Almanya'da Yaşayanların Sürekli Almanya'yı Kötülemesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   founder
   Evet bir çok defa denk gelmişsinizdir. Almanya'dan gelen biri nedense sürekli Almanya'yı kötüleme bir hobisi vardır. Nedeni nedir varsa Almanya'da yaşayan arkadaşlarımız belki biraz aydınırız.
    plastickardashian
    almanyada gurbeçiyiz türkiyemi çok özlüyorum türkiye almanyadan iyi durumda keşke imkanım olsa da kalsam burda diyen bi teyze vardı. muhabir soruyo peki şimdi neden burdasınız diye e alışverişe geldik ordan beş alacagımıza buradan 20 tane alıyoruz ülkemin durumu daha iyi diyordu. ah benim döner kafalı teyzem gutın morgıın ülke elden gidiyah
     nobodyy1
     Şimdi durun size söyleyeyim, Almanya'dan kötü bahseden, ya haberi yok, ya da çok kötü yalan söylüyordur, bi bok doğru söylediği yok. Almanya'nın ekonomisi gayet yerinde, hiç bir şeyin değiştiği yok, Türkiye'yi de falan kıskanmıyorlar. Gurbetçilerin para sorunları yok, ama nasılsa her şeyi yarım yarım yaşıyorlar, aaa ne tesadüf demi... ALMANYA MEMLEKETLERI OLMADIĞI İÇİN.?! Ben şahsen Türkiye'ye, yılda dört kez geleni tanıyorum, ailelerine, çocuklarına alışverişi bahane ediyorlar. Yav arkadaşım Almanya'daki gurbetçilere özenmeyin, onları kıskanmayın. Tamam para dertleri yok. Onun yerine hayatlarını sömürecek çook daha başka dertleri var. Şimdi anlatsam da kimse anlamaz zaten. Güzel bir günün sabahında sen kalkıp markete giderken, kim seninle kirli bir çöp gibi alay ediyor? Bak bakalım ondan sonra günün güzel devam eder mi. Tabi siz bunları takmıyorsunuz kafaya.
      eo110
      Eski kız arkadaşım Berlin'de yaşıyordu ve beni görmek için yılda ortalama 9-10 kez TR ye(Hatta Tokat) gelirdi. Ama ben 3 yıllık ilişki süresince 1 kez gidemedim. Onun sponsorluğunda gitmek için hazırlandım pasaport,vize vs ama bu seferde pandemi çıktı gidemedim. O iki ülke arasındaki farkların farkındaydı.Zaten aklı başında insan farkındadır. Bağnaz zihniyete çok takılmamak gerek onları nereye koyarsan koy aynıdırlar.
       kayaca
       Yaşayan bilir orada ne sıkıntılar çektiğini ne gibi şeylere maruz kalması kaldığını. o yüzden kötülemesine şaşırmıyorum.
        kisi
        Hemşeri hemşeriyi gurbette olayı çok. Uyum sağlayamayan, hatta uyum sağlamayı kötü gören çok. Türkiye'yi anlatılanlardan öte bilmeyen çok. Çevresindekiler yanlarına gelmek istemesin diye kötüleyen çok. Ama en çok en sonuncusundan dolayı bu Almanya kötüleme edebiyatı var.
         berat_albayrak_
         Almanya her anlamda Türkiyeden üstündür. Ekonomide Vatanseverlikte Savaşta Ahlakta Hoşgörüde Ve diğer şeylerde
          detokssuyu
          Ailemin büyük çoğunluğu Almancı hiç bir zaman Almanya'yı gömdüklerini duymadık aksine öyle bir pazarlıyorlar ki bavulumu toplayıp gidesim geliyor onları dinledikçe.
           veritas-vos-liberabit
           Daha fazla Türk gelmesin taktiği 😄
            arasserin
            Almanya'da yaşayanlarda genelde bütün aile çalışıyor ve çok yoruluyor fakat olay şu hepsi birikim yapacağım diye deli gibi çalışıyorlar. Rahat yaşamamayı tercih etmek tamamen kendilerine bağlı olan bir şey
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.