84
3.6.2020
Annesi İstediği Ayakkabıyı Almadığı İçin Onu Merdivenden Aşağı İten Kadın
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   patilik
   Evlatla sınanmak dedikleri bu olsa gerek
    velevkiozge
    Kızın söylemleri şöyle gelişiyor. İlk olarak, - Olayı mı biliyorsun, ne konuşuyorsun oradan? şeklinde bir bağrışma oluyor. Kız, annesine yönelen şiddetin meşru dayanakları olduğunu bu söylemle desteklemeye çalışıyor. Yani kızın bağırıp annesini itmesi, annenin bu durumu hak ettiğini bize salık veriyor. Acaba ne yaptı da annesi kızını bu kadar sinirlendirdi diye düşünmeye çalışırken, o anda çevredekilerin de tepki verip bağırmasıyla savunma durumu korkuya dönüşüyor. Söylemlerinden anladığımız kadarıyla annesinin dükkandan çıkmayışına sinirlenerek merdivenden ittiğini anlıyoruz. Bu hareket genellikle ergen yaştakilerin kısıtlanma durumlarında ortaya çıkan en belirgin özelliktir. Benliğin idaresinin başkaları tarafından yapılıyor olması ya da farklı bir deyişle kendi isteklerinin yapılamaması bünyede ani sinir ataklarının yaşanmasına sebep olabiliyor. Bunun baremi, şiddetin büyüklüğüyle ölçülmeli. Kızın bir anlık sinirle annesine yaptıkları belli ki onu ürpertmiş ve korkutmuş aynı zamanda. Paralize olmuş durumlarda birinin eylemlerinden dolayı üzerine gidip anlık tepkiler vermek çok tehlikelidir. Bu sebeple çevredikilerin kıza yönelen ahlak simsarlığı ve müdahaleleri sorunları çözmek yerine farklı boyutlara taşımasına neden olur. Kısaca kızın daha kontrol edilebilir koşullarda davranışlarının sınırlılıklarını tekrar ona gösterecek psikolojik bir desteğe ihtiyacı olduğu kanısındayım.
     alevalevay
     Kıza kendine gel deyip sağlam bir tokat atmak istedim
      imailahorsilah
      Tedavi görmesi gereken, öfke kontrolünü sağlayamayan biri bence.
       ayse_
       Acil psikolojik destek alması gerekiyor başka bir açıklaması yok.
        dipsiz
        Ayy annenin halini görünce içim acıdı ya kadın nasıl acı çekiyor! Bi an aklıma annem geldi. Kıyamam be. Kız suçlu ama bağırmak yanlış, bizde ergen olduk bizde karşı çıktık ama merdivenden iticek kadar değil. Kıza da anlayın, belli ki psikoloji yerinde değil. Ne yazık ki devlet hastanelerindeki umursamaz doktorlar yüzünden sakinleştirici reçete edilip ruh gibi gezicek kızdır. Umarım hatasını anlar da gözü döndügünde kendini sakinleştircek ZARARSIZ hobiler edinir.
         tugbarella
         Allah herkese insan olmayı nasip etsin.
          nobody1
          Bu yaştan sonra da terbiye edilemez ki o kız. Anca piskolog bi şeyler yapabilir
           yesimg95-
           Ne ara bu kadar vicdansız oldu insanoğlu.! Yazık..
            mervenizz_
            Bende tam bu başlığı açacaktım.
             onrgly
             Tüketim çılgınlığında geldiğimiz nokta. Kıza verilen tepkiler kadar sistemin insanları getirdiği durum da göz önünde bulundurulmalı. Bugün bu hallere gelmemiz, reklam sektörünün piyasayı reel anlamda ne kadar ele geçirdiğinin özetidir. Kültür yozlaşması ve insanların birer robot gibi, Consume, Obey, Die! (Tüket, İtaat et, Vefat et) notkasına getirmekte. Biz çocukken, nike adidas bilmezdik, çünkü diğer çocuklar da bilmezdi! Bilenleride biz bilemezdik zaten(ama vardı). Annelerimiz terliği çıkardığı zaman, misafirliğe gittiğimiz evde ki vitrine ve bardaklara dokunmamamız gerektiğini bilirdik. Doğru veya yanlış ancak etkiliydi. Ancak şuan ki değişim korkutucu derecede, insanlar kendilerine kurdukları sahte sanal profillerin gerçek olduğuna inanarak çok ciddi bir sidik yarışı içerisinde. Apolitik, köle, özgünlüğü olmayan, neyi seveceği bile başkaları tarafından öğretilen bir toplum olma yolunda ilerliyoruz.! Sorun değil, adidasım var, iphone'um var, gerekli dopamini almak için için nedenlerim var. Mutluluklarımızı bile başkaları belirliyor.
              lylftmksc
              Sabahtan beri bu videoyu görüp görüp küfür ediyorum beddua ediyorum içim acıyor. Şimdi eve gidip annesinin yüzüne mi bakacak. Yaptığı yemeği mi yiyecek.
               samyeli90
               Nankör o kadın seni 9 ay taşımış ne acılar ne ağrılar çekmiş seni beslemiş büyütmüş hastalandığında başında beklemiş 40 yıl didinsen ödeyemessin hakkını hayırsız evlat
                zuzayli
                Tek diyeceğim şey: YaZıQ QaFaNa
                 daisyyy
                 İzlemedim izlemeye de niyetim yok ama böyle haberlerin gereksiz abartıldığını düşünüyorum. Sanki kimse annesiyle kavga etmiyor mu tamam kimse itmiyordur annesini de...
                  missnight
                  Annemle pek iyi anlaşan biri değilim çok büyük kavga ettiğimiz zamanlarda oldu ama asla ne o bana ne ben ona herhangi bir şekilde şiddet uyguladım. Bu tek kelimeyle aptallıktır, öfkeni kontrol edemeyip milletin helede annenin canını yakacaksan git bi tedavi falan ol
                   transylvania
                   Olay keşke bu kadar büyümeseydi.. Çocuk daha çok genç , yaptığı şeyin bile farkında değil , sosyal medya yüzünden bir bunalıma buhrana kapılıp çok kötü durumada düşebilir .. Yazık ; olay bittiğinde gene aynı evde aynı masada beraber vakit geçiricekler. umarım en iyi şekilde Özrünü dileyip gönlünü alabilir Annesinin. Aksi halde sosyal medyadan gelecek baskı ve mesajların kızın üstündeki etkisini düşünemiyorum..
                    fatma-altinok
                    Eğer o an orada olsaydım darptan gözaltına alınmama sebep olacak kişidir. İstediği ayakkabıya itina ile benzetirdim.
                     be-rk
                     Size ne kankalar aile ici olaydan bu kadar mı işsizsiniz konusuyonuz gereksiz büyütüldü
                     /
                     0

                     Tarihe Göre

                     İçerik bulunamadı.