Alışveriş Yaparken Kasada Paranın Yetmediğini Fark Etmek
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eo110
   Çok şükür şimdiye kadar benim başıma gelmedi ancak bugün çok ilginç bir şekilde 2 defa önümde alışveriş yapan kişilerde bu duruma şahit oldum. Birisinin kredi kartı limiti yetmedi aldıklarının hepsini bıraktı.Diğerinin ise parası yetmedi yağ ve şekeri geri bıraktı. Herkesin başına gelebilir, herkes muhtaç olabilir çok olağan bir şey ama gördüğümde acayip kötü hissediyorum. Yardım teklif etmek istesen olmuyor duyarsız kalsan olmuyor,insanın aklından çıkmıyor. Aslında böyle bir durumda yardıma ihtiyacı olan birisi az çok anlaşılabilir ama dışarıdan değerlendirmek bazı kişilerde kolay olmuyor.Giyimi kuşamı düzgün olup gerçekten o an ihtiyaç sahibi de olabilir. Sonuç olarak insanı çok kötü duygular yaşatan bir durum. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda veya başınıza geldi mi hiç?
    gregory_
    Ben aldiklarimi sürekli hesapliyorum 5 - 10tl de hata payi birakiyorum, kasada ugrasmak çok kötü.
     bright-wizard
     Üzerimde nakit yoktu. Kredi kartı ile ödeme yapacaktım. Pos cihazı işlem yapmadı. Arızalı imiş. Market sahibi sonra verirsin abi dedi. Dedim ki; telefon numarası vb. bırakayım. Yüzüme baktı "yok abi sen ödersin dedi" ertesi gün ilk işim ödemek oldu zaten. borçlu olmayı sevmiyorum en kısa zamanda ödemem gerek.
      patronicee
      Pos cihazı kartım çizik diye okumamıştı, nakitsizdim. Sonra alırım dedim tam çıkarken arkamdan "hanımefendi, aldığınız ürünleri geri bırakmadınız" diye bağırmışlardı. Ufacık Bi utanmıştım.
       detokssuyu
       Bu gibi durumlar için cüzdanımda utanma parası adını verdiğim bir meblağ taşıyorum. Bu duruma maruz kalmak istemiyorum çünkü. Dikkat etmek sorumlu olmak lazım. Ayıp bir şey değil tabii ama yine de dikkat edelim.
        _gizem_
        iğrenç bi durum yaaa
         merilolika
         bir keresinde param yetmemişti salçayı bıraktım çıktım bir beyefendi arkamda seslenerek geldi bıraktığım salçanın parasını ödemiş getirdi zorla elime tutuşturdu çok utanmıştım o zamandan beri kasaya gitmeden hesabını yaparım
          makeup-alp
          Yanımda pek nakit taşımadığım için kartlarımı da evde unutmuşum sabah. Yanımda biraz bozukluklar varmış en azından, markete gidip bir kaç abur cubur alayım dedim. Kasaya gittim, ödemesini yaparken 50 kuruş eksik olduğunu söyledi bana kasiyer elemanı. Alırken yanlış hesaplamışım. :d . Bende birini bırakayım dedim tam bırakacakken ' tamam kalanını sonra gelince verseniz de olur ' dedi bana. Bende ısrar etmedim tabii ki aldığım ürünleri alıp iyi günler dileyip çıktım. Bu durum olduktan 1 gün sonra da 50 kuruş borcumu geri ödedim kasaya. Çok nadir rastlanan bir şey olsa gerek. Şaşırdım. :) CarrefourSA elemanına buradan işinde başarılar diliyorum.
           bluemelody
           Hesaplamalarıma rağmen bir kaç kez aynı durumu yaşadım, ya aldıklarımı bıraktım ya da bazılarını bıraktım çokta umursamadan takmadan çıktım, paramın yettiği kadar sonuçta bu durumun utanılacak hiç bir yanı yok herkes kendi yağında bir şekilde kavrulmaya çalışıyor hepimiz zorluklar yaşayabiliyoruz.
            pillowtalk
            Hiç bozuntuya vermeden bunu bırakayım pahalıymış diyerek bırakırım. Sonuçta kasiyer vermiyor yani paramı. Hem kime ne yani.
             sadisfekshin
             Beni eskiden olduğu kadar etkilemiyor artık bu durumlar. Askıda ekmek var oradan şapsınlar.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.