146
7.12.2020
Amerika’ya Gidince Türkiye’nin Kıymetinin Anlaşılması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   mrlawyerkk
   Sermiyat Midyat’ın yaşadığı durumdur. Linç yemeye hazır olduğunu beyan eden Midyat, “ABD'ye gelince ülkemin kıymetini anladım. Cumhurbaşkanımıza, Sağlık Teşkilatımıza teşekkür ederim. Tenkit etmeyi bildiğimiz kadar takdir etmeyi de öğreneceğimiz günlere” diyor. Bu aydınlanma ise süper güç dediğimiz Amerika’nın pandemi karşısında sergilediği tutumdan kaynaklanmış. Çok şaşırdığını ifade eden Midyat, “Bakın herkes sokaklarda, kuaförler açık, restaurantlar açık, herkes dip dibe” diyor, içindeyken anlayamıyormuşuz öyle söylüyor. Sermiyan Bey, Türkiye diye başka bir ülkeden bahsediyor olabilir mi? Çünkü bir hafta öncesine kadar bizlerde dip dibe yaşıyorduk, restaurantlarımız da gayet açıktı. Kuaförlerimiz hala açık.
    busrawashere
    peki
     visnelikapkek
     Bunlar da kıymeti gidince anlıyor ama geri dönmüyorlar
      cinayetvaraga
      hani şimdi bu davar karısını döven, darp raporu aldıran ama film yapmaya gelince de kürtlük arkasında sığıntı olarak toplumsal gerçekçi olmaya çalışan müsvedde değil mi? Toplum imajını yitirince baska yollardan mı prim yapmak geldi aklına bakim. karakterin olsun lan biraz. vitaminsiz!
       muzlu-pasta
       Amerikada mal bizde malız bir fark yok Midyat bey
        eski_bi_tanidik
        Restaurant değil restoran. Ingilizce mi yazıyosun türkçe mi belli degil
         dr.rock
         Sermiyan beyi severim, hicivli sinamacıdır ama maalesef covid de avrupa birincisi olduğumuzu unutmuş olabilir, ama olsun genede sevilesi adamdır
          benita
          Nasip olur mu be...
           gregory_
           Bu Sermiyan bildigin mal zaten.
            sairsel
            Toplumsal imajını kaybeden kim varsa ilk işi iktidara doğru yanlamak!
             okadin
             Kürt tiplemelerinden sıkıldığım, şiddet haberleri ile nefret ettiğim insan kişisi. Kürtlere o anlamsız tiplemeleri ile çok ciddi ayıp ettiğini düşünüyorum. Kendi halkını cahil, eğitimsiz, zeka seviyesi düşük insanlar olarak tanımlamasından hoşlanmıyorum. Artık bu tiplemelerin ekmeğini yiyemiyor çünkü tepki topluyor. Yukarıda bahsedilen açıklamaları ise hiçbir anlam ifade etmiyor. Yanlış kıstaslar, yanlış yorumlar.
              patronice24
              Türk olduğundan utanan, vatanını beğenmeyip oralara giden, sonra kovid olunca sosyal medyada zırıııl zırıl ağlayıp Başbakana, Sağlık bakanına seslenen tayfayla eşdeğer karakterdeler.
               thetalentedmrripley
               Ooo hayırlı olsun yeni trt projesi geliyor
                me_out_bye
                Çünkü orada özgürlük var. Birey gebereceksem ben gebereceğim sanane yaprağım deyip maskesiz dolaşabiliyor. Kafesinde de oturabiliyor. Diktalık yok. (Bazı) kapasitesiz insanlar bu hoş özelliği yanlış kullansada. (O kişinin hatasidır. Koca ülkeye yıkılamaz kabahat). Evet bir iki kötü durum gözlemlenebilir ama ASLINDA senin ulkenden 100000 kat iyi. Boş yapıyorsun anca.
                 meyvesebze
                 Dur bi açıklamaya yapayımda gündem olayım En son dayak muhabbetine magazin olduk..Konu değişsin farklı şeylere dikkat cekeyim
                  redblack
                  Param biter ve hukumete yanasmaya calisiyorumdur.
                   pazartesi
                   oraya seni çaktılar mı. dön o zaman?
                    me_out_bye
                    Oradaki 2 haftalık gündeliğinle buralarda neler yaparsın biliyon mu??? Hala laf konuşuyo bi yerini yırtıpta övecek illa. Hoşaf insanlar sizi. - Masallarınızda yaşamaya devam edin.
                     sedefartuny
                     Bu mudur yani? İnsanların sokakta olması eşittir Amerika süper güç değildir mi? İnsanların öldüğü, geçinemediği, vakaların saklandığı, yalanların söylendiği şu zamanlarda iktidarı başka bir meziyeti ile övseydin keşke. Bu hiç olmamış hiç. Artı çok klişe. Amerika’ya gittim Türkiye’nin kıymetini anladım demeyeni Amerika’da dövüyorlar herhalde.
                     /
                     0

                     Tarihe Göre

                     İçerik bulunamadı.