23
21.9.2020
Ankara Keçiören'de Sağlık Çalışanlarına Linç Girişimi
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   sardunya
   Twitter'da karşılaştığım kan dondurucu iddia. Görüntüler korkunç. Bir çatışma sonrası yaralı olarak getirilen hastanın ölmesi üzerine, hasta yakınları sağlık çalışanlarına saldırmak istiyor. Korkuyla kapıyı kapalı tutmaya çalışıyorlar. Bu barbarlığa dur diyecek birileri yok mu?
   https://twitter.com/tintondemirci/status/1308105193993756672
   https://twitter.com/tintondemirci/status/1308105193993756672
    _umut_
    Öncelikle sorunun cevabını vereyim. Dur diyen çok da icraata döken yok. Bu kadar linci şu ülkeyi şu hale getirenlere yapsaydık dolar 1 in altındaydı. Fakat bizim yüksek iq lu milletimiz her şeyin en doğrusunu yapar tabi ki bunu biliyoruz. Hayatımızı kurtarmaya çalışan insanları döverek öldürmeliyiz. Çocuklarımıza da böyle öğretmeliyiz. Sonra mahkeme ve sorgu da da müslümanlığa sığınmalıyız. Süper milletiz ya cidden. Gurur duyanlar sonuna kadar duysunlar.
     yesilbisi-dio
     Kendimi o kadar kötü hissettim ki. Aklıma sağlık meslek lisesi okuduğum zamanlar geldi. 15-16 yaşındayken yaşadığım korkular yüzünden mesleğe daha geçmeden sektör değiştirmiştim. Bana çok kızmışlardı neden miss gibi sağlık sektörü varken iletişim sektörüne geçtin diye. Devlet memuru olurdun, hakkın olurdu diye bir sürü şey söylediler. Kendime çok kızmıştım, sağlıkçı gücü, psikolojisi bende yokmuş diye. O kadar güçlüler o kadar iyiler ki aslında. Keşke kendimde o cesareti bulup yine de Sağlığa devam edebilseydim diyorum fakat bunları gördükçe. Orada ki ben olabilirim diyorum. Ben ne yapardım acaba diyorum. Kapağı devlete atmak çözüm değil işte. Bunun sonu ne zaman gelir bilinmez. Ben ve benim gibi kaç sağlıkçı kim bilir bu yüzden onların yanında var olmaktan korkuyor. Öldürüyorsunuz, sövüyorsunuz, tehdit ediyorsunuz, taciz ediyorsunuz, yeri geliyor içtikleri bir çayı çok görüyorsunuz. Durun artık. Yaşatmak için yaşamaları gerektiklerini size daha kaç kere anlatmalılar?
      asosyalmedyaci
      Cehaletin güzel gösterildiği, bizim okumuş adama ihtiyacımız yok denildiği, ilim ve bilim'in linç edildiği ve en önemlisi kendisini sefalete sürükleyen kişinin ardından götünün kılıyık diye gidildiği bir ülke oldu burası...
       dr.rock
       Geçen cenaze nedeniyle buluştuğum sınıf arkadaşım ülkenin en büyük pandemi hastanelerinden birinde erişkin yoğun bakım sorumlusu olmuş, sohbet ettik, diyor ki; “Abi entübe ettiğim hastalarımın %90 nını kaybediyorum, her gün yeni bşi bulur muyuz diye onlarca yayın okuyorum, ölenle bende ölüyorum, her yolu deniyorum, bi doktor arkadaşın babası ölmek üzere. Kafayı yiyeceğim artık, kendimi ailemi geçtim... Yapamıyor muyum diye depresyona girdim” Merhametinize Vicdanınıza Ya da Saygınıza Yazmadım bunları İki dr un muhabbeti işte... Bilin Bu utanç size yeter mi merak ediyorum sosyopatlar
        hogwartsmektubugelmeyen
        Nasıl bir ülke olduk?
         dr.rock
         Reiz skti bizi Reiz Ben insanlara kızmıyorum artık Zaten siz artık ülkede dr aramayın bulamazsınız Geçmiş olsun hepinize sayın halk 😘
          nickiharuto
          Mafya bozuntularına halka işçiye çalışana hizmet edene bu zulüme dur demek gerçek devrimdir kimse meydanı boş sanmasın meydanlar halkındır halkın sabrını taşırmayın kendinize gelin gün olur hesap sorulur.
           cinayetvaraga
           Ortamlarda gelişiyoruz, çeyrek çeyrek büyüyoruz dersiniz. Ama gerçekler sokakta, hastanede, okulda, her yerde....
            monaiman
            Bu pisliklere cesaret veren adaletsiz, düzensiz bir ülkedir. Eğer cezaları hakkıyla verebilselerdi, bu bir yığın maganda böyle davranamazdı.
             azginteke
             Amk ben böyle kafa yapısının bu nedir ya
              benita
              Güvenlik nerde? Polis yok mu? Dağ başı mı orası? Noluyor bu insanlara?
               pillowtalk
               Bu ülke insanları ciddi manada asla hak etmiyor insanca muameleyi. Bu insanlar canıyla mücadele ediyor. Evlerinden eşlerinden çocuklarından uzakta mücadele ediyor. Bu primattan hallice canlılar da bu insanları virüs yetmiyormuş gibi canlarıyla tehdit ediyor. Devlet de sadece oturup izliyor. Bütün sağlık çalışanları greve gitse yemin ediyorum hak veririm. Keşke yapsalar da bu tipler biraz olsun bir düşünebilse. Ya da şu imama verilen koronalı hasta yıkama gibi bir ceza verilse. Bence şahane olur.
                belizzimaaa
                Şu yaşananları gördüğümde insanlığımdan utanıyorum gerçekten. Şöyle bir dönemde bile sağlık çalışanlarının kıymetini anlamıyorsak ne zaman anlayacağız? Bu yaşanan kaybın acısıyla açıklanacak bir şey değil, olmamalı. biz de yakınlarımızı kaybettik, acı nedir biliyoruz. Ama gerçekten bu insanlık değil...
                /
                0

                Tarihe Göre

                İçerik bulunamadı.