Alışveriş Yaparken Kasada Paranın Yetmediğini Fark Etmek
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eo110
   Çok şükür şimdiye kadar benim başıma gelmedi ancak bugün çok ilginç bir şekilde 2 defa önümde alışveriş yapan kişilerde bu duruma şahit oldum. Birisinin kredi kartı limiti yetmedi aldıklarının hepsini bıraktı.Diğerinin ise parası yetmedi yağ ve şekeri geri bıraktı. Herkesin başına gelebilir, herkes muhtaç olabilir çok olağan bir şey ama gördüğümde acayip kötü hissediyorum. Yardım teklif etmek istesen olmuyor duyarsız kalsan olmuyor,insanın aklından çıkmıyor. Aslında böyle bir durumda yardıma ihtiyacı olan birisi az çok anlaşılabilir ama dışarıdan değerlendirmek bazı kişilerde kolay olmuyor.Giyimi kuşamı düzgün olup gerçekten o an ihtiyaç sahibi de olabilir. Sonuç olarak insanı çok kötü duygular yaşatan bir durum. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda veya başınıza geldi mi hiç?
    kania_
    Bende olmuştu 50 tlyle gittim 100 tl tuttu kasiyer çok pis baktı suratımıza sanki niye aldıklarınızı hesaplamadınız dercesine
     gulfemkaya
     Özellikle temel ihtiyaçlarımıza bile gelen ciddi zamlar sonrasında ben de görüyorum. İnsanlar çocuğunu mutlu etmek iki çikolata aldıysa kasadaki toplam fiyatı görünce aldığını yerine koyuyor. İnsanın görünce morali inanılmaz bozuluyor :(
      gizemino
      Ben lisedeyken bir gün yanlış kartı almışım. Kasaya gittim bakiye yetersiz dedi. O an o bakışlar altında o kadar utandım ki. Her şeyi geri bırakmak zorunda kaldım. Birkaç ay o marketin önünden dahi geçememiştim
       peripedia
       0 nakitle kredi kartıma güvenerek markete gitmiştim. Sıra bana gelince pos cihazı arızalanmıştı. Aldığım her şeyi bırakmıştım mecbur. Çok zor bir durum. İnsanlar bu gibi durumlarda çok acımasız olabiliyor bakışları ve imaları ile maalesef.
        gregory_
        Ben aldiklarimi sürekli hesapliyorum 5 - 10tl de hata payi birakiyorum, kasada ugrasmak çok kötü.
         gilad-pellaeon
         ucu ucuna yetiştiremediğim oldu çok utandırıcı bir durum
          sedefartuny
          Dramdır. Macro Center'da başıma gelmiştir. Etiket fiyatları ile kasada çıkan rakam asla aynı değildi. Çaktırmamaya çalışarak ürünlere hızlıca bir kulp bulup son kuruşumun yettiği kadarını almıştım.
           patronice24
           Pos cihazı kartım çizik diye okumamıştı, nakitsizdim. Sonra alırım dedim tam çıkarken arkamdan "hanımefendi, aldığınız ürünleri geri bırakmadınız" diye bağırmışlardı. Ufacık Bi utanmıştım.
            _gizem_
            iğrenç bi durum yaaa
             zgrysr
             Kasadaki kızsa sorun olmazdı çoğu kez başıma geldi kasadaki kız kendi cebinden verdi
              caresizcare
              Hiç gocunmam utanmam Bzi bu duruma sokup zam yapanlar utansın
               homer
               😬😱😢
                criglernajjar
                Böyle bir şey yaşamadım çok şükür. Ama kasiyerin, elinde uygun bozuk para olmayınca 5 kuruş fazladan para üstü verdiğini farkettiğimde evden 5 kuruş alıp, sonra tekrar markete gidip 5 kuruşu vermiştim. Aldığım tepki ise şu oldu: "Beyefendi, 5 kuruş için tekrar mı geldiniz?" Kimsenin bende 1 kuruşunun kalmasını istemem, çok hassasımdır bu konuda. Ayrıca Alman usülünü sevmem, bir ortamda ben varsam hesabı içimden gelerek ben öderim. Arkadaşlarım da bu huyumu bilir; ama bana enayi muamelesi yapmazlar ki zaten arkadaşlarımın sayısı bir elin 5 parmağını geçmez; çünkü aşırı seçiciyimdir.
                 sadisfekshin
                 Beni eskiden olduğu kadar etkilemiyor artık bu durumlar. Askıda ekmek var oradan şapsınlar.
                  pillowtalk
                  Hiç bozuntuya vermeden bunu bırakayım pahalıymış diyerek bırakırım. Sonuçta kasiyer vermiyor yani paramı. Hem kime ne yani.
                   bluemelody
                   Hesaplamalarıma rağmen bir kaç kez aynı durumu yaşadım, ya aldıklarımı bıraktım ya da bazılarını bıraktım çokta umursamadan takmadan çıktım, paramın yettiği kadar sonuçta bu durumun utanılacak hiç bir yanı yok herkes kendi yağında bir şekilde kavrulmaya çalışıyor hepimiz zorluklar yaşayabiliyoruz.
                    bright-wizard
                    Üzerimde nakit yoktu. Kredi kartı ile ödeme yapacaktım. Pos cihazı işlem yapmadı. Arızalı imiş. Market sahibi sonra verirsin abi dedi. Dedim ki; telefon numarası vb. bırakayım. Yüzüme baktı "yok abi sen ödersin dedi" ertesi gün ilk işim ödemek oldu zaten. borçlu olmayı sevmiyorum en kısa zamanda ödemem gerek.
                     diocu01
                     Benimde başıma gelmedi Aaa pardon bir ara başıma geldi 10 kuruş eksik geldi rica ettim bir sonraki geldiğimde veriyim diye tmm problem değil dediler Ama 10 kuruş değilde 5 10 TL olsa vaya utanırım ve böyle olmaması için yanımda fazla para taşıyorum çok kötü bir durum baya utanırım
                      makeup_alp
                      Yanımda pek nakit taşımadığım için kartlarımı da evde unutmuşum sabah. Yanımda biraz bozukluklar varmış en azından, markete gidip bir kaç abur cubur alayım dedim. Kasaya gittim, ödemesini yaparken 50 kuruş eksik olduğunu söyledi bana kasiyer elemanı. Alırken yanlış hesaplamışım. :d . Bende birini bırakayım dedim tam bırakacakken ' tamam kalanını sonra gelince verseniz de olur ' dedi bana. Bende ısrar etmedim tabii ki aldığım ürünleri alıp iyi günler dileyip çıktım. Bu durum olduktan 1 gün sonra da 50 kuruş borcumu geri ödedim kasaya. Çok nadir rastlanan bir şey olsa gerek. Şaşırdım. :) CarrefourSA elemanına buradan işinde başarılar diliyorum.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.