Annesi İstediği Ayakkabıyı Almadığı İçin Onu Merdivenden Aşağı İten Kadın
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   velevkiozge
   Kızın söylemleri şöyle gelişiyor. İlk olarak, - Olayı mı biliyorsun, ne konuşuyorsun oradan? şeklinde bir bağrışma oluyor. Kız, annesine yönelen şiddetin meşru dayanakları olduğunu bu söylemle desteklemeye çalışıyor. Yani kızın bağırıp annesini itmesi, annenin bu durumu hak ettiğini bize salık veriyor. Acaba ne yaptı da annesi kızını bu kadar sinirlendirdi diye düşünmeye çalışırken, o anda çevredekilerin de tepki verip bağırmasıyla savunma durumu korkuya dönüşüyor. Söylemlerinden anladığımız kadarıyla annesinin dükkandan çıkmayışına sinirlenerek merdivenden ittiğini anlıyoruz. Bu hareket genellikle ergen yaştakilerin kısıtlanma durumlarında ortaya çıkan en belirgin özelliktir. Benliğin idaresinin başkaları tarafından yapılıyor olması ya da farklı bir deyişle kendi isteklerinin yapılamaması bünyede ani sinir ataklarının yaşanmasına sebep olabiliyor. Bunun baremi, şiddetin büyüklüğüyle ölçülmeli. Kızın bir anlık sinirle annesine yaptıkları belli ki onu ürpertmiş ve korkutmuş aynı zamanda. Paralize olmuş durumlarda birinin eylemlerinden dolayı üzerine gidip anlık tepkiler vermek çok tehlikelidir. Bu sebeple çevredikilerin kıza yönelen ahlak simsarlığı ve müdahaleleri sorunları çözmek yerine farklı boyutlara taşımasına neden olur. Kısaca kızın daha kontrol edilebilir koşullarda davranışlarının sınırlılıklarını tekrar ona gösterecek psikolojik bir desteğe ihtiyacı olduğu kanısındayım.
    tugbarella
    Allah herkese insan olmayı nasip etsin.
     ayse_
     Acil psikolojik destek alması gerekiyor başka bir açıklaması yok.
      imailahorsilah
      Tedavi görmesi gereken, öfke kontrolünü sağlayamayan biri bence.
       alevalevay
       Kıza kendine gel deyip sağlam bir tokat atmak istedim
        samyeli90
        Nankör o kadın seni 9 ay taşımış ne acılar ne ağrılar çekmiş seni beslemiş büyütmüş hastalandığında başında beklemiş 40 yıl didinsen ödeyemessin hakkını hayırsız evlat
         patilik
         Evlatla sınanmak dedikleri bu olsa gerek
          transylvania
          Olay keşke bu kadar büyümeseydi.. Çocuk daha çok genç , yaptığı şeyin bile farkında değil , sosyal medya yüzünden bir bunalıma buhrana kapılıp çok kötü durumada düşebilir .. Yazık ; olay bittiğinde gene aynı evde aynı masada beraber vakit geçiricekler. umarım en iyi şekilde Özrünü dileyip gönlünü alabilir Annesinin. Aksi halde sosyal medyadan gelecek baskı ve mesajların kızın üstündeki etkisini düşünemiyorum..
           missnight
           Annemle pek iyi anlaşan biri değilim çok büyük kavga ettiğimiz zamanlarda oldu ama asla ne o bana ne ben ona herhangi bir şekilde şiddet uyguladım. Bu tek kelimeyle aptallıktır, öfkeni kontrol edemeyip milletin helede annenin canını yakacaksan git bi tedavi falan ol
            lylftmksc
            Sabahtan beri bu videoyu görüp görüp küfür ediyorum beddua ediyorum içim acıyor. Şimdi eve gidip annesinin yüzüne mi bakacak. Yaptığı yemeği mi yiyecek.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.