Ali Erbaş: "Bilgisayar, Tablet ve Akıllı Telefonların Esiri Olduk"
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   omer20-426
   Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Bursa'daki tarihi Ulu Cami'de hutbe okudu, cuma namazı kıldırdı. "Mümin Cana Yakındır" konulu hutbede, "Ancak sanal alemin cazibesine kapılıp kendimizi kaybettik. Dijital ortamlarda güzel ahlakı muhafaza edemedik, hakkı, hukuku gözetemedik. Bilgisayar, tablet ve akıllı telefonların esiri olduk. Gerçek hayatla bağımız koptukça kalabalıklar içinde yalnızlaştık. Dünyanın diğer ucundaki insanlarla çevrim içi iletişim kurarken aynı evi, aynı ortamı paylaştığımız ailemizle, çocuklarımızla, komşularımızla hasbihal etmeyi unuttuk." ifadeleri kullanıldı. Kaynak :
   https://halktv.com.tr/gundem/ali-erbas-bilgisayar-tablet-ve-akilli-telefonlarin-esiri-olduk-656202h
   https://halktv.com.tr/gundem/ali-erbas-bilgisayar-tablet-ve-akilli-telefonlarin-esiri-olduk-656202h
    imailahorsilahh
    Hasbihal; -Sana "eşcinsel cin kaçmış, onu çıkarayım" -Haydi beni badeleyin, günahlarınızdan arının -Şöyle yanıma uzan, evliliğini kurtarayım. -Size cenneti vaad ediyorum, çekinme al eline. -Şifa bulacaksın, soyun da üfüreyim. -Üstünde büyü var, gel kucağıma otur. -Cin çıkarma seansı yapalım, s2şmemiz lazım ama. -Gel kızım bereket duası okuyacağım, aç memelerini. -Hanenize güneş doğacak, kalçalarımı elle. "Emmağğ Tehnolojiğ Çohh Tehlikeğğli"
     cinayetvaraga
     en azından vakiflardaki çocuklara tecavüz etmedik, cemaatlerde hain olmadık, haci hocalara domalmadık. çağa ayak uyduruyoruz. uyduruyor gencler. din zehrini içmelerinden daha makul ali bey.
      alevalevay
      cahiliye devrinde değiliz çünkü veya taş
       wanderlust_r
       Esiri olmadık . İsteyerek girdik içine. Çünkü milattan öncesini geçeli çok oldu. Teknoloji gelişiyor , hayat artık bunların içinde dönüyor.
        detokssuyu
        Din uyutuyor bilgisayar telefon ya da tablet değil biz bunun farkına vardık aslında bunlar daha zararsız bence.
         onr_acbdms
         Teknoloji, yozlaştırmada çakma İslamiyet'in yanından bile geçemez. Dini her boka alet eder oldunuz. Teknolojide, siyasette, eğitimde, adalette yapamadığınız her bokun altından dini bahane ederek sıvışıp millettin gözünün içine baka baka yetim hakkı, kul hakkı yiyip birbirinizin bokunu sıvazlamaktan başka bir vasfınız yok. Gidin çakma dindarlığınızı cehennemde kankanız şeytana yapın.
          peripedia
          Anlamsız bir ton açıklamasından sonra yine aklı selim bir açıklama saygı duyar geçerim ha katılmıyorum o ayrı. Tarikatların esiri olmaktan yeğdir diye düşünmekteyim.
           me_out_bye
           İnsanların bu pisliklerden kurtulmasının, verdikleri zararı aza indirmenin yegane yolu bilgisayar tablet telefon internet. Buralardan bilgiye ulaşıyorlar. Yeni nesil daha zeki oluyor bir öncekinden çünkü bu imkanları kullanmış oluyor diğeri ulaşamamış. Bunlar yemin etmiş dünya hayatını batırmaya. Bu erişimlerdende çocuğu mahrum edip tam bir istediği gibi köle kukla yaratacak. Amacı Fikri bu. Hasta zihinli, aşağılık pislikler asla durmuyordu her an çalışıyorlar bir kişinin daha yüzünden neşeyi eksik etmek için. Bundan haberiniz olsun. Bir kişinin daha hayatını kendi çıkarları zevkleri doğrultusunda GASP ETMEK için!
            kalpci
            Bozuk saat bile doğruyu gösterebiliyor Sayın Ali bey Bilmediğimiz bşi söyleyin
             hayaletadam
             Badeci konuştu yine
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.