7
21.7.2020
Aseksüel Olmak
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   bisosyolog
   Herhangi birine yönelik cinsel çekim eksikliği ya da cinsel etkinliğe olan ilginin düşmesi olarak nitelendirilebilir aseksüellik. Bazı görüşler tarafından karşıcinsellik, çiftcinsellik ve eşcinselliğin dördüncü bir varyasyonudur. Ancak bu kanı yanlıştır. Bugün özellikle aseksüel olan pek çok erkek gay olmakla itham edilip toplum baskısı yemektedir. Burada aseksüelliği iki farklı şekilde ele almak gerektiğini düşünüyorum. Bir kısım aseksüel hiçbir zaman hiçbir cinsel çekim hissetmemiştir ki bu daha nadirdir. Diğer kısım ise çeşitli dini, romantik, psikolojik vb. sebeplerden dolayı aseksüel olmaya yönelmiştir ya da cinsel isteksizliği baş göstermiştir. Toplumda çok azlar. Ancak azınlık olmasına rağmen özellikle kadınlar aseksüel ise gelenekçi toplumlarda daha çok baskı görüyor, çünkü kadın cinsel anlamda partnerini memnun etmekle yükümlü gibi gözüküyor. E tabi erkek de "iktidarsız" olmak ile suçlanıyor. Ancak aseksüellik cinsel olarak yetersizlik filan değildir. Aseksüel olan insanın cinsellikten bir beklentisi yoktur. Ancak şunu unutmamak gerekir: Aseksüellik bir tercih değildir. Fotoğrafta gördüğünüz de onların bayrağı. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.
    utumasasiilekayanadam
    Bunun bir de antiseksüel olanları vardır ki ona hiç girmeyelim
     fuind
     Cinsel yönelimi olmaması hayata karşı müthiş bir avantaj kanaatimce (kadın yada erkek farketmez). Uğraşmadığı bin türlü zırvayı, tatavayı düşünüyorum da bunlara harcayacağı enerjiyi başka bir alana yönlendirerek neler başarabilir bir düşünün. Hatta daha ileri gidip şunu söyleyeceğim: Cinsellik,üreme vs. gibi güdüler olmasaydı, şuanda 2020 yılını değil 3020 yılını yaşıyor olurduk gelişmişlik olarak.
      cokbilmisdegilcokbilen
      Uzun zamandır hissettiğim olaydır. Yani kendimi tam olarak aseksüel olarak tanımlayamam ama hiçbir şeye ilgi duymuyorum, keza romantik ilişkilere de öyle. Bu süreç 2 yıldır filan devam ediyor.
       eski_bi_tanidik
       Bence en en en iyisi. Her yere asin bu bayrakları. Lebt bayrağı asacaginiza.turkiyedeki Butun her şey bu aptalca iç güdü yüzünden olmuyor mu zaten 😠
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.