Angela Merkel'in 'Üff' Diyeceği Türkiye Tablosu
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan demiş ki, "Türk yükseköğretim sistemi ileri bir seviyeye ulaştı. Üniversite sayımızı 77'den 207'ye çıkardık. Almanya'dan çok çok ilerdeyiz onu söyleyeyim, Merkel'e 8 milyon 400 bin üniversite gençliğimiz var deyince şöyle bir üff dedi" Bu 'üff' bir olumlama anlamı mı taşıyor tartışılır ama peki ya nitelik diye de sorarlar adama. Bakınız hep bir rakam hep bir niceliğin ön plana çıkması. Biz üniversite sayımız çok az demiyoruz ki aksine bu kadar çok üniversiteye, dağda bayırda açılan adının üniversite olması dışında hiçbir anlam ifade etmeyen lise dengi okullara gerek var mı onu eleştiriyoruz. Merkel bunun için 'üff' demiş olabilir. "Yeter ama artık. Üff" gayet yerinde bir cümle bu durum için bence. Merkel'e double yollardan falan da bahsediyor mudur Sayın Cumhurbaşkanımız acaba. Büyük olasılıkla ona da bir 'üff' karşılığı alıyordur.
    mrsnl33
    Üniversiteyi bitirenler napiyor onu da söyleseydi keske
     lutfen-ama
     Üff snne be slk.
      strangestar
      Oy verecek arkadaşlara sesleniyorum Lütfen AKP'ye oy vermeyin
       detokssuyu
       Almanya'nın çok çok ilerisindeymişiz ne desin kadıncağız. Üff demiş geçmiş işte. Haklı bir söylem. Kıskanıyorlardan sonra üff dediye geçiş çok hızlı oldu. Anlayamadım ben.
        sedefartuny
        Üfle üfle yanıyorum. Mum gibi alev alev eriyorum. Ayy çok güldüm kadın üfledi diye bizim hanemize artı puan mı yazıldı şimdi? Üflemiş lan üflemiş kadın. Aferin size dememiş ki.
         sadisfekshin
         Toggun farlarını kenafir gözleriyle çatlatmasa bari.
          mrlawyerkk
          Merkel Hanım uzaya da gideceğiz biz biliyor musunuz? Hatta bayanlar bile gidebilecek. Bir üff alalım buraya lütfen. Bakınız burası da baya çokomelli.
           eflayilmaz
           Üniversite sayısını arttırmak kaliteden çok daha önemli bir şey kesinlikle katılıyorummm
            gilad-pellaeon
            Almanlar bizi kıskanıyor. Bu kadar düşük ücretle bu kadar fazla çalışmayla türkler nasıl hayatta kalabiliyor çünki kendileri benzine 1 kuruş zam yapsalar isyan ayaklanma çıkar ama bizde bunca vergiye tepki gelmeyince şaşırıyorlar kıskanıyorlar bunun için
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.