Anonim Olmak Özgüven Eksiliğinin Bir İşareti midir Yoksa Özgürlük Emaresi midir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   kisacadeniz
   Bana kalırsa özgüvenle hiçbir alakası olmayan bir durum. Ben kimliğimi açık ederek de söylemek istediklerimi rahatlıkla söyleyebilirim. Zaten uygunsuz bir şey söylesem anonimken de insanlar ip vb. yollarla benim kim olduğumu bulabilirler. Sadece anonim olmak insanı bazı şeyleri konuşmak konusunda daha çok teşvik ediyor ve insanların seni görmedikleri ve sana ulaşamadıkları için çok daha objektif bir şekilde yaklaşmasını sağlıyor. Bu açıdan da fazlasıyla özgürleşiyorsun. Kendini daha rahat ifade etmeye başlıyorsun. Siz anonimliği nasıl değerlendiriyorsunuz?
    detokssuyu
    Her iki durumla da alakası yok bence. Bazı şartlarda anonim kalmak bir gösterge bazı şartlarda kendi kimliğin ile var olmak. Mesela burada birçoğumuz anonim takılmaktan hoşlanıyoruz ama ınstagram da gerçek kimliklerimizle varız. Böyle bir mevzu yani.
     kafatamircisi
     Kendi adıma gerek duymadığım bi durumdur insan tek başına iken neyse başkalarının yanında o olamamaktadır. anonimlik, insana tek başınaymışcasına fütursuzca hareket etme özgürlüğü verir. insanoğlu işte... ikiyüzlü. hem anonimlik ister hem aidiyet...
      me_out_bye
      Anoni yiyolar ye yee.
       monaiman
       Herkes kendi adına konuşacaksa, benim için özgürlüktür.
        asit
        Herkes için değil ama çoğunluk için özgüven eksikliğinden kaynaklanıyor bence. Anonim kimliklerin arkasında daha rahat yalan söyleyip, kendini ve yaptığı şeyleri gizleyebiliyor insanlar.
         -lucy-
         Hiç düşünmedim ama ikiside olabilir. İnsan kendini hem özgüven eksikliğinden hemde özgürlük hissinden saklayabilir, neden olmasın? Direk özgüven eksikliği demiyorum ama vardır böylesi. Ben daha özgür hissediyorum açıkçası, tam anonim sayılmam da. Sapıklardan böyle de kurtulamıyoruz ama fotoğrafa bakıp kendilerini tatmin edemiyorlar en azından. Yine de bana neee, kime neee?
          patiklipengui
          Özgürlük ve objektifliktir bence. Kimse kimseyi görünüşüne göre yargılamıyor. Önemli olan sadece düşünceleriniz oluyor. İnsanı, rahatça fikirlerini söylemeye itiyor.
           notuds
           kaşıkla yemek de yiyebilirsin mabadına da dübüre dik gelicek şekilde de yerleştirebilirsin.. önemli olan senin ne yaptığın değil niye yapmak istediğin.. amacın ne sonucun ne.. bütün mevzu bu
            peripedia
            Durumuna göre değişir. Instagram anonimlerine çok gülüyorum mesela ama özgürlük emaresi olduğunu da düşünmüyorum. İstediği her şeyi söyleyebilen özgür müdür sorunsalı var çünkü.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.