Amerika'daki Protesto Gösterileri Yağmacılar Yüzünden Anlamını Yitiriyor Mu?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   lovewkoko
   George Floyd'un polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan protestolar değişik bir hal almaya başlamış. Louis Vuitton'u yağmalayanların görüntüleri. Birçok yerde de aynısı yapılıyor. Görüntüler sizi rahatsız ediyor mu? Bu olanlar için ne düşünüyorsunuz?
   https://twitter.com/ragipsoylu/status/1266634813152378887
   https://twitter.com/ragipsoylu/status/1266634813152378887
    necla-kaplan1
    yazık o marketlerin mağazaların suçu ne ki hep zarara uğradılar
     100numaraliadam
     trump reyiz icabına bakar.
      benita
      Doğruluğundan emin olmamakla birlikte, bu tarz büyük markaların zararını devletin karşılayacağını bildikleri için yapılıyor diye biliyorum. İlk başta bu düşünceyle başlamış olsa da farklı yönlere gittiği aşikâr. Hangi yönden bakarsanız tutulacak yönü yok tabiiki.
       nursimarley
       Maalesef her anlamlı olayı mahveden fırsatçılar çıkıyor. Ve bu fırsatçıların yaptıkları, aslında ses getirebilecek ve amacına ulaşabilecek bir protestonun 'çirkin ve yanlış' görünmesine neden oluyor. Ülkemizde de daha önce bu tip olaylara şahit olduk. Genelde bu tip fırsatçıların tüm bir hareketin kaderini belirlememesi gerekirken maalesef verdikleri görüntüyle, "zaten bunlar bilmem neyi savunmuyor, amaçları ülkeyi mahvetmek" dedirttiği ve haklıyı haksız gösterdiği acı ama gerçek.
        ketcaplisarma
        Haklarını arıyorlar iyi yapiyorlar. Böylece amerikanın ekonomisi zarara uğruyor fena mı😏hem başka nasıl bi tepki gösterebilirlerdi ki?? hem ona buna da bulaşamazlar böylece. Görsünler yağmalanmak saldırılmak nasıl oluyormuş. Tramp baksın bi hal çaresine napalim kaygısı bize mi düştü 😴😌 başka bi ülke olsa (azerbaycan, kktc, japonya) üzülürdüm. Ama buna hiiiiç üzülmek gelmiyor içimden. Çeksinler cezalarını az bile. Aynısı bizim başımıza gelse sevinirlerdi
         velevkiozge
         Dün çok hoş bir söyleşi dinledim.Güncel Sanat ve Sınıf. Nevzat Evrim Önal Hoca, çok önemli bir cümle söyledi. Başlıkla çok bağdaştığı için yazmak istedim. Amerika'daki yağmacılar protestoya gölge mi düşürüyor deniyor ama şu durum gözardı ediliyor. Protesto, bir şey beğenilmediği, tepki gösterildiği ve son bulması istendiği için yapılır. Bu protestoların sebebi aslında düzeni yıkmak ve bu uğurda karşısında ne varsa yıkmalıdır ve her yolu denemelidir burda. Bu bu olayın doğasındadır diyor. Olaya bu açıdan bakınca yağmalamayı haklı çıkarabiliyoruz aslında
          doraa___
          Bence halkın tepkisi çok doğru Amarikan polislerinin yıllardır gereksiz yere adam öldürme problemi, amerikanın genel ırkçılık problemli derken George Floydun öldürülmesi bardağı taşıran son damla oldu iyide oldu .Adam direnmediği halde kafasına üç tane polis çullanıp dizleriyle yere bastırarak nefessiz bırakıp öldürdüler.Protesto edilen olay önemli burada.Umarım bu olaylardan sonra Amerikada bazı değişiklikler olur .
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.