66
21.7.2020
Artık "YETER" Dediklerimizi dio'luyoruz
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   dedikoduvar
   Her yeni bir güne ne yazık ki kötü bir haberle uyanıyoruz. Yine öyle kara bir gün. Pek çok şey var ülkemizde artık yeter dememiz gereken. İlklerden: KADINA ŞİDDET YETER! Sen de dio'la yeter dediklerini.
    tasik.pinar
    kadın cinayetlerine artık yeter!!
     zimbo
     Şiddete, kaçakçılığa, tacirliğe, tacize, tecavüze, gasp ve tehditlere maruz kalarak yaptırılan yaptırımlara ve daha nicelerine YETER!
      ozymandiase
      Netflix ve Rtük kavgası...
       benita
       Şiddetin her türlüsüne, istismara, kötülüğe, adaletsizliğe, korkuya, umutsuzluğa yeter
        cinayetvaraga
        Din kullanılarak insanlığın sömürülmesine! Çocuk istismarına! Kadına veya herhangi bir canlıya uygulanan şddete! Adaletsizliğe! Torpillere! Trafikte ahlaksızlık yapanlara! Eğitim sisteminde ideolojik zırvalıkları ders kitabına ekleyenlere! Polis şiddetine! Ve daha sayamadığım bir çok rezalete ARTIK YETER!!!!
         attanin
         Neden beceremediniz sevmeyi, baba, abi, kardeş, arkadaş, sevgili olmayı? Neden kirlettiniz sevgiyi, sevip sevilmenin değerini ya da niye kabullenemediniz reddedilmeyi? Neden? Niye hissettiremediniz güven duygusunu, ne zaman kapıldınız kadınların size ait olduğu düşüncesine? Çok mu zordu sinir kontrolü yapmak, çok mu zordu reddedilince gurur yapmadan önüne bakmak ya çok mu zordu şu ataerkil düşünce yapısından sıyrılıp kadını objeleştirmemek? Size zor, size çok zor şiddet uygulamamak,anlayışlı olmak, kadına saygı duymak... Anlamadınız bizi, sözlerimizin, protestolarımızın, gözyaşlarımızın arkasındaki gerçeği, acıyı, korkuyu... Biz özgürüz dedik siz "kendini ne sanıyor" dediniz. Biz arkadaşlarımızla dışarı çıktık siz "bu saatte ne işi olur bir kızın dışarıda" dediniz. Biz şort, etek giydik "kısa giyinmeseydi, tahrik oldum, pantolon giyse tahrik olmazdım" dediniz. Biz hep özgür ve güçlü kadınlar olduğumuzu göstermek için çabaladık, evet çabaladık çünkü siz bunu anlamadınız, anlamak istemediniz. BİZ BİRER İNSANDIK. Biz annemizin, babamızın kızıydık;biz birilerinin kardeşiydik, ablasıydık. Birilerinin en yakanı arkadaşı, birilerinin de hayranıydık. BİZİM HAYATLARIMIZ VARDI ÇOK GÜZEL VE ÖZEL. BİZİM HAYALLERİMİZ, HOBİLERİMİZ VARDI. BİZ SİZİN SEVGİLİNİZ, EŞİNİZ, KIZ ARKADAŞINIZ OLMAKTAN FAZLASIYDIK VE BİZİM SİZSİZ DE BİR HAYATIMIZ VARDI. SİZLE BİRLİKTE OLMAK YAŞAM, SİZDEN AYRILMAK ÖLÜM DEĞİLDİ BİZİM İÇİN.EN AZINDAN ÖYLE OLMALIYDI. Sizin sokakta gördüğünüz şortlu kızdan çok daha fazlasıydık biz. BİRİLERİNİN ANNESİYDİK BİZ. AMA SIZ GÖRMEDİNİZ. HEP BIR SEBEBİNİZ VARDI "HAK ETMİŞ CANIM ÖLDÜRÜLMEYİ" (!) ÖLDÜRÜLMEK NASIL HAK EDİLİYORDU??? Sizin kıyafetlerinizde sorun yoktu istediğinizi giyerdiniz sonuçta ama biz teşhirci oluyorduk bir anda. Ama asıl sorun neydeydi biliyor musunuz: Sizin gözlerinizde ve kirlenmiş kalbinizde. ORTADA BİR SUÇ VARDI SİZE GÖRE VE BU EVLİ BİR ADAMLA BİRLİKTE OLAN KADINDAYDI. ERKEK İSTERDİ SORUN VERENDEYDİ(BUNDAN DAHA SAÇMA BİR CÜMLE DUYMUŞ OLAMAM.) VE BİR ANDA KÖRLEŞTİNİZ O KADININ KARŞISINDA BİR PARTNER VARDI VE SİZ ONU GÖRMEZDEN GELİP KADINA LAF SÖYLEMEKLE MEŞGUL OLDUNUZ. ALIŞTINIZ NASILSA HER DURUMDA KADINI SUÇLAMAYA. HİÇ DÜŞÜNMEDİNİZ EĞER EVLİ BİR KADINLA BİR ADAM BİRLİKTE OLSAYDI O ADAMI DA BÖYLE SUÇLAYACAK MIYDINIZ??? BÖYLESİ DAHA KOLAY AMA DEĞİL Mİ? HİÇ ACIMIYOR İÇİNİZ NASILSA. AMA ARTIK YETER BİZİM DE HAKLARIMIZ VAR HANİ O SİZİN UNUTTUĞUNUZ HAKLAR...ARTIK DAHA FAZLA KADININ CANI YANMAMASI İÇİN HATIRLANMASI GEREKEN HAKLAR... YAŞAMA HAKKIMIZI KİMSE ELİMİZDEN ALAMAZ. BİZ KADINDIK, İNSANDIK VE ERKEĞİN BİR ADIM ARKASINDA FALAN DA DEĞİLİZ OLMAYACAĞIZ DA. NE TRAFİKTE NE İŞ NE DE AŞK HAYATINDA SİZİN ŞİDDETİNİZE, TACİZİNİZE MARUZ KALMAK ZORUNDA DEĞİLİZ. İNSANLARA KADIN, ERKEK, TÜRK,KÜRT, MÜSLÜMAN, HRİSTİYAN, YOK ŞU PARTİDEN DİYE BAKACAĞINIZA "İNSAN " OLDUĞUMUZU HATIRLAYIN "BİZİM İNSAN OLDUĞUMUZU" BAZEN İNSAN KARŞISINDAKİNİ KENDİSİ SANIYOR AMA YOK BİZ "İNSANIZ " SADECE...
          herseyinaktivisti
          O kadar çok var ki.. Hangisini sayalım.
           fuind
           İnsana şiddete yeter!
            eski_bi_tanidik
            Kadına şiddete YETER!!
             rocknrollbabe
             Bu ülkede mi yazsak 3000 karakter yetmez...
              atayurt00
              Yeter dediklerimiz kitap serisi olur . Ya Kapatın ülkeyi yada Tanrı gazabını kötüler için göstersin artık...
               peripedia
               Kadına, çocuğa, hayvana yapılan tüm kötülüklere YETER. Lütfen artık iyi insanlar olmayı deneyin, hiçbir şeye saygınız yok biliyoruz ama kendinize de mi bu kadar saygısızsınız? Neden cani olmayı, kaba olmayı, kötülüğü, şiddeti seçiyorsunuz. YETER.
                hickurusu
                fiziksel, psikolojik ve her türlü şiddet artık yeter ama :(
                 gfb_efe621
                 Kadına, erkeğe, çocuğa vb. fark etmez şiddetin her türlüsüne hayır. ⚠️⚠️⚠️
                  piremses123
                  KADIN CİNAYETLERİ, KADINA ŞİDDET, TECAVÜZ, HAYVAN CİNAYETLERİ, HAYVANA ŞİDDET *YETER*
                   soni_
                   Kadina ve cocuga siddete, tecavuze, irkciliga, homofobiye, cinsiyet ayrimciligina artik YETER!!!
                    zeynebio
                    İşsizlik. Artık YETER. Canıma tak etti.
                     mertiniz
                     Zalimin zulmüne, çoğunluğun azınlığa kurduğu baskıya yeter, ARTIK YETEEERR!!
                      elestiriqueen
                      Bir dert anlatınca bin dert anlatan kişiler yeterrrr bi bitmediniz
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.