29
12.10.2020
Apartmanda Balık Yapılmasının Yasaklanması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   plazacalisani
   Dün itibarıyla apartmanımda öne sürülen bir tavsiye. Aslında insanların özgür olması gerektiğine inanırım, ancak hakikatten son zamanlarda bir komşumuz o kadar çok balık kızarttı ki hepimiz çileden çıktık. Apartmandan evlere doluştu, kapıdaki montlara kadar sindi. Rica ettik en azından hafta 1-2 yapsın diye bana mısın demiyor. Artık çileden çıktı apartmandakiler, ben çok yoğun çalıştığım için o kadar sorun değil, ancak işte sürekli evde olanlar için ciddi bir durum. Siz ne diyorsunuz bu karara?
    mehmet_08
    Dostum apartmanda bence ayda 1 kere belirli günler olmalı ve ancak o zaman mangal balık tarzı şeyler yapılmalı ya da balık yapacaksan nezaketen insanlara haber verki çamaşır asmasın cam açmasın Ama yasaklanması taraftarıyım balık istiyorsan siktir git restoranda ye milleti rahatsız etmenin anlamı yok iyi olmuş
     gregory_
     Doğru karar, olay rahatsızlık verecek boyuta gelmiş.
      benita
      Çok severim balığın her türlüsünü ama evde yapmak gerçekten zulüm, bana mantıklı geldi karar
       mervenizz_
       Kokusunu sevmem ama yemeyi severim iyi olmuş teşekkürler.
        cinayetvaraga
        İlk olarak şunu söylemek isterim, buna kimse karışamaz. kapısını kapatıp yaptıltan sonra bu durum özgürlük ihlali filan olmaz. lakin insani ve komşuluk boyutu var. Bu noktada biraz çözüm üretmesi gerek. baca ve davlumbaz varsa çalıştırabilir, baca tıkalıysa açtırabilirsiniz apartman bacasını. sıkıcı bir durum. ama şu var, adam yapacak ve kimse karışamayacak.
         mevsimlerdensnbahar61
         Yani insanların rahatsız olduğu bir durum da daha itinalı olmak gerek
          peripedia
          Bizde de bir sucuksever aile var. Bizimkiler bahçede mangal olarak sucuk pişirmeyi yeğliyor daha çok. Özellikle akşam saatlerinde koku katlanılamaz olabilir ama yapacak bir şey yok maalesef. Kendilerinin bunun bir sorun teşkil ettiğini farketmelerini bekliyoruz.
           sedefartuny
           Mümkünse yasaklansın lütfen. Tamam özgürlük herkes hanesinde istediğini pişirir ama bazen o koku burnumu sızlatıyor bana da yazık. Her gün her gün de balık yenmez ama değil mi?
            ozlmli
            o kadar haklısın ki
             cymbalist
             binayı yapan insanlar ses, ısı dahil hiçbir izolasyona önem vermesin, saçma sapan binalar tasarlasınlar, biz balık yemeyelim. süper çözümler.
              ladydisko
              zaten anlamıyorum balığı niye kızartıp yersin yiyeceksin bari dışardan pişmiş al çoğu yer kendi pişiriyor
               daisyyy
               O ne güzel apartmanmış. Bizde de var öyle bir deli. Hayır biz de çok severiz ama fırına veririz fırında yaptırır öyle eve alırız. Çünkü hiç tahammül edemeyiz kocamla kokulara. En kötü gider dışarıda yeriz ama evimizi öyle kokutmayız. Aslaa.
                roar
                Hem sağlık hem lezzet açısından bayıldığım bir lezzettir balık. Ama inkar edilmemesi gereken gerçek de pişirildiğinde gerçekten kötü kokması. Sadece evle de kalmıyor tüm apartmanı kokutabiliyor. Bunun için en mantıklı çözüm küçük tüpte balkonda pişirilmesi. Kızartma yapacaklar için en mantıklısı bu. Ama fırında pişirmeyi daha çok tercih ederim çünkü hem daha sağlıklı hem de koku yapmıyor.
                 cokbilmisdegilcokbilen
                 Çok mantıksız değil, ancak mantıklı da değil. Çok bilen biri olarak bilemedim. İşste burada sözlü kurallar devreye giriyor. Komşunuzun duyarlı olması gerekiyordu.
                  zeynebio
                  Bizim komşular var onlarda sürekli sarmısaklı şeyler yapıyorlar. Apartman hep sarmısak kokuyorrr.
                   pillowtalk
                   Ya ona bakarsan apartmanda nefes dahi almaman lazım. Yani insanların mutfaklarında ne pişirdiğine karışmak da biraz fazla özgürlük kısıtlayıcı değil mi ya? Tamam eyvallah kötü kokuyor yani bunun için aspiratörün çalıştırılması lazım falan ama bu onun tercihi. Evet başkalarını rahatsız etmesin ama yani yediği yemeğe de bi' zahmet burnunuzu sokmayıverin kardeşim. Her gün balık yemiyor ya!
                   /
                   0

                   Tarihe Göre

                   İçerik bulunamadı.