenen kişilerde boşanmalar çok daha fazla. Oysa ki birbirlerine ne kadar aşık evleniyorlar. Görücü usulü evlenenlerin ne gibi bir çözümü var daha mı sabırlılar veya kendileri muhtaç hissettikleri için mi sürdürebiliyorlar? Kafede bir teyze ben okumadım, şimdi de geri dönüşü yok siz aklınızı kullanın mutsuzsanız bırakın gibi bir şey söyledi 🤷🏻‍♀️ Bu benim karşılaştığım bir örnek siz ne düşünüyorsunuz? Görücü usulü evlilik mi aşk evliliği mi daha uzun sürüyor?
    kisi
    Öncelikle evliliğin uzun sürmesi tek başına olumlu bir şey demek değildir. Hatta sorunlu evliliklerde olumsuz bir şeydir. Sorunlu süreceğine hiç sürmesin daha iyi. Olumlu yönleri fazla olan evlilikler için de karakterli, fedakar, dramatik olmayan, olumlu, yapıcı, mantıklı, uzun vadeli düşünen, bilgili, çalışkan... vb. birini bulmanız gerek. Bu özelliklerde birinin sizinle evlenmeyi istemesi için de sizin de bu özelliklere sahip olmanız gerek.
     ralph-nir
     Ama eskiden ayrılmak gibi bir kavram yokmuş, evlendik bir kere diyip aldatsa da bile devam ediyorlardır evliliğe ki örnek anneannemler
      sairsel
      Saygı evliliği Evlilik içerisinde birbirine saygı yoksa nasıl başlamış olursa olsun bir gün mutlaka bitecektir.
       kalpci
       Seks evliliği uzun sürer
        biribizidurdursuncanim
        Eskilerin evlilikleri gerçekten çok daha uzun sürüyor. Çoğu da görücü usulü tabi. Ama çok mutlu evlilikler olmuyor biraz daha gelenekçi insanlar oldukları için onlar için boşanmak normal değil bu yüzden zor hayatlar oluyor. Ben her zaman aşk evliliğinden yanayım boşanmalar elbet olabilir ama düğünde gördüğüm biriyle de evlenmek istemem.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.