Arkadaşımın Anarşizm Adı Altında Hırsızlık Yapması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   hogwartsmektubugelmeyen
   Üniversitenin ilk yılları. Bir arkadaşım var kendisini marjinal ve anarşist olarak tanımlıyor. Bir derneğe üye. Onların görüşüne göre temel ihtiyaçlar için para vermelerine gerek yok. Marketten süt yoğurt alıp çantalarına atabilirler. Ve eğitim, bilgi de onlar için öyle. Ancak mesela çikolata çalamazlar. Temel ihtiyaç değil. Neyse bir kitapçıya girdik günün birinde. Ben öyle kitaplara bakıyorken bak şimdi ne yapacağım dedi. Bir kitabı aldı olduğu gibi çantasına attı. Kitapçı öyle bandrollü filan değildi, o nedenle zaten sorun olmayacaktı. Neye uğradığımı şaşırdım, dumur oldum. Nefessiz kaldım dışarıya çıktım. neyse o da geldi yürüyoruz dayanamadım, gidip geri bırakmasını yoksa yaptığını söyleyeceğimi söyledim. Kavga gürültü tabi. En sonunda gidip geri koydu. Bir daha da görüşmedik zaten. Siz bu anlayış biçimi hakkında ne düşünüyorsunuz?
    roar
    Anarşistlik düzene karşı bir başkaldırı değil miydi ya? Ne ara hırsızlığın adını anarşizm koymuşlar?
     cinayetvaraga
     Üniversitedeyken firtinalı siyasi donemlerdeydik. O zamanlar aşırı sol görüşlüyüm ve bir arkadaş grubum vardı. fena komünistler. bir gün bunların odasında oturuyorum oda silme kitap dolu. muhabbet açıldı, cezaevindeki arkadaşlarına geldi. başladi anlatmaya. kitapları gidip kitapçılardan çalıyorlarmış. aslında onlara göre "kamulaştırıyorlarmış". Cezaevlerindeki arkadaşlarına gönderiyorlarmış. Bu zihniyet bana çok ters gelmişti o zaman. Sebebi ne olursa olsun birinden çalmak hiçbir literaturde hakli olamaz. olmamalı da. temel ihtiyacın için gir çiftlige çal, marketten aşır, her yerden çal. yok ya!!! Nasıl bir zihniyet lan bu!?
      badideasensei
      senin o eski arkadaş bireysel anarşist sanırım.Toplumsal bir eşitliği teori de bilemem ama pratik de savunmadığı aşikar.Yanlış bence .
       dr.rock
       Arkadaşına de ki, anarşi yönetimsel durumların ortadan kalkması demek, bunu temel felsefe olarak benimsemişse çikolatada almalı hatta yağmalamalı. Gizli gizli alamaz. O biraz adını deliye götümü çalıya dayamak oluyor
        ecemovskiii
        Hırsızlığına bir güzel kılıf uydurmuş o. Onun savunduğu düzende bir toplum olarak yaşamak ne yazık ki mümkün değil.
         atavratfenerbahce
         Bunlar bildiğimiz anarşikler değil mi ya?
          muzlu-pasta
          Bende komünisttim devlet bana tarla versin
           ozlmli
           Arkadaşınla umarım halen arkadaş değilsindir
            fuckerfukara
            Hırsızlık farkedilmediği sürece yararlı bir eylemdir. O yüzdn haklı bir şey diyemem yakalanma riskini göze almış
             who_am_i
             10 numara anlayış destekliyorum
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.