Amirinin-Müdürünün Beceriksizliği Yüzünden Çile Çeken Kaç Kişi Var?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   erlik
   10 senedir aynı firmada çalışıyorum. Işim lojistik. Denizcikikte çalıştım. Kara nakliyesi yapan firmada çalıştım. Proje yükleri Vs ne varsa uğraştım. Sonra da iyi bir firmada dış ticaret bölümüne girdim. İlk başta herşey o kadar güzeldi ki. Senelerce tatil demedim, gece demedim eşşek gibi çalıştım. Yeri geldi ithalat-ihracat bile yaptım. Dahilide işleme dahi yaptım. Bir süre önce şirket el değiştirdi. Yeni müdürler yönetim kurulu vs. Dediler kurumsal oluyoruz. Kendimce " Artık yaptığım iş belli olur, gün yüzü görürüm" dedim. Ama bildiğin boka battım. Yeni müdür geldi. Dediler" artık bu kadar yorulmazsın" bilin ne oldu? Lan müdür lojistik diyince aklına kamyoncu falan geliyor. Konteyner nedir. Flan rack falan geçtim high cube falan değil bildiğin konteyner nedir bilmiyor. Konteyner 10 mt sanıyor. Tirlar 35 ton falan taşır sanıyor. Bildiğin bu dünya ile alakası yok. Sağa sola bilgi veriyor. Bakıyorum Kuzey Afrika'ya tir fiyatı soruyor. 6 metre küp malzemeye 40 hc geliyor. 18 ton tek parça yük için 20 dc ye koyarız diyor. Malzeme 289 yüksekliği var. 1 sene arkasını topladım. Sonra yanına yaver aldı. Söyle iyi böyle iyi. Müşteri FOB diyor biz adama navlun + sigorta dahil fiyat çekiyoruz. 3 metre yükseklikte ürün için uçak falan soruyorlar. Öyle ISPM 15 falan zaten yok. Nakliye firması malları alıyor 2 gün sonra mallar kapıda " bizi yakacak mısınız?" diye nakliyeci yerlerde. Toplantıya giriyoruz. Satış gurubu ile nakliye toplantısı. Garipler " parsiyelde nasıl fiyat belirlenir " diye soruyorlar. Bilgi yok ama fikir çok. Öyle desi hesabı ldm falan hiç bilgi yok. 2 sene oldu nakliyeci ne söylerse o. Tabi zamanla bir gerginlik oldu. Bir süre sonra herşeyden el çektirip bildiğin pasifize edildim. Düşünün adam A ülkesine kadar uçakla oradan gemiyle götüreceğim diyor" multimodal" diyorum yok uçak + gemi diyor. Ama 1 sene sonunda olan ne biliyor musunuz? İşi bilmeyen ben mişim. Tır, konteyner, europalet ölçüleri hakkında fikirleri yok, hangi nakliyeci hediye getirirse ona iş veriyorlar ama işi bilmeyen ben oldum. Öyle zoruma gidiyor ki. Artık uykularım kaçıyor. İş verdikleri nakliyeci "nasıl yaparız" diye bana soruyor ama ona rağmen işi bilmeyen ben oldum. Lowbed araca elektronik cihazı yüklemeyi durdurttum diye bilgisiz oldum. ki bu araç lowbed diyince" Lowbed ne, tır işte yükleyin branda kapatsın gitsin" Hiç bilgim yokmuş, senelerce şansa burada çalışmışım. Sinirimden ağlıyorum artık. Geceleri 3 saat falan uyuyorum. Çok ağrıma gidiyor. Artık kendimden şüphe ediyorum. Özgüveni geçtim kendime saygım kalmadı. Çalışamıyorum, yemek yiyemiyorum, Sürekli sinirliyim. Ailemden alıp, bu şirkete verdiğim zaman ağlıyorum en çok. Oğlum hastahanede yatarken sabah 5 işe gidip, 7 de uyanmadan yanına dönüyordum. Vede bunu senelik iznimden kullanırken yapıyordum. O kadar doldum ki, belki dedim beni burada anlayan birileri çıkar. Anlatacak yer bulamıyorum. Içime sığmıyor çilem. Kim bilir benim gibi kimler var.
    maskoff
    ilk dio'yu yazan arkadaşın söylediği teknik terimleri anlayamasam da olayın özünü kavradım. şu çok normal bir şey iş yaşamında. yönetici olmak için o işi iyi bilmene gerek yok, orayı iyi yönetmek senin görevin. yani bu arkadaşın bilgisinden yararlanılacağına pasifize edilmiş. bu gerizekalılar yüzünden işler hep aksıyor. her kafadan bir ses çıkıyor. işin ehli de konuşuyor teneke de. müdür denilen dallama kimi dinleyeceğini bilmiyor sonra bu terminler neden gecikti? gecikir tabi amk. fakat şöyle de bir durum var, iş profesyonel olarak yapılır. yani para karşılığında. önceliğiniz elbette huzurunuz ama para da ilk sıralarda. eğer gösterdiğiniz emeğin karşılığını alamıyorsanız o iş için üzülmeyi bırakın. ayrıca tüm dostlara yalnız olmadıklarını, bu dallamaların her yerde oldğunu söylemek isterim.
     eo110
     İş hayatım boyunca maalesef hep vasıfsız, liyakatsiz amirlerle çalıştım.Emekli olana kadar da öyle olacak muhtemelen. Daha çok çekeceğim var
      sairsel
      İki çeşit yönetici vardır: Bir tanesi tepeden inme gelen atanmış yönetici, bu kişiler mekteplidir, teoride işi biliyordur ama pratikte sektörel piyasaya hakim değildir. Böyle kişilerin altında çalışıyorsanız Allah yardımcınız olsun. Bir tanesi de alaylı olan yani o işin çekirdeğinden yetişmiş kademe kademe yıllarını vererek yönetici konumuna gelmiştir. Böyle kişilerle çalışmak nispeten daha kolaydır en azından altta işlerin nasıl yürüdüğünü bilir ve önünüzü açar.
       palmiye
       Inşallah başka bir yere atanıp gider. Söyleyeceklerim sadece bu kadar.
        sedans
        İnsanın emeğinin yok sayılması çok kötü gerçekten ama bu haksızlığa uğrayan kişinin durumun kendisiyle bir alakası olmadığını bilmesi lazım. Bu durumun vahametini hafifletmez belki ama kişinin kendisini kötü duygulardan koruyabilir bence.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.