Arapların Türklere Uyguladıkları Onur, Şeref, Savaş Kuralları Tanımayan Katliamlarından Talkan Katliamı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   _sofia_
   Kuteybe, (Büyük* İslâm* Komutanı) Belh şehrinde hazırlık yaparak, baharda büyük bir ordu ile Talkan şehrine doğru yürür.. O ana kadar bir direniş hazırlığı yapamayan Talkan şehri Meliki Sehrek, Kuteybe’nin gelişinden önce şehri terketmiştir... Şehre hiç savaşmadan giren Kuteybe’nin adamları şehirde eli kılıç tutabilen ne kadar erkek varsa hepsini kılıçtan geçirirler.. Bu katliam o zamana kadar yapılanların en büyüğüdür.. Kuteybe bu katliamı diğer beyliklere ibret olması için yapar.. Kuteybe’nin askerleri öldürebildikleri kadar öldürürler, geri kalanları da, Talkan yolu üzerindeki ağaçlara asarlar.. bu yolun 4 fersah ( 24 km.) mesafelik bölümü Türklerin ağaçlara asılan cesetleri ile doludur.. Talkan katliamı tarihe, Araplar'ın o güne kadar yaptıkları katliamların en büyüğü olarak geçmiştir.. Halk, Müslüman Araplar'la savaşmadığı halde, Kuteybe ve askerleri sırf diğerlerine örnek olsun diye 40.000 kadar kişiyi kılıçtan geçirmiş, ağaçlara asmıştır. Bizim Arap seviciler bu adamdan şöyle bahseder..."Cesareti, dehası ve edebî kişiliğiyle meşhur başarılı bir devlet adamıdır. " Araplar bize uyguladıkları katliamlarda toplamda 100.000 insanımızı katledip çocuk ve kadınları esir almışlardır.
    kafatamircisi
    Adamlar zekiymiş şimdi yiğidi öldür hakkını yeme adamın biri mağaraya girmiş çekmiş otu melekler geldi ben allahla konuştum demiş akıl nerede burada herif en son peygamber sensin senden başka gelmeyecek diye anayasa maddesi gibi koymuş oraya kendisi)) şimdi aynı şeyleri başkası herhangi birisi yapsa şizofreni tanisi koyarlar ama bak adamlar gerçekten zekiymiş Muhammed zamanında şeytan kabede 1 taneydi şimdi 3 tane oldu orası kabe Allah'ın evi derler şeytan Allah'ın evine bile girdiyse biryerlerde sıkıntı vardır. niye 3 tane oldu arz talep meselesi dünyada 1.5 milyar enayi var oraya taş atacak taşı taş ile taslayacak atılan taşlar konik havuzda tekrar posetlenip 10 dolardan satılacak sonra da Hindulara ineğe tapiyorlar diyecek lan sen Hindistan'da doğsan sende tapacaktin olay bu kadar basit)) şeytan taslattir 0 sermaye ben ticari zeka diye buna derim. 😃
     sdantart
     Dersim katliamı gibi. Yok yok newala qesaba. Gelîyê Zilanı da anımsatıyor biraz, bingöl kadar olmazsada. Hatta şırnakla aralarıdaki tek fark Roboski. Yinede Lice kadar değil....
      mrlawyerkk
      Milletimiz tarihi ne yazık ki böyle ihanetler ve katliamlarla dolu. Araplarla olan ilişkimize gelince zaten körünen köy durumunda.
       asit
       Cumhuriyet düşmanı Şeyh Said ve Seyid Rıza'nın torunları Tunceli'ye isyan değil katliam diyor bugün. Karakol bas, askeri pusuya düşür, devletle zıtlaş, devlet içinde devlet olmaya kalk, otorite tanıma, ben bir başım de, devlete karşı aşiret örgütle, ee şimdi sen terörist değil de nesin ? Sonra idam sehpasına çıkınca zırla.. Türkiye Devleti o dönem gereği neyse onu yapmıştır. Bu insan artıklarını da kahramanlaştırmaya hiç gerek yok.
        mukan_kagan
        Kuteybe olmasa Türkler müslüman olmazdı, iyiki katliam yaptı diyenleri izlemiştik ekranlarda... Sünni İslam tarihinin en büyük yalanıdır zaten Türkler mutlu mutlu, güle oynaya İslam'ı kabul ettiler yalanı... 200 sene direnmişiz Araplara ama güçsüz bir dönemde olduğumuz için varlık gösteremeyip Talas Savaşıyla hafif hafif geçmişiz İslam'a. Ayrıca Arapların; Türk katliamında, "Beyaz Renkli Türk Kadınlarının" bizansa satılmasıyla çok para kazanması, araplara motivasyon kaynağı olmuştur.
         mukan_kagan
         https://youtu.be/jqdPYEDH6Hs
         https://youtu.be/jqdPYEDH6Hs
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.