Allah'a İnanmayanlar Neden Allaha İnanmıyorsunuz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   ali-efe-giriz
   Allah yok görünmüyor diyen insanlar o zaman görünmeyen bir virüs için neden maske takıyorsunuz ? Edit:Ateyizler Çıldırmış :D
    angelica-
    Sanırım hiç kimse konuyu anlamadan yorum yapmış. Demek istediği şu: nasıl bulaştığını görmüyorsun nereden kimden bulaştığını anlamıyorsun soyut bir şey. sadece belirtileri olduğu zaman somut bir şey haline gelen bir virüsten bahsediyoruz. Herkesin evinde maalesef mikroskop yok her istediğimiz zaman vücudumuza bilmeden aldığımız mikropları veya virüsleri göremiyoruz. Bu yüzden soyut bir şeyi Allah ile kıyaslamak da çok saçma fakat güzel bir örnekte bulunmuş arkadaşımız. Başlığı açan kişi inancı olan kişi bunu sormak veya sorgulamak istemiş burada +18 şeyleri bile gündeme getirip, tartışılmayacak şeyleri bile gündeme getirip altına binlerce yorum yazıyorsak dinimz ince olmasına rağmen adaplı bir şekilde gayet tartışmaya açık olan bir konu lütfen yadırgamayın.
     tsukyomi
     Şimdi de maklubeci mi oldun çocuk? Bak çok tehlikeli o sular, demedi deme. Koy virüsü mikroskoba, full HD 4K izle.
      hogwartsmektubugelmeyen
      Ooo karışır buralar..
       yk_45
       mal mısın kardeşim sen virüs nasıl görünmüyormuş bilim ve teknolojiden haberin mi yok
        cinayetvaraga
        Evladım sen gerizekalı mısın? beyin hücrelerin mi yandı?
         sairsel
         Allah kendisini herkese gösterse ve "herşeyi ben yarattım bana tapacaksınız" dese o zaman inancın ne anlamı kalır?
          muzlu-pasta
          canları istiyordur
           bluavera
           Allah'a inanmamı gerektirecek bir sebep yok.
            marmarian
            Tam bir cehalet sorusu. Bilim; Evrim, Quantum, Dinler Tarihi, Antropoloji, arkeoloji, jeoloji, Astroloji, Coğrafya, biyoloji, gök bilimi ve aklına gelen her şey; din masallarını yeterince komik gösteriyor. Buraya bu saçma ve komik soruyu doracağına “ya inanmak da inanmamak kadar kişiseldir; önemli olan kişi inancını bir diğerinin inancından üstün görmeden (Narsiste bağlamadan) ya da bir diğerine dikte etmeden yaşasın” dersin ya da sorgulamak istiyorsan oturur biraz evrim, biraz gök bilimi, biraz dinler tarihi, biraz biyoloji, biraz jeoloji vs kasarsın... Hiç bir konuda düşünme gereği duymuyorsan bile sadece şunu düşün; bir insanın vicdanen ve gönülden ateist olması inancın hakim olduğu ve inanmanın daha kolay ve kapsayıcı olduğu dünyada çok büyük bir sorgulama gerektirir. Binlerce yıldır ve günümüzde de her şeyin allah korkusuyla donatıldığını düşünürsek ateizme giden yol öyle basit bir yol değil. İnançla çevrelenmiş bu dünyaya rağmen muazzam bir özgür irade ve muazzam bir cesaret gerektirir. Not: Dünya’da inananların olması Allah’ın varlığına kanıt olmayacağı gibi ateistlerin olması da yokluğuna kanıt değildir. Ateistlerin allahın yokluğunu kanıtlama çabasının allahla ilgisi yoktur. İnanç sistemlerinin dünyaya ve toplumlara (en minimum kendi yaşam alanlarına) zarar verdiği; bölücülüğe (her inanç birbirine düşman o da yetmezmiş gibi her tarikat, her mezhep, her cemaat de birbirine düşman)neden olduğu için allah’ın yokluğunu kanıtlama arzusundalar. Konunun allah’la çok ilgisi yok ☺️ Demokratik ve gelişmiş toplumlar da ise din ideoloji olmadığı için sadece kişisel bir inanç olduğu için ve toplumlar ve bireyler üzerinde tehdit oluşturmadığı için demokratik toplumlarda ateistler de ideolojik değillerdir... Dürüst olalım; herkesin bir diğerinden daha doğru müslüman olduğuna inandığı ve bir diğerini dinsizlikle suçladığı bu coğrafya da ateist olmak ve ben ateistim demek geçmişin “nesimi” olmak demek... Ateist olduğu için öldürülen eski din adamı turan dursun, sakat bırakılan selver tanilli ve bir coğu geçmişin “nesimi”sidir.
             a.l.p.o.l.l.o.n
             Algılar yüzüne bazı gerçekleri suistimal etmek beyinsizliktir. İsteyen benle istediği tartışmayı açsın bir ahenk bir yaratıcı ve vasıfsız et parçası olduğumun her zaman farkında olucam.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.