Anonymous'un, George Floyd Cinayetiyle İlgili Paylaştığı Tehdit Videosuna Ne diosunuz
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sucpesinde
   Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, ABD'nin ayaklanmasına neden olan George Floyd cinayetiyle ilgili 'tehdit içeren' bir video yayınladı. Hacker grubu, polisler üzerinden açıkça Minneapolis Polis Departmanı’nı hedef aldı ve gerekli adımlar atılmazsa sonuçları olacağını söyledi. Çeşitli siyasi olayları devlet teşkilatlarına ait sitelere saldırılar düzenleyerek protesto etmesiyle bilinen dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, gündeme bomba gibi düşen yeni bir video yayınladı. Hacker grubu, sosyal medyadan yayınladığı videoda geçtiğimiz günlerde katledilen George Floyd’u öldüren polisler üzerinden açıkça Minneapolis Polis Departmanı’nı hedef aldı. Paylaşılan videoda, “#GeorgeFloyd’u öldüren polislerle ilgili gerekli adımlar atılsın, aksi takdirde bizim atacağımız adımları bekleyin” sözleri dikkat çekti. Pek çok farklı kullanıcı tarafından yüzlerce kez paylaşılan video, kısa sürede milyonlarca kişi tarafından izlendi. YouTube’un videoyu silmesiyse pek çok kişi tarafından eleştirildi. ‘Biz büyük bir grubuz, bizi bekleyin’ Paylaşılan videoda maske takmış bir anlatıcı, adaleti sağlamak için “yozlaşmış bir örgüte” güvenmediklerini, bu yüzden ilgililerin birçok suçunu dünyayla paylaşacaklarını söyledi. Hacker grubunun videosunda tam olarak şu cümlelere yer verildi: “İnsanları öldüren ve suç işleyen devlet memurlarının bizim gibi suçtan hüküm giymeleri gerekir. Aksi takdirde istediklerini yapabilecekleri bir belgeleri olduklarına inanırlar. Yalnızca birkaç kötü polisin tüm iyi polislerin adını lekelediğini iddia edeceksiniz ancak bu kötü polisler, insanlara ve bu kötü polislere ceza vermeyi reddeden sizlere karşı suç işlerken diğer ‘iyi’ polisler orada durursa ne olacak? İnsanlar bu yolsuzluktan ve insanları koruma sözü vermiş bu kurumun şiddetinden artık sıkıldı. Geçtiğimiz yıllarda yaşanan olaylardan sonra birçok insan, sizlerin burada bizi korumak için değil, bizi bastırmak ve suçlu egemen sınıfın isteklerini yerine getirmek için bulunduğunuzu anlamaya başladı. Kontrolü elinde tutan insanların düzenini sağlamak için buradasınız, kontrol edilen insanların güvenliğini sağlamak için değil. Hatta, elit kesimin küresel baskı mekanizmasını devam ettirmek için kullandığı mekanizmanın ta kendisi sizsiniz. Dünya artık gözünü açmaya başlıyor ve bir sonuç olmadan dökülen her kan artık insanları daha da sinirlendiriyor. Bu memurlar cezai suçlamalarla cezalandırılmalı ve özellikle Memur Chauvin cinayetle yargılanmalı. Maalesef sizin yozlaşmış adalet sisteminize güvenmiyoruz, bu nedenle işlediğiniz suçları dünyanın gözleri önüne sereceğiz. Biz büyük bir grubuz. Bizi bekleyin.” George Floyd’un ölümünün “buzdağının sadece görünen yüzü” olduğunu söyleyen hacker grubu, insanları öldüren ve suç işleyen memurların cezasını çekmesi gerektiğini söyledi. Kaynak:
   https://www.webtekno.com/anonymous-george-floyd-cinayeti-video-h93733.html
   https://www.webtekno.com/anonymous-george-floyd-cinayeti-video-h93733.html
   https://youtu.be/ihjtJ-KjyiU
   https://youtu.be/ihjtJ-KjyiU
    meyvesebze
    Uuuu tam bir amerikan filmi :)
     a.l.p.o.l.l.o.n
     Anonymous siber paralı askerdir bunu unutmayın kim daha yüksek para verirse ona diz çöker bu grubun içini biliyorum ben o yüzden olacakları tahmin edince heyecanlanmadım değil 😏
      benita
      Aklıma la casa de papel’deki bi sahne geldi (spoiler vermiyim), ortalık cidden karışacak gibi hadi bakalııım
       shaheen
       Hiç bişey olmaz. Biraz daha sürer eylemler sonra herkes evine. Bu grupta bu güne kadar hiçbir sansasyonel eylem yapmadı. Ancaaa hava cıva.
        zimbo
        Film gibi bira ve cips alıp geliyorum. Muazzam bir mevzu var.
         madashell
         Yaparlarsa bunlar yapar. Geri kalan kimsenin devrim gerçekleştirebileceğini sanmıyorum günümüz dünyasında.
          transylvania
          Bu grubun amerikadan bağımsız olduğunu düşünmek .. Hatta amerikaya hükümetine devletine karşı olduğunu düşünmek hayır hayır gülmüyorum eski anılarım geldi aklıma :))
           rotasizkerim
           Az önce Amerika'dan yayın izledim. olaylar çığırından çıkmış göstericileri haklı buluyorum ama aralarında yağmacılar falan da varmış baya dükkanları patlatanlar, fiziksel zarar verenler falan sizce polis şiddetli karşılık verebilir mi verirse ne olur?
            dj_excalibur
            Bu tarz olayları bir tek ben mi seviyorum ya. çok havalı değil mi abi. değişik bir ses tonu. ananızı s*keriz havasında bir konuşma. tam olarak kimliğini de belirleyemiyorlar Ananı avradını kaçıncı seviye bu kral!
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.