Almanya'da Yaşayanların Sürekli Almanya'yı Kötülemesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   founder
   Evet bir çok defa denk gelmişsinizdir. Almanya'dan gelen biri nedense sürekli Almanya'yı kötüleme bir hobisi vardır. Nedeni nedir varsa Almanya'da yaşayan arkadaşlarımız belki biraz aydınırız.
    nobodyy1
    Şimdi durun size söyleyeyim, Almanya'dan kötü bahseden, ya haberi yok, ya da çok kötü yalan söylüyordur, bi bok doğru söylediği yok. Almanya'nın ekonomisi gayet yerinde, hiç bir şeyin değiştiği yok, Türkiye'yi de falan kıskanmıyorlar. Gurbetçilerin para sorunları yok, ama nasılsa her şeyi yarım yarım yaşıyorlar, aaa ne tesadüf demi... ALMANYA MEMLEKETLERI OLMADIĞI İÇİN.?! Ben şahsen Türkiye'ye, yılda dört kez geleni tanıyorum, ailelerine, çocuklarına alışverişi bahane ediyorlar. Yav arkadaşım Almanya'daki gurbetçilere özenmeyin, onları kıskanmayın. Tamam para dertleri yok. Onun yerine hayatlarını sömürecek çook daha başka dertleri var. Şimdi anlatsam da kimse anlamaz zaten. Güzel bir günün sabahında sen kalkıp markete giderken, kim seninle kirli bir çöp gibi alay ediyor? Bak bakalım ondan sonra günün güzel devam eder mi. Tabi siz bunları takmıyorsunuz kafaya.
     plastickardashian
     almanyada gurbeçiyiz türkiyemi çok özlüyorum türkiye almanyadan iyi durumda keşke imkanım olsa da kalsam burda diyen bi teyze vardı. muhabir soruyo peki şimdi neden burdasınız diye e alışverişe geldik ordan beş alacagımıza buradan 20 tane alıyoruz ülkemin durumu daha iyi diyordu. ah benim döner kafalı teyzem gutın morgıın ülke elden gidiyah
      suphelihoroz
      kendi muhafazakarlıkları yüzünden ve daha kötüsünü görmemelerinden sebep sürekli içinde bulunduğu durumu kötüleme hali
       raselika
       Ben de kötüleyebilir miyim? Beni de alsanıza...
        arasserin
        Almanya'da yaşayanlarda genelde bütün aile çalışıyor ve çok yoruluyor fakat olay şu hepsi birikim yapacağım diye deli gibi çalışıyorlar. Rahat yaşamamayı tercih etmek tamamen kendilerine bağlı olan bir şey
         veritas-vos-liberabit
         Daha fazla Türk gelmesin taktiği 😄
          detokssuyu
          Ailemin büyük çoğunluğu Almancı hiç bir zaman Almanya'yı gömdüklerini duymadık aksine öyle bir pazarlıyorlar ki bavulumu toplayıp gidesim geliyor onları dinledikçe.
           berat_albayrak_
           Almanya her anlamda Türkiyeden üstündür. Ekonomide Vatanseverlikte Savaşta Ahlakta Hoşgörüde Ve diğer şeylerde
            kisi
            Hemşeri hemşeriyi gurbette olayı çok. Uyum sağlayamayan, hatta uyum sağlamayı kötü gören çok. Türkiye'yi anlatılanlardan öte bilmeyen çok. Çevresindekiler yanlarına gelmek istemesin diye kötüleyen çok. Ama en çok en sonuncusundan dolayı bu Almanya kötüleme edebiyatı var.
             kayaca
             Yaşayan bilir orada ne sıkıntılar çektiğini ne gibi şeylere maruz kalması kaldığını. o yüzden kötülemesine şaşırmıyorum.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.