Arada Eğitim Farkı Bulunan Sevgili ile Yürütülen İlişkinin Şansı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Eğitimi diplomalarla tanımlayan bir ülkeyiz biliyorsunuz. Ne kadar çok diploma, ne kadar iyi okullar, lisans, yüksek lisans, master, doktora bu her birinin daha eğitimli insanları temsil ettiğine inanıyoruz. Bana göre eğitim hiçbir diplomanın ifade edemeyeceği büyüklükte ve ömür boyu devam edecek olan bir kendini yetiştirme hali. Toplumun büyük çoğunluğu böyle düşünmüyor elbette. Bu durum da ilişkilerde çok ciddi sorunlara neden olabiliyor. Ben dediğim gibi aksini iddia ediyorum benim için dünya görüşüm, hayata bakış açım uyuştuğu müddetçe hayatımdaki insanın lise mezunu ya da üniversite mezunu olması, master yapmış ya da yapmamış olması durumları ile ilgilenmiyorum. Bu görüşümü beyan ettiğim çevrem ise. Bunun tam bir çelişki olduğunu eğitim seviyemin aynı olmadığı biri ile zaten dünya görüşümün, hayata bakış açımın aynı olamayacağı haliyle ilişkimizin bir şansının olmadığını savunuyorlar. Sormak istedim efendim. Nedir eğitim seviyelerimizin farklı olduğu biri ile ilişki şansım?
    kania_
    Açıkcası bende sana katılıyorum lise mezunu yada ortaokul mezunu olması önemli değil önemli olan kendini nasıl yetiştirmiş olması eğitim bence Bi engel değil.
     gregory_
     Master yapmis bir siyasal islamcilar var yaa ,ne diyim ki. Hayata ayni taraftan bakarsaniz egitim cok da problem degil ama yeterki bir taraf kompleksli olmasin.
      eski_bi_tanidik
      Yok yok hiç fatketmiyo. Önemli olan kendini yetiştirmiş olmasi
       efla_tun
       Bence pek bir önemi yok önemli olan kendini ahlak olarak nasıl yetiştirmiş
        sadisfekshin
        Biz ne eğitimliler gördük benim diyen çingeneyle aşık atar. İnsan olsun, güvenilir olsun, huzur versin, bir de bakınca için açılsın da o saatten sonra sokmuşum eğitimine.
         eo110
         Lise mezunuyum, dışarıdan 2 üniversite okuyorum. Lise mezunu birisi olarak dinlemeyi, okumayı, araştırmayı ve paylaşmayı çok sevdiğim için kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum. Üniversitelerin insan hayatına etkisi çok çok fazla buna hiç sözüm yok ancak kendi adıma konuşursam bana hiç bir üniversitenin veremeyeceği tecrübelere ve dünya görüşüne sahip olduğumu düşünüyorum. Kişinin kişisel eğitimi çok sayıda değişkene bağlı diye düşünüyorum sonuç olarak. İkili ilişkilerde diploma gibi evraklara takılanlar olabilir onlara da hak veriyorum. 🙂
          asit
          Eğitim durumundan yana arasında uçurumlar olan çiftlerin ilişkilerinin pek sağlıklı yürüyebileceğini sanmıyorum ben de.Hayata bakışı ve düşüncelerine hayran bırakan diplomasız insanlar ve ilişkisini bu şekilde yürütebilenler tabiki vardır ama genele vurduğumuz zaman oranların düşük olacağını tahmin ediyorum. Düşüncelerinden tut, amaç ve öncelikler illaki bir yerde farklılaşmaya başlar.
           takmazuguramatakar1
           Ablam üniversite mezunu. Bu aralar karantina da olduğumuz için Afyon dan İzmir e geri geldi, yakınımız yeni bir kafe açmıştı - Orada çalışmaya başladı yardım amaçlı. Orada birisiyle flört etmiş ettiği adam da lise mezunu imiş. Anneme anlattığın da küplere bindi. Neymiş üniversite mezunu olan bir ile lise mezunu olan birinin kafa yapısı uyuşmazmış! Annemin ilkokul mezunu olması da işin komik olan tarafı :) tamamen saçmalık. Kafa yapınızın uyuşması için üniversite mezunu olması gerekmez, karakter önemli olan.
            badideasensei
            Ne fark eder ki ? Önemli olan 🧠+♥️ En önemlisi de İyi bir İNSAN olması.
             kitaptakikurt
             valla söylediğine de söylenenlere de haklısınız diyorum ama malesef öyle olmuyor üni mezunu birinle ortaöğretim mezunu birisinin senkronu tutmuyor hayata bakış açısı çok farklı oluyor.ortak noktalar bulabildikleri oluyor gündem takibi,ekonomi,spor vs ama biyerde olmuyor yani biyere kadar örneğini çok kez gördüm
              gizemino
              Bence önemli. Eğitim durumu farkıyla yürüten vardır elbet fakat zaten bir şekilde kendi çevremizden insanlarla tanışmıyor muyuz? Otomatik olarak çok bir eğitim farkı olmuyor
               detokssuyu
               Ben olaya farklı bir açıdan bakacağım. Ben eğitimi benden çok ileri bir seviyede olan biri ile yapamazdım. Kendimi rahat hissedemem eksik hissederim her ne kadar kendi içimde tam olsamda bu durum beni rahatsız ederdi.
                atakancavdar
                Kendinizi kandırmayın. İMKANSIZ. İlk başlarda iyi olsada sonradan sorun olur
                 altmisbir
                 Buradaki herkes seni tanıyormu bilmiyorum ama ben tanımıyorum o yüzden şansın var veya yok diyemem ama normal insanların artık bunları aştığını daha önce gördümde yaşadımda.
                  gulfemkaya
                  Gerçekten seviyorlarsa, zaten anlaşabiliyorlarsa çok da bir önemi yok statülerin, eğitim durumunun
                   bisosyolog
                   Diplomadan çok entelektüel uyum önemli bence. Senin anlattığın şeyin dilini anlamazsa iletişim kurmak çok zor olur
                    roar
                    Hayat görüşleri konusunda bir yerde illaki tıkanacağından ve bambaşka açılardan bakacaklarından şansı düşük olan ilişkidir.
                     ahpte-pateh
                     Diplomalı eşekler de var, kalın kafalılıktan okumayanlar da. Biraz şans meselesi. Diplomalı olan eşek çıkabilir, ilkokul mezunu pırlanta. Ya da tam tersi.
                      pisilamest1
                      Diploma ,matematik,fizik,edebiyat vs işin öğretim kısmıdır.Eğitim ise bir insanın davranışlarının nasıl olduğunu gösterir.Öğretim olmasa da olur da eğitim olmayınca olmuyor.Nice insanlar gördüm okumamış ama bir hayvanın başını okşayabiliyor ama nice okumuşlar da gördüm gelmiş 30 yaşına hala çöpünü yere atmaması gerektiğini öğrenememiş.O yüzden kendini,davanışlarını iyi eğitmiş biriyle çok güzel bir ilişki olur :))
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.