Anne Babanın 18 Yaşından Sonra Kişiye Zararlı Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   me_out_bye
   Anne baba dediğimiz insanlar çocuk büyüyene kadar bir nimettir. Varlıkları bir mücizedir ancak bu mucize sonradan işkenceye dönebilmektedir. İnsan hayatında çoğu şeyde olduğu gibi ebeveyn olmayıda insanlar becerememiş abartmış başta güzel olsada sonlara doğru insana zararda bulunan bir eyleme çevirmişler. (Bazıları) Bu kişiler. Sizin avuç kadar halinizi bildiği için değişik psikoloji halinde olurlar. Dünyaya onlar yoluyla geldiğiniz için kendi cinsel organlarından çıkıp gelip bedenleri ile ilgili benzerlikler gösterdiğiniz için sizi bir parçanız kendisinden kopma (ikinci bir şey) atığı kendi malzemesi kendine ait bir şey olarak görür zaman zaman. Aslında her insan bir bireydir insandır. Kimse kimsenin sahibi değildir bu sadece insan neslinin devam etmesi için düzenlenmiş bir yol aracılık bir süreliğine karşılıklı yardımlaşma ve ticarettir. Size bunu yapmalarına izin vermeyin. 18 resmi olarak, yaşantında şahsi olarak 18 erken olabilir herkesin gelişimine bağlı. Maksimum 20 22 ENNN FAZLA 25'den sonra susturmalısınız onları ve kendi hayatınıza bakıp kendi hayatınızı çizmelisiniz. Çünkü ömrünüzün kalanında bu hayatı kendi hayatınızı yaşayacaksınızdır. Sizin için kesinlikle EN ÖNEMLİ şey budur. Ama buna izin vermezler. Kendilerinde hak bulurler hak talep ederler. Kendi isteklerinizi yapmanızı isterler. Ben senin Annenim Babanım! gibi savunmaya geçer. Size birbirine muhtaçkenki karşılıklı ticaret yaptığınız zamanı bile borçlu gösterirler. Aslında ticaret yerini bulmuştur kimse kimseye borçlu değildir. Buna ek olarak minnet ve saygı duygusu olmalıdır. Ileride tekrar bu minnetle onun emeğine karşılık SİZ İSTEDİĞİNİZ için borçlu oldugunuz için değil. Zaten yardım edilir ve fazlasiyla bu hesaplar kapanmiş olur. Hayat böyle bir düzen icine kurulmuş kendisi zaten çoğu şeyi güzel bir dengede ayarlamıştır. Ama insanlar bunu bozuyor. Yazımız bu kdr kendinize iyi bakın. Hayattaki en guvendiginiz en yakininiz aile bile bir yerden sonra size zarar olabilir. Bilinçsiz ebeveynler her yerde. Bu parçası oyuncağı eglencesi olarak gordugu baskiladigi insana öyle yanliş davranir ki bazen. En buyuk zararı kendisi verir. Lütfen bunu yapmayın. Çocugu sureklo yedirir içirir onune koyarm çocuk bir salatalik bile soyamaz haline gelir. Halbuki çocugun buna ihtiyaci vardir yapmalidir. Bakkala giderek başlayip hayati ogrenmelidir. Bakkala siz gidip onune her şeyi yigarsaniz siz bu cocuga hayatı ögretiyor rehberlik yapiyor ebeveyn bir anne baba oluyor sayılmazsınız. Kendisi tamamen özgür yaşarken sizi özgür yaşatmazlar. Sürekli uzerinizde hak talep ederler. Sürekli kararları kendileri vermek ister sizin uymanızı ister. Bu sadece 18 yaşına kadar böyle olabilir. O saatten sonra siz kendi öz çocuğunuza ızdırap ediyor kötülük ediyor saglığıni gelişimini ve hayatını bozuyor oluyorsunuz. -- İnsanlar , yeni insanlar okullarda yetişir ve iyi bir birey olur. Kesinlikle aile de yetişmez. Eğer okullarımız zorunlu eğitim sistemimiz olmasaydı?
    merilolika
    kaç yaşıma grldim çocuklarım var ama hala annem bütün fikirlerimin onun gibi olmasını istiyor değişemezmişim anneyle aynı şeyleri düşünmek zorundaymışm hala biyere giderken annemi arayıp haber vermek zorundaymşm ona sormadan hayatımda değişiklik yapamazmışım her zaman o haklıymış en doğrusunu düşünürmüş evime misafir çağırdığımda yada ben misafirliğe gittiğimde hala azar işitiyorum nasıl haber vermezmişm ölümden beter yemin ederim
     monaiman
     Beni bi salın ya diye bağırasım geliyor bazen.
      thetalentedmrripley
      Evet zararlılar. Mesela ayrı düşüyorsun özlüyorsun. Hele bir de ölme diye bir huy icat etmişler durduk yere üzüntüden kahrediyorlar insanı. 25-30 yaşına geliyorsun, evleneceğim diyorsun Shareton'da düğün yapmıyorlar gidip normal düğün salonu tutuyorlar, pöff 😒 Kiloyla altın istiyorsun gram hesabı yapıyorlar. Daha bir sürü saçma sapan huyları var. Ah İbocum ah kötü örnek, örnek değildir. Bilmem rahatsız olurlar mı ama muhtemelen ben ölene kadar hep gölgem çocuklarımın üzerine düşüyor olacak. Fakat henüz 5 yaşında bile kendi kararlarını almalarına özen gösteriyorum. Alışverişe beraber çıkıyoruz kendi beğendikleri kıyafetleri alsınlar, kreşe giderken kendi istediklerini seçip giysinler. Ya da mesela koltuktan aşağıya atlayacaksa canının yanabileceğini anlatıyorum, atlayıp atlamamaya kendisi karar versin. Bizdeki ebeveynlik anlayışı evet biraz abartılı derecede koruyucu. Bu da çoğu zaman özgüvensiz çocuklar yetişmesine sebep oluyor. Ama nesiller boyu böyle gördükleri için kendi çocukları için de en doğrusunun bu olduğunu düşündükleri için böyle davranıyorlar. Nihayetinde 25-30 yaşına gelmiş birisi kendi ayakları üzerinde durup hayatını kurabiliyorsa ebeveynlerinin ona engel olması mümkün değil. Tabi ki olumsuz örnekler de var ama toplumu çocuk yetiştirme konusunda bilinçlendirebilirsek aile kavramındaki koruyuculuk bence çok güzel bir şey. Hepinizin anne-babalarının ellerinden, benle yaşıtlarsa gözlerinden öperim.
       gregory_
       Kimse bayilmiyor ana babayla yasamaya da ekonomik sartlar en büyük problem iste.
        timuti
        erkek olmanın en güzel yanlarından birisi 19 yasımda rest çektim kendi evime çıkıyorum diye o dakikadan sonra hiç bir baskı görmedim hiç bir zamanda başım dertte diye aramadım kendi çabalarımla bu zamana geldim
         asit
         Gerektiği zaman ve gerektiği yerde, doğru yaklaşımla müdahil olarak doğru yönlendirmeyi yapma başka, her karara direkt müdahale etmek başka şeydir. Aradaki ince çizgiyi kaçırdığı zaman aile, kendine tatlı bi düşman yetiştirebilir. Aslında bu müdahalelerin altında da kendi çocukları değil, çocuklukları vardır. Bir anlamda kendi çocukluğunu tamir eder. Kişi belli bi yaştan sonra ekonomik bağımsızlığı kazandığı zaman zaten müdahale ettirmemeli kararlarına. Öğüt, tavsiye, tecrübe tabiki alınmalı ama uygulamak ve ya esgeçmek konusunda özgür olmalı. Aileyle yaşamak gerçekten zor bi zaman sonra. Hele ki bizim toplumda.. Kimine zarar kimine fayda..
          mrlawyerkk
          Zararlı demek doğru olmaz ama o konfor alanından çıkmanız ve kendi ayaklarınız üzerinde durmanız gerek. Bizim ülkemize özgü bir durum evliliğe kadar aile ile yaşamak. Yine aile en büyük destekçilerimiz hayatlarımızda ama deneyim her şeyden önemli o yüzden hayatınızı deneyimlerden korkmadan yaşamanızı öneririm.
           kisi
           İyi bir ekonomi lazım onun için. Sürünmek istemeyen komün yaşama mahkum oluyor çoğunlukla. Ben ailemden ayrılsam kira masrafı çıkacak, fatura, yemek masrafı vs. artacak. Ben nasıl para biriktireceğim? Bizde zor o işler.
            sedefartuny
            Bu o kadar doğru bir şey ki. Kişi için zararlı demek çok iddialı olabilir ama kişinin gelişimi için kesinlikle fazlası ile zararlı. Normal şartlarda bu yaşlarda ailemiz ile ilişkimiz daha sınırlı olmalı ama biz o yaşlarda birey olmayı başaramıyoruz.
             patronicee
             Ülkemiz bilincine bakılırsa aileleri, evden kopan kızın o*rospu, erkeğin de piç pezevenk olabileceği korkusu sarmış. Bireyselleştirmeye üşenen ebeveynler ilk hatada çocuklarına yüklenir ve elalemden daha beter rezil ederler. Hatalarıyla yüzleştirmeden tek hatada yüzsüzleştirirler çocuklarını. Ve sonra 'tüüü sen senim çocuğum olamazsın' gibi rencide kokteyli sunarlar ortaya. Salın çocukları. Ama boşvermeyin.boşvermeyin tabii uzaktan uzaktan izleyin ama o bunu sezmesin bile.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.