Ameliyat Anıları
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   meyvesebze
   Ameliyat anilari,narkozdan ayilma anilari dökülsün haydi.Komik seyler cikicaktir umarim.Ciddi kisminda ise, ameliyat olacaklara ,hikayesi olan arkadaslardan destek de gelecektir
    angry.lydia
    https://dio.onedio.com/baslik/narkoz-aldiktan-sonra-verilen-tepkiler-1002342?t=popular&f=all&p=1
    https://dio.onedio.com/baslik/narkoz-aldiktan-sonra-verilen-tepkiler-1002342?t=popular&f=all&p=1
     amakafamiznasiguzel
     hiç ameliyat olmadım hayatımda maşallah bana
      baymayanbayan
      Alayiniza gecmis olsun
       meteorakafaatandinozor
       komik olmayabilir belki ama bileğimdeki tendon sıkışması nedeniyle lokal anestesi sırasında kolum tam uyuşmamıştı ve iki iğne daha yemek zorunda kalmıştım (toplam 3 tane) doktor bir yandan ameliyat yaparken bir yandan da tarkan dan kuzu kuzu şarkısını açıp söylemişti. şarkı bitmeden ameliyat bitmişti.
        zimbo
        buraya bir anı yazabilmek için bir ameliyata girmem lazım taktik verin!
         orbitty
         Kolumdan dahi kan aldıracakken sara krizine girmiş gibi titreyen, konuşurken çeneleri -50 derece soğukta kalmış gibi takırdayan biriyim. İstemsiz kasılıp uyuşuyorum elim kolum tutmaz yürüyemez hale geliyorum. 20 lik dişim çekilirken asistan anestezi uygulayacağı yere (en arka dişimin ardındaki damağımdan çene kemiğimin dibine kadar ) iğneyi (normal boyutlarda kola sokulan büyük iğneler) dibine kadar soktu soktu çıkardı ama yaklaşık 13 14 kez (9 den sonra saymayı bırakmıştım). Ben de bunu normal prosedür olarak azar azar uyuşturucu bırakıyor sandım. Yaklaşık 20 dakika sonra doktor geldi sigara içmeye gitmiş beni öyle görünce bir şey oldu sandı müdahale etmeye falan çalıştı. Ben titriyorum tabii anlatmaya çalışıyorum titrememi, bu normal endişe etmeyin ben böyleyim falan. Başlayın dedim. Sonra asistan kız doktora anestezi yapacağı yeri bulamadığını söyledi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü tabiri az kalır. Doktor yap bir yere gitsin yapacak bir şey yok dedi. Ben daha çok titremeye başladım. hebele hubele ilk çağdaki insanların iletişim seviyesine düştüm tabii. Kız iğneyi öyle farklı açılardan yüz kere soktu ki dişimden 50 cm çap uzaklığı içerisindeki herhangi bir noktayı hissedemiyordum. ağzım felçli yamulmuş, gözler kayık şaşıydı. Kollarımı dahi hissedemiyordum. Doktor ağzıma neşteri sokar sokmaz bir soğukluk ve baskı hissettim ve put gibi dondum. Ne titreme kaldı ne bir hareket gözümü bile kırpamıyordum. Dişim çekildi ve ben o sıra kendimde değildim muhtemelen nasıl oldu bitti hatırlamıyorum. Bir hafta sonra gittim. İpleri aldırdım. Sonrasında da 20 liklerim yüzünden bir iki senedir yamulan inci gibi dişlerim için gittim doktora. Doktor ne desin. Ağzımda dikiş bırakmışlar. Ve gitmeseymişim doktora muhtemelen enfeksiyon yapma aşamasındaymış. Dikişlerimi tekrar aldırdım. hayatımda hiç bu kadar açı çekmemiştim etimden et kestiler canlı canlı. bu da böyle bir anımdır.
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.