Asgari Ücret 2022 Senesinde Ne Kadar Olmalı? Ne Kadar Olursa İşveren Bu Yükü Kaldıramaz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   maskoff
   hayat inanılmaz pahalı ve şu an 2800 tl civarında asgari ücret. ülkenin en az yarısının asgari ücretle çalıştığını düşünürsek aralık sonunda açıklanacak ücret epey kritik. enflasyonun durumu ortada fakat ,yapılacak yüksek bir artış neticesinde işverenler ne yapacak? maksimum 3500 lira olur diye düşünüyorum. siz ne düşünüyorsunuz? özellikle işverenlerin de yazmasını isterim.
    lutfen-ama
    Ne kadar yükseltirlerse işveren karşılamak için o kadar fiyat yükseltecek bu da enflasyon artışına sebep olacak ve yine asgari ücret yıl sonuna kadar eriyecek mesele ücretleri yükseltmek değil mesele enflasyonu önlemek aksi takdirde bu kısır döngüde sıkışıp ilk çeyrekten sonra sürekli para yetmiyor diye sızlanıp dururuz.
     fuzbing
     3150 TL
      android_dahaiyi
      zam bile yapmazlar bence. milletimiz bunun da üstesinden gelir, enflasyonu dış güçlerinin oyununa bırakmayız denilip olay savuşturulur gider. olan 3 kuruş kazanan emekçiye olur
       derinfeylesof
       artsa ne olacak ki artmayla doğru orantılı olarak diğer tüm her şey de pahalılaşıyor elde bir gram kar olsa gam yemeyeceğim
        publichesap
        Ülkede en az yüzde 50 enflasyon var. İstatistik kurumuna kimse inanmıyor. En az 4000 olmalı bence asgari ücret.
         kafatamircisi
         Bence asgari ücret dolarla verilsin ümmetin bile hızına yetişemediği bu kur yükselişi asgari ücretli çalışanı da tatmin eder hep yükseliyor nasılsa))
          killforyou
          soru kaç olmalı denildiğine göre en az 4500 tl olmalı diyorum. sorunun ikinci kısmındaki işveren bölümüne gelirsek, maalesef işveren bu yükü kaldıramaz. ekonomi mahvolmuş durumda.
           bozukklavye
           yoksulluk-açlık sınırı düşünüldüğünde en az 5000-7500 v-civarı olmalı ama şu anki asgari ücreti bile kaldıramıyor işverenler. 2022'de anca 100-200 zam yaparlar.
            yagmurals
            yıl sonuna daha 2 ay daha var, gelecek zamlardan şu an için haberimiz yok fakat gübre fiyatlarının arttığı, pamuk fiyatlarının inanılmaz yükseldiği, akaryakıt olayını zaten biliyorsunuz. bu koşullarda gıda daha da zamlanacak, giyim sektörü henüz etkilenmedi o da etkilenecek, ulaşım taşımacılık her şeyi etkileyecek ve henüz dediğim gibi zam furyası başlamadı bile. halkının yarısı asgari ücret alıyorsa insani koşullarda çalıştırman şart. 2020 yılında asgari ücret 2300 liraydı. bu sene 2800 lira. 500 lira zamlanmış, bu sene en az 1000 lira yükseltilmeli.
             miller
             sabit tutmaya çalışmaları lazım, birçok şirket kapanabilir bu sebeple ya da çalışanlarını çıkartmak zorunda kalabilir.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.