Anlatsana Biraz Neden Üç Çocuk?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan uzun yıllardır üç çocuk politikasını benimsedi biliyorsunuz. Üç çocuk aşağı üç çocuk yukarı. Türkiye yaşlanmakta olan bir nüfusa sahip bunu biliyoruz. Nüfusu genç tutmak normal şartlarda avantaj ama o genç nüfusu işsiz ve aşsız bırakırsanız eşsiz olamaları yani bir eşlerinin olmaması çok doğal değil mi? Şimdilerde de 30 yaşına önce evlenmemiz gerektiğini öğreniyoruz. 30 yaşından önce evleniyor ve 3 çocuk yapıyoruz hayat planlarınıza ekleyin arkadaşlar. Gelgelelim ortada bir politika varsa -Çin'in tek çocuk politikası gibi-zaman zaman değişime uğramalıdır, gidişata göre politika değişir bizim üç çocuk söylemi yıllar yılı aynı. Koca ülkede üç çocuk yapan nüfusa katkı sağlayan kimsecikler yok mu yani şimdi? Ben diyorum ki bu işin ardında başka bir şey var o yüzden neden üç çocuk anlatsana biraz?
    mert_
    Daha fazla harcama yaparsın, kredi çekmek zorunda kalıp borç batağına girersin ve ilk zincir koluna vurulur. Sonra para kazanmak için ailene ayıracağun vakti iş yapmaya harcarsın bu da 2. zincirin diğer vurulmasına sebep olur. Sonra daha iyi yaşamak için şerefini satıp AKP'li olursun ve 3 çocuğun AKP'li olur bu da AKP oylarını arttırır, bu da son zincirin kafana vurulmasına sebep olur.
     ulanayca
     bi çocuk yapmak bile aşırı zor bi şey ya millet 3 hatta 5 10 çocuk yapıyo. hiç düşünmeden bi de....
      mrlawyerkk
      Çoluk çocuk telaşı ile gelip geçelim bu dünyadan düşünmeyelim diye. Sistem bizim ihya olmamız üzerine tasarlanmadı zaten. Zorluk çekelim yiyecek ekmeğin olmasın ki bunun dışında bir şey düşüneme üreteme ve en önemlisi eleştireme.
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.