Aşk Denilen Mefhumun Aslında Bir Uydurma Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   pillowtalk
   Bana göre öyle. Mesela kendimden bir örnek verecek olursam. Uzun süreli bir ilişkim oldu ve ben aşık olduğumu hissediyordum. Yani o duygunun aşk olması lazım. Ama ayrıldıktan sonra fark ettim ki ben otobüste gördüğüm çocuklara da aşık oluyorum. O kadar ekstrem bir durum değil yani. Ee ben o kadar uzun süreli birliktelikte aşık olamadıysam kime aşık olabilirim? Ya da o duyguyu ortalama birine karşı hissediyorsam bunun ismi nasıl aşk olabilir? Benim tavrım belli. İnanmıyorum.
    gregory_
    Karşılaşırsın biriyle anlarsın uydurma mı gerçek mi, daha rast gelmemissin doğru insana.Otobüstekine beğenme deniyor genelde.
     cinayetvaraga
     Onca şair, yazar, besteci ve sanatçıların emeği çöp oldu tek dioda.
      eski_bi_tanidik
      Aşk diye bir şey vardır bence kendimden biliyorum dhhddjfjfj seninki hoşlantı olmuş onlar kısa sürelidir. Aşk dediğin tam bi baş belası aq 🤦🏽‍♀️ takıntı dan başka bişey değildir aslında. Zaten psikoloji de öyle diyor obsesif komplüsifle aynı etkiyi gösteriyormuş. Ama nasıl bi takıntı 🤯🤯🤯 5 yıl fln sürüyo. Allah uğratmasın
       benita
       O aşk değil ayran gönüllülük
        mevsimlerdensnbahar61
        Bulursun zamanla hayatın zindan olduğunda fark edersin
         luciferin_kizkardesi
         Burdaki insanlara sormak istiyorum: Şimdi benim geçen dönemden beri sevdiğim bir çocuk var ama o da beni seviyodu belliydi neyse. Ben onun için yanıp tutuşuyorum filan ama bazen o da öyle oluyor ben hep böyleyim. Okul kapanmasaydı diğer kızlardan duyduğuma göre bana çıkma teklifi edecekti. Şimdi herşeyi unutmuş gibi davranıyor. Artık benim tanıdığım insan gibi değil yani sanki hiç birşey yaşanmamış gibi yani. Ama ben hâlâ onu seviyorum ve bu yıkıklık bitmiyor. Sizce napmalıyım?
          denizguler
          bir yerde okumuştum "aşk birine karşı sonsuz merak duygusudur" diyordu. Doğru...
           _umut_
           Duygusallık derecesine göre kişiden kişiye değişen bir durum bu. Aşkın da miktarı vardır. Çok saçma gelse de evet var. Duygusal olmayanlar ve sevgi duygusunu hafif, az yaşayanlar bu kadar rahat bir şekilde aşka inanmıyorum diyebiliyorken karakterinde duygusal ağırlık olan bir insan bunu demeyi aklının ucundan bile geçirmez. Ben de sokakta otobüste gördüğüm 10 tane kızı bir günde beğeniyorum yada o gün bana samimi davranan herhangi bir kızı 1 hafta düşünebiliyorum ama bunların hoşlanmak olduğunu da biliyorum. Aşk dediğin şey birinin senin için yaptıkları veya birlikte yaşadıklarınız doğrultusunda kendini gösteren veya hiç göstermeyen birşey olabilir. Etkisi de buna göre artık azalır. Çoğu kişinin yaptığı hata şudur ki: Ya aşık olunur yada olunmaz. 1 veya 0. Hayır öyle değil. Elektrik düğmesi değil bu. Herkeste farklı olur herkeste aynı şekilde olmaz.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.